Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyire "káros",...

Szerintetek mennyire "káros", ha a babát járókába tesszük? Sógornőm csúnyán letolt, hogy nem tesz jót a kicsinek a későbbi fejlődésének.

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 16:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Gyerekeimnek nem volt járókájuk. De, mivel korlátozod a mozgását, így később fog kúszni, mászni, felfedezni a világot. Hagyd, hagy menjen. Akkor tedd a járókába, ha pl. főzöl vagy valami veszélyesebbet csinálsz.
2011. dec. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudom honnan vette a sógornőd ezt, de ez baromság! Az ég-világon semmi baja nem lesz tőle. Csak neked könnyebb, ha minél korábban szoktatod a járókához, így aranyosan el lesz benne akkor is ha már nagyobb lesz, és nem lehet egyedül hagyni.
2011. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nagy segítség volt a járóka, főleg, hogy ikreim voltak és napközben sokat voltam velük egyedül. Később a 3., majd a 4. gyerkőcnél is használtuk. Semmiben sem voltak lemaradva a kortársaiktól fejlődésben.
2011. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
Kérdés, hogy most a hálós (vagy fa-rácsos) járókára gondolsz, vagy a bébikompra, mert sokan azt is járókának hívják. Igen, a kompozás árthat és visszavetheti a fejlődésben. A járóka sem árt, ha nem egész nap abban van a gyerek, hanem csak addig míg felmosol, elmész wcre, esetleg odateszed a főznivalót... (Az én sógornőm pici korától egész nap abban tartja a most 21 hónapos fiát. Elég későn tanult meg járni, sőt már a forgás is későre nyúlt, mert 7 hónaposan még csak feküdt, mint egy darab fa...). Szóval mértékkel mindent!
2011. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindennek a károssága attól függ, mire használod. (mondhatnám példának a tévét, alkoholt, édességet, kést)

Ha azért teszed bele a gyereket, mert eljátszik benne, míg te valami veszélyeset csinálsz, nyilván hasznos, bár az én gyerekeim jobban szerették a hordozót ilyenkor is.

De ha beleteszed a gyerekedet, hadd tanuljon egyedül lenni meg egyedül játszani és aztán már bent van egész nap-az biztos, hogy káros, mert elveszik a kommunikáció és egész életében ellesz egyedül a gyerek.És még ez a legkisebb következménye.

2011. dec. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%

Egyáltalán nem káros se a járóka se a komp. Az én kislányomnak 4 hós korától volt járókája, nem volt fél éves mikor felült és felállt. 6 hós múlt egy héttel mikor már mászott. Bébikompja 6 hós korától volt, de nem tudtuk sokáig használni mert 8,5 hósan elindult így már nem akarta használni. Most 10 hós és úgy rohangászik mint a villám.

Egyik sem veti vissza a fejlődésben, sőt inkább segíti, ezért vannak kitalálva!

2011. dec. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

Az én lányomnak 3 hónapos kora óta van 120x120-as fa járókája. 7,5 hónapos kora óta ül, rá 1 napra fel is állt. Szépen kúszik, mászik, oldalazva lépeget a járóka rácsaiba kapaszkodva. Most 8,5 hónapos. Mennyivel van akkor ő most lemaradva? Ha a széket tolja maga előtt, már szépen lépeget. Pedig napi 4-5 órát simán a járókában van. Szereti nagyon.

Bébikompunk csak azért nincs, mert nincs elég hely a lakásban, hogy száguldozzon vele.

Tesómnak mind a 3 gyereke bébikompozott. 11 hónaposan ment mindegyik, és 1,5 évesen beszélni is kezdtek. Nem maradt ki semmi mozgás és fejlődési szint.

Aki használja őket, az úgyis azt mondja, hogy jó, aki nem használja azok meg ellenezni fogják, hogy káros és hasonlók. :D

2011. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó előtti, de ha rohangászik, mint a villám és a többi, inkább másfajta rendellenességet vetít elő és ezt nem a komp meg a járóka hozta ki belőle.

nekem is volt ilyen unokatestvérem, aki pont ugyanígy volt, járóka, komp és nem vetette vissza a fejlődésben, mert egyébként 7-8 hónaposan alapból ki is mászott a kiságyból, aztán hirtelen elindult és 10 hónaposan futott...aztán ilyen ütemben folytatta az életét a hiperaktivitás, figyelemzavar, tanulási nehézségek, magatartási problémák felé- úgyhogy korai még az örömöd.

Egyébként meg a komp mondjuk a gerincet teszi tönkre, ki tudja mi lesz később, sokan vannak leszázalékolva gerincproblémákkal és hánynak van gerincsérve meg felmentve tesiből mert.. stb stb, egyelőre nincs baja, de még lehet a korai kompozástól.

2011. dec. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha szívesen van benne, és mellette eleget teszed le a földre mászkálni, akkor semmi baja nem lesz.
2011. dec. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baja nem lesz a járókától! Nyilván nem reggeltől estig akarod abban "tartani" a gyereket. Én is használom a Kisfiamnál, nem mondhatnám, hogy rajong érte, de van, amikor 15-20 percet is eljátszogat benne. Ez szinte áldás nekem, mert eddig sehol nem maradt meg egy percig sem az ölemen kivül ... Ilyenkor gyorsan mosogatok, porszivózok, stb. Ő mászik, próbál felfelé kapaszkodni, még nem sikerült felállnia.

Kompunk mondjuk nincs, sőt, eddig én is elleneztem, de amióta a Fiam ilyen kis "problémásnak" bizonyult, kezdem pedzegetni, hogy csak szórakozásképpen meg kéne próbálni, hátha 10 percet abban is ellenne :-)

8,5 hónapos a babám.

2011. dec. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!