Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisfiam gyakran...

9 hónapos kisfiam gyakran karmol, csíp, csapkod. Hogyan szoktassam le róla? Tippek?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja kezdte el ezeket. Mi azonnal elkeztük mondani, hogy ezt nem szabad, és hogy ez fáj anyának meg apának, és mindig megmutatjuk, hogy hogyan kellene helyesen, pl simogatni karmolás helyett. A reakció általában az, hogy nevet egyet. Volt olyan, hogy úgy megkapart, hogy egy hétig látszott a nyoma. Akkor rácsaptam a kezére. Semmi nem történt, észre sem vette. Nem tudom mivel lehetne megtanítani hogy ne csinálja ezeket a dolgokat. :(

Tudom hogy idő, míg megtanulja a kezeit-lábait koordinálni, na de mennyi? Másnak is volt hasonló problémája?


2011. dec. 16. 09:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lényeges, hogy határozottan kell tiltani, és nem kell sokat magyarázni. Azt, hogy "ez apucinak nagyon fáj" és hasonló körmondatokat tényleg nem érti még meg, de a "NEM" szót és a testbeszédet nagyon is érti már egy 9 hónapos. (Már egy 6 hónapos is).

Amikor csinálja, akkor kapd el a kezét csuklónál, határozottan fogd meg (ne szorítsd, de határozottan érezze, hogy fogod), közben nézz a szemébe, és mondd, hogy "NEM", hangosan, határozottan, egyértelműen (ne kérően!) és lehetőleg mindig ugyanazzal a hangsúllyal. Fontos, hogy függetlenül az ő reakciójáról (ha nevet), Te ne nevessél, legyen komoly az arcod. Kis idő, és meg fogja tanulni.

Ennyi idősen már nagyon is érti, viszont azt tudni kell, hogy a hosszú távú memóriája nem jó még. Emiatt sokszor meg fogja ismételni, de kitartónak kell lenned, és megtanulja. Az is lehet, hogy hamar megjegyzi, de egy hét múlva újra kezdi majd. Nem baj, akkor "ismétlitek elölről" az egészet.


Amúgy a kezeit már nagyon jól tudja koordinálni. :o)


És még egy: a körmöket vágd rövidre, amennyire csak lehet. :o)


Hajrá fel! Eddig babagondozás volt, most kezdődik a nevelés is. :o)

2011. dec. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Hát, a határozottsággal nincs gond, mindig azok vagyunk, nem szoktuk az ilyen dolgokat elnevetgélni. Akkor a kis Manó tesztel minket, hogy nekünk mi a reakciónk? Komolyan kezd uncsi lenni, hogy mindig mondjuk hogy NEM, és csakazértis. :(

Köszi a választ! :)

2011. dec. 16. 10:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, amit csinálsz, csak a verést hagyd el. Úgysem használ.

Majd idővel elhagyja ezt a viselkedést, amit egyébként minden gyermek csinál előbb vagy utóbb. Hosszú idő lesz és türelem kell hozzá. Kitartást! Lesznek itt még neccesebb dolgok is.

2011. dec. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Akkor nincs min változtatni.

Csak egy példával akarlak biztatni, ezért is írtam, hogy már 6 hónaposan is érti a "nem" szót.

Mi irtó pici lakásban lakunk, és kb. 6 hat hónapos kortól kezdtem a gyerekeimet "szabad lábra" engedni a padlón. (Igaz, csak akkor, amikor tudtam rájuk figyelni 100%-osan, egyébként járókáéban voltak). Nem tudtunk eltenni/feljebb tenni egy csomó "veszélyes tárgyat", mert nem volt hova, a fenti polcok is mind tele.

