Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányás, Hasmenés? Mi a teendő?...

Hányás, Hasmenés? Mi a teendő? Első baba.

Figyelt kérdés
Tegnap este hányt a 16 hónapos kisfiam. Éjszaka hasmenés és be is lázasodott. Ma reggel megint hasmenés. Mit lehet ilyenkor tenni? Gyógyszer vagy ilyesmi?
2011. máj. 31. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el dokihoz.
2011. máj. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Attól függ mi okozza. Ha folytatódik vagy durvul vidd el orvoshoz, a lázát mérd és csillapítsd pl Nurofennel. Egyébként itasd nagyon, ha máshogy nem kortyