Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért találták ki a szakembere...

Miért találták ki a szakemberek a BabyTv csatornát, ha a babáknak káros a tévénézés?

Figyelt kérdés

2011. dec. 30. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

A tv nézés akkor káros, ha mást nem csinál ezen kívül, ill. olyan adásokat néz ami az ő lelki fejlődésének még nem való.

A baby tv-t nyugodtan nézheti szerintem. Az én kisfiam most 2,5 éves és azt nézi esténként elalvás előtt, vagy napközben, ha mesét néz.

Szerintem nem káros, de ezért tuti majd valaki lepontoz.

2011. dec. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Miért lenne káros?

Nem egy hetesen kell odaültetni, de egyébként ha tud ülni és nézi, én sem találok semmi károsat benne.

Különösen a baby tévében, mutatnak egy kacsát a képernyőn. Oké mutogathatod ugyanazt képeskönyvben is neki, de a tévé másfajta inger.

Én imádok olvasni és filmet nézni is. Érdekes amikor irodalmat hallgattam az egyetemen az összes irodalmár professzor így volt ezzel, jó könyvek, jó filmek-mert más inger, más fajta tanulási lehetőség.

2011. dec. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Különösen manapság, amikor már plazma meg LCD tévék vannak szinte minden háztartásba, nem hinném hogy káros. Ezek a tévék már nem sugároznak, akkor sem lesz baja a gyereknek ha tök közelről nézi. Pláne ha a BabyTV-t nézi, abban nincs semmi ingerlő az idegrendszerére.
2011. dec. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
pont tegnap került szóba, h ez a babytv, akárki is találta ki, remek találmány, semmi agresszió, játékosan tanítja a gyereket szavakra, betűkre (csak angolra sajnos), nincsenek benne gyors képváltások, aranyos kis sztorik, könnyen megjegyezhető nóták. Nem órákig bámulásra, de arra ha kimegyek mosdóba,vagy kimegyek megnézni a konyhában a kaját, vagy ha extra nyűgös és semmi sem segít, simán bekapcsolom.
2011. dec. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha fontos dolgom van,hagyom,h nézze a babám a Tv-t. Nálunk a Duck Tv a nyerő, 0-3 korig van. Dallamos,kedves hangok,figurák vannak benne,szó szerint hangosan kacag rajta a fél éves lánykám. Szerintem sokkal jobb,mintha a rádiót hallgatná idióta zenékkel. A lényeg,h ne essünk a ló túloldalára. :)))
2011. dec. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hol van ilyen BabyTv?:) jó lenne nekünk is... én nem várom el a gyerektől hogy ne nézzen tvt, mit csináljon egy másfél szobás lakásban? de a cartoon networktől, meg az ilyesmiktől ki tud néha rázni a hideg :S
2011. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi upc előfizetők vagyunk és itt van baby tévé mi is nézzük semmi baja nem lessz tőleababának,sőt sokat tanulhat belőle
2012. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. márc. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

Ez a cikk nagyon igaz! Bár én úgy gondolom,h sokan azt gondolják,aki tévézni engedi a gyermekét,az egész nap azt nézi. Nem erről van szó. Én is olvasok mesét,mondókát,és rengeteget játszok a 8 hós kislányommal. Az,h naponta esetleg 1 órát látja a Tv-t,még nem lesz béna és beszűkült agyú gyerekünk. Nálunk pl. a Duck Tv megy néha,és eszméletlen aranyos figurák vannak benne, dallamos zenével,nincs benne villogás,hirtelen képváltás, erőszak stb., nagyokat kacag a babám az ugráló majomnak és "táncol" a dallamokra. Nem 1 méterről nézi,és nem villog a képernyő. A mai tv-k egyébként sem rontják szemet úgy,mint elődei. Mivel én egész nap egyedül vagyok itthon,nem ülhetek kukán. A híreket a tv-ben követem reggel,majd az interneten olvasom el. Ha éppen sürgős dolgom van, (pl. felteszem az ebédet),akkor igenis jobban elvan a kislányom,ha hallgatja és nézi ezt a csatornát. Minden egészségtelen már az emberre nézve,de mindent mértékkel kell és szabályok felállításával csinálni. Az én babám életében is én leszek a mesemondó! :) Nem fogom lepakolni a tv elé és otthagyni!

2012. márc. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!