Tehát számítógéptől kenyérpirítóig minden elérhető magasságban volt a 6-8 hónaposnak is már, aki az alsó polcokra már fel tudott támaszkodni (ülni állni még nem tudott, de ez már ment. :o)


Szóval mindenki csodálkozik, hogy hogy tudtam nekik megtanítani, hoyg nem szabad az üveg cukortartóhoz és társaihoz nyúlni, de ment. A fent leírt módon. Már két gyerekkel. Pedig az egyik kifejezetten "felfedező kedvű" volt kicsinek. :o)

Volt, hogy egy hónap kihagyás után próbálkoztak be újra ugyanazzal a dologgal. Aztán később más dolgok válnak izgalmassá, és ami kezdetben viccesnek tűnt, az elveszti a varázsát.

Szóval kitartás! :o)

2011. dec. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

elsönél a pont


kell egy határ. ezt neked kell megszabnod mi az ami bele fér mi az ami nem. a gyerek egészen addig megy (még egy 5 éves is) amíg a határt el nem éri.

minden szülö maga huzza a határt és mindenkinél más. a legjobb megoldás egy nagyon kemény pillantás (habár szerintem ez csak 3 év felett müködik), de egy határozott NEM (nem egy nemecske) és lerakni, eltávolítani mellöled a legjobb. ez nem azt jelenti hogy nem venni figyelembe, hanem NEM és mehet le rólad, vagy abba hagyjátok a játékot. sok szülönél a kiabálás lezs a bhatár és a gyerek meghjegyzi hogy amíg anya nem kezd el ordítani addig csinálhatom, és sajnos sok helyen a verés. és ebbe a kiskézrecsapás is bele tartozik.

kézrecsapás egy nagyon jó tanulási lehetöség a gyereknek, azt tanulja meg belöle maga hogyan csapkodhat. azok a gyerekek akik oviban iskolában verekedösek, csapkodják a többiek, 99%-ban minimum kézre segrecsapás megvan otthon. söt mondhatni hogy azokat akiknél kézre seggre csapás meg van otthon azok 99%-ban ütögetni fogják a többi gyereket. ö azt látja, hogy ha valami anyának nem tetszik akkor üt, ha nekem nem tetszik valami akkor én is üthetek.


vagy is a te határodat húzd meg. kislányom nem karmolsz csipsz, ha megteszed leteszlek. mikor látod hogy tenné egyszerüen, elmondod ezt neki, ha nem használ és még is megkarmol akkor leteszed, mindenképpen betartani amit igértél neki. olyat nem tehetsz hogy ma karmolhatsz holnap nem, de holnapután igen. húzd meg a te határodat.

ja és minden alkalommal elfog menni a határig, habár ahogy értelmesebb lesz annál kevésbé próbálkozik.

2011. dec. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat, igyekszem nem kijönni a sodromból. Amikor nem bírok vele, le szoktam tenni. Csak egyszer csaptam a kezére, de valóban nem tudta mit akarok. Remélem hamar megjegyzi, hogy nem karmol. :)
2011. dec. 16. 10:25
 7/12 anonim ***** válasza:
Én 9 hósom izomból tépi a hajunkat, úgyhogy együtt érzek. Mi is a határozott NEM-mel próbálkozunk.
2011. dec. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Határozott nem és tedd le a kezedböl, vagy ha melletted van menj el mellöle.
2011. dec. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
igen, hajtépés is van, bár az nem olyan vészes, csak azt már nem is írtam. És enni sem akar, a kanalasoknál mindig kivétel nélkül sírás van. Aztán ha nagy nehezen egy üveges bébiétel felét sikerül beletuszkolni, és azt mondom hogy akkor mostmár elég, és kiveszem az etetőszékből, érdekes módom minden baja megszűnik... :)
2011. dec. 16. 10:53
 10/12 anonim ***** válasza:

1. válaszoló tökéletesen leírta! (adtam is egy zöld kezet)

Én most vettem észre, hogy ami tabu, ahhoz kellett egy egész hónap, hogy megértse és már nem is próbálkozik!

Gyorsan megértik, de bepróbálkoznak újra és újra - baromi következetesnek kell lenni!! Ha egyszer nem, akkor az legyen MINDIG nem!


Amúgy a fiam is matatja az arcunkat, de én épp ezért figyelek a körömvágásra. Simogatni még nem tud!

9 hónapos

2011. dec. 16. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!