Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes még ilyenkor influenzá...

Érdemes még ilyenkor influenzát oltatni másfél éves fiamnak? Vagy októberben kellett volna? Egyáltalán, kell oltatni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

egyáltalán lehet-e oltatni?

mert úgy tudom 3 év alatt nem lehet influenza elen oltatni.

2011. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Lehet, csak fél vakcínát kell beadni, unokanővére két és fél éves, Ő kapná a másik felét.
2011. dec. 29. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:

fél vakcinát? hát ezt meg hogy gondoltátok? :D ne röhögtess már!

eleve, hogy hasson 2 kell egy gyereknek, tehát a 2 gyereknek 4! a 2 oltás között 3 hétnek el kell telnie, és csak majd azután hat. tehát efektive mire hatna már sehol nem lenne influenza (mondjuk most sincs, nem tudom nézed-e a híreket :))


de ezt a fél vakcinát komolyan nem értem... az agyhártya gyulladás elleni oltáson is megosztozott a 2 kicsi?

2011. dec. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem magmtól gondoltam így, a kórházi gyermekszakorvos mondta.

Amúgy természetesen mindketten megkapták az menjugate injekciót, nem felesben. :) Bár nem értem, ez most hogy jön ide....

2011. dec. 30. 09:37
 5/10 anonim ***** válasza:

Én beszéltem kórházi orvossal, sőt immunológus szakorvossal is, bár baráti alapon: és mindketten egyöntetűen azt mondták, hogy 3 év alatt teljesen hatástalan az influenza elleni oltás, hiszen az lenne a hatásmechanizmusa, hogy beadják a vírust (elölt, darabolt, mit tudom én milyen formában)és aztán ez kivált egy immunválaszt, -és ez az immunválasz nem várható, 3 év alatti gyereknél, mert nincs olyan fejlett az immunrendszere. Szóval 3 év alatt gyakorlatilag semmilyen immunreakció nem történik. 3-6 év között is csak alacsony, ami nagyon rövid ideig biztosít védelmet.


6 év alattiakat a többiek oltásával lehet megvédeni.


De én egyébként sem vagyok az influenza elleni oltás híve. Nem vagyok oltás ellenes, de az influenza ellenit feleslegesnek tartom. Pláne 1 éves korban elkezdeni, mert aztán évente kell oltatni, legalább kettő oltással és szerintem 20-30 év után ennek lesznek mellékhatásai, és akkor is mégcsak 21-31 éves lesz a gyereked. Persze időseknél akik 60 évesen kezdik oltatni magukat 20 év elteltével 80 évesen már ki tudja mitől betegek, nekik mindegy hogy milyen mellékhatásai vannak hosszútávon. Szóval ilyen típusú oltással nem oltatnék.

2011. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

mi sem oltatunk. Semmi értelmét nem látom. az influenza szerintem egy jól legyőzhető betegség megfelelő pihenéssel, vitaminokkal, ellátással. nem betegek a gyerekeim, semmilyen légzőszervi, keringési és egyéb krónikus betegségük nincsen, amitől extrán veszélyeztetettek lennének az influenza szövődményeire.

Egyszóval én nem oltatok.

2011. dec. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes. Egyrészt azért mert még kicsi is, és én is úgy tudom, hogy 3 éves kor alatt kvázi felesleges, és sok gyermekorvos ezért be sem adja ilyen korban. Másrészről amúgy sincs idén nagy járvány, legalábbis nem hallottam róla.
2011. dec. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem 15 hónapos a kisfiam, de én a nagyobb testvérét, és magamat oltattam be. Őt semmi esetre sem oltatnám...
2011. dec. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk nem oltás-párti, én nem oltatom be a kicsit sem, magamat sem szoktam.
2011. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mi gyermekorvosunk sem ajánlja, októberben sem.
2012. ápr. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!