Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21 hónapos a lányom, rengeteg...

21 hónapos a lányom, rengeteg folyadékot iszik cumisüvegből. Valószínű emiatt éjjel többször felébred, mert áátázik a pelus. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
vagy 2-3 liter folyadékot megiszik egy nap,rengeteget pisil.sajnos rászokott,hogy cumisüveggel aludjon el.mit csináljak?vegyem el tőle,igyunk pohárból?kicsit már kikészültem az éjszakázástól,pláne,hogy 7 hónapos vagyok a pocaklakóval.jó lenne,ha megint végigaludná az éjszakát.volt valakinek hsonló gondja?hogyan oldotta meg?
2011. dec. 29. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:

És mi az a folyadék? Mármint tea, szörp, vagy csak sima víz? Ha csak vizet adsz neki, abból is megiszik ennyit? Nálunk akkor volt ilyen gond (mármint hogy sokat ivott), mikor teát kapott, akkor szobatisztaság ide vagy oda, be is pisilt. Mióta vizet iszik, azóta nem iszik annyit, így nem is pisil be. Ja és éjjel egyáltalán nem kap, és ő már este 7 után sem, így éjjel sem pisil be (ágytiszta).

A fogainak sem tesz jót, ha cumisüveggel alszik el. Mit kap belőle este? Nálunk alap, hogy esti fürdés előtt fogmosás, utána már se enni, se inni nem lehet, max. vizet, mert akkor mi értelme volt a fogmosásnak?

A pohárból való ivásra is jó lenne rászoktatni.


2 év 3 hónapos fiúcska anyukája.

2011. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan elkezdheted átszoktatni pohárra és - bár nem írtad mit iszik, de ha nem vizet, akkor esetleg megpróbálhatnád vizezni az innivalóját egyre jobban, hátha jobban oltaná a szomját. Valamint lehet kapni pelenkabetétet, ami növeli az éjszakai teherbírást. Igaziból mosható pelushoz vannak, de eldobható pelushoz is kiválóak.

[link]

2011. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
gyenge teát iszik,meg vizet néha,de nem rossz ötlet,megpróbálok csak vizet adni neki,hátha az nem ízlik annyira.ma már próbáltunk poharazni,"csak"3x kellett átöltöztetni.......csak lesz jobb is...
2011. dec. 29. 19:26
 4/9 anonim ***** válasza:
Éjjel ne adj neki. Így sosem lesz szobatiszta. És átmenetileg igyon pohárból szívószállal.
2011. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia

Átérzem a helyzetedet,kisfiam 15-én volt 2 éves.

Minden nap kb.2 liter teát megivott,éjszaka kb.10x kelt fel inni,ekkor is elfogyott 3-4 dl egy éjszaka.

A pelenka minden éjszaka átázott,volt,hogy már éjfélkor nyakig vizes volt,pedig pamperst használunk.

Pont a szülinapján délután elharapta belül az ínyét.

Innentől kezdve nem volt hajlandó elfogadni a cumisüveget.

Éjszaka pohárba bekészítettem neki a teát,kb.3 éjszaka még felébredt kérte,de nem volt hajlandó felülni.

Most ott tartunk,hogy 2 hete nincs cumisüvege,jóval kevesebbet iszik napközben,ezáltal jobb lett az étvágya,többet eszik és ami nagyon szó 3 napja átalussza az éjszakát!

Azt hittem sosem fogja már.

Szerintem te is próbáld meg tőle elvenni a cumisüveget és így talán ő is leszokik az éjszakai ivásról és kelésekről.

3 gyerekes anyuka

2011. dec. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!tegnap már poharaztunk-láss csodát,éjszaka végig szunya volt.ma meg kiharapta az ivóscumit,é meg úgy döntöttem,nem veszek másikat-csak leszokunk róla.......
2011. dec. 30. 15:18
 7/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdést és a válaszokat!

Szintén 21 hós kislányommal ugyanezzel a problémával küzdök! A pelus átázással nincs gond, csak az éjszakai keléssel-ivással. Akkor áttérünk mi is a pohrazásra, hátha megoldódik a "bajom"! :-D

Köszi mindenkinek!

2011. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ma hajnal 4kor keltünk.......szomjas volt a picúr,kapott inni,és visszaaludt.gyanítom lesz még 1-2 nehéz éjszakánk..
2011. dec. 31. 10:02
 9/9 anonim válasza:

Kérdezőtőt kérdezném így 10 év után. Nem cukros a gyerek? A 2-3 liter folyadék 21 hósan eszméletlen sok.

Persze mostmár idősebb gyermek csak érdekel hogy nem e diabetesz volt

2021. jan. 21. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!