Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól és milyen...

Hány hónapos kortól és milyen (nem túl drasztikus) módszerrel lehet/szabad leszoktatni egy babát az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem szabad leszoktatni. ő fog leszokni. nálunk az 1 éves szülinapja óta nem ébred éjjel enni.


szüleink idejében az újszülöttet sem etették meg éjjel, mert majd abbahagyja a sírást. nem kívánom egy babának sem!

2011. dec. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Leszoktatni, ha ő még nem akarja, csak drasztikusan lehet.


Nálunk mondjuk az volt a megoldás, hogy tartalmas kaját kapott vacsira (tejpép, főzelék), az első ilyen vacsi óta nem ébredt enni éjjel:)

2011. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem kell leszoktatni. Ha éhes eszik és kész. nekem is 1 éves koráig éjjel egyzser evett és egyik naprol a másikra köszönöm éjjel nem kell kaja két korty viz és ennyi meg a cumi


mánia a védönöknél hogy le kell szoktatni a gyermeket az evésröl(éjjeli)

ö tudja vagy a baba hogy éhes

ne aggodj el fog maradni

bár hozzáteszem nem irta d tied eszik e és mit (tápi vagy anyatej) illetve milyen idős a gyermek

2011. dec. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi később fürdettük meg. (ezelőtt 8-kor, most 9-kor),

evett, majd éjjel ha felkelt odaadtam neki a cumit és visszaaludt reggelig. Két ilyen éjjel volt, hogy oda kellett neki adni a cumit, aztán már fel sem kelt:)))

Kb. 3 hónapos korától alussza így át az éjszakákat.


Mostmár visszatértünk a 8órai fürdetésre és uúgy alszik reggeli.


Persze, ha éjjel felkelt és nem lett volna neki elég a cumi, hanem ordított volna a kajáért, nem erőltettem volna az alvást, tuti megetettem volna!!

De megpróbálkoztam és bejött :)

2011. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért szerintem olyan 1 éves kor körül már nem "bűn" leszoktatni, mert nem mindegyik baba hagyja el magától. Az enyém 13 hónaposan már ott tartott, hogy óránként kérte a cicit, ekkor elegem lett, és megbeszéltük, hogy nem kap többet éjjel. Nem voltam drasztikus, nem hagytam egyedül sírni, végig vele voltam, amíg vissza nem aludt, és pár nap múlva átaludta az éjszakát.

Persze volt egy kis sírás az elején, de megérte, azóta sokkal vidámabb, kiegyensúlyozottabb, hogy normálisan alszik. Nem azt mondom, hogy mindenkinek kötelező ezt csinálni, de nekünk bejött. Azt azonban nem bánom, hogy eddig vártunk vele, szerintem ő ekkor érett meg rá (nem sokkal korábban hagyta abba a cicin elalvást.)

Igazából talán meg lehet próbálkozni vele kicsit korábban is, mert minden baba és anyuka más, de egy dolgot tilos csinálni: rácsukni az ajtót, és várni, hogy "abbahagyja a hisztit". Bele sem szeretnék gondolni, mit gondolhat ilyenkor az a szegény magára hagyott kisbaba. :(

2011. dec. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyújtani, óvatosan módosítani a napirendet, este több ennivalót adni. A lényeg a fokozatosság. Mi elég későn fürdetünk. ezáltal később van az utolsó etetés. Mivel elég nagyétkűek a gyerekeim, 1-2 hónapos koruk után nem ettek éjjel, jól bekajáltak, és nem voltak éhesek. Ne kapcsolj éjjel lámpát, nappal pedig ne sötétíts, ha alszanak. Egy próbát megér.
2011. dec. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Magától fog leszokni. Első gyermekem már 1 éves korára leszokott az éjjeli evésekről. 2. gyermekem még 1,5 éves korában is előfordult , hogy kért tejet inni. 3. gyermekem pedig 4 hónapos korától alszik éjszaka.

Gyerek függő, hogy alszik-e éjszaka. Semmit nem erőltettem, ez volt az igényük.

2012. jan. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!