Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól fog az az esti rutin...

Mikortól fog az az esti rutin beállni, hogy vacsi, fürdés, alvás?

Figyelt kérdés
6 hónapos a babám és vacsi közben alszik el mindig. Tehát a sorrend fürdés, vacsi, alvás.
2011. dec. 29. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

szia

kerdezhetek? lehet hogy én mint 8 hetes baba anyukája még nem értem, de miért nem jó ez a sorrend?

nekem a barátnőm a mai napig igy altatja a babáját, pedig már 2 éves. Este 6-kor kap vacsit, fürdés és fél8 fele még kap tejet

2011. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Nekünk így javasolták, és végül is bevált, csak mostanában jött fel a kérdés bennem, hogy ez a továbbiakban hogy lesz. Amikor már csak szilárdat fog enni, nyilván való, hogy fürdés és fogmosás után csak az alvás jöhet. Hát, nem tudom...

2011. dec. 29. 20:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Lassan 1 éves a lányom.Fürdés fél 8kor van este, 5kor kap uzsit, és fürdésig általában még elrohangál 1 almával, vagy túrórudival vagy valami kis falatkákkal.Fürcsi után tápszer, és utána alvás!

Én ezen még sok-sok ideig nem szeretnék változtatni.Később majd, kakaót, vagy valamit kap majd.Most is az esti tápszer megnyugtatja, és jól alszik.Én ezen 4-5 éves koráig nem is szeretnék változtatni.Egyrészt mert én sem szeretek teli hassal lefeküdni, és egyébként nem is egészséges!Nekem is még az emlékeimben van, hogy anyukám adott lefekvés előtt kakaót, és akkor már minimum 4 éves voltam!!!

2011. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem 5 hónapos a lányom.

Kezdetek óta úgy van, hogy fürdés, vacsi, "lézer-show" apjával (10perc kb.) és utána már alszik is reggelig.

Ő így szokta meg kezdetektől.

Egyébként nap közben úgy alszik, hogy reggel 9-től (tízórai) 13:00-ig (ezután ebédel) és majd délután 16:00 (uszonna)-18:00-ig alszik.

19:00-kor fürdetem, 19:30-kor vacsorázik, 20:00 alszik.


Egy nap pedig 5× eszik.

2011. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen én is sokat gondolkozok. Kislányom 9,5 hós. Nekünk is így van, hogy fürdés, vacsi, alvás. Mostanában nem alszik be egyből vacsin, de könnyen elalszik magától kis idő múlva. És én sem szeretnék ezen a bevett dolgon változtatni. Szerintem őt megzavarná, ha vacsi, fürdés, alvás lenne. Ő is a tápszeren nyugszik meg. Ez fürdés után kell neki, igényli. Volt úgy, hogy kb 1,5 óra telt el az uzsi óta (egyébként 4 óránként eszik), de annyira kellett neki a tápszer, mintha farkas éhes lenne. És a reggelivel is ez a dilemmám. Hajnalban eszik 6 körül. Egy darabig biztos, hogy tápszert fog kapni cumisüvegből, mert utána még visszaalszik. Így nem lehet szilárddal etetni, mikor még magához sem tért :))
2011. dec. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 sumergo ***** válasza:
Szerintem tökéletes ez a sorrend. Azt nem értem, miért csak fürdéskor lehet fogat mosni? Mert a kommented ezt sugallja. Még nem gondolkoztam ezen a sorrenden a babámmal kapcsolatban, de szerintem nálunk maradni fog a mostani: fürdés, vacsi, alvás, aztán ha lesz foga, a vacsi után beiktatunk egy fogmosást is! :-)
2011. dec. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amikor már nem kapott tápszert a lányom, tejre váltottunk. De akkor is ez a langyos itóka volt a nap zárása számára, amikor már ovis volt!:) Utána elment fogat mosni, majd jött a meseolvasás, és már aludt is. Nincs ezzel gond, a fogmosástól sosem tért nagyon magához, plusz a mese is álomba ringatta utána.:)
2011. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs gond ezzel a sorrenddel. Jó darabig még úgyis folyékonyat kap vacsira, nem?
2011. dec. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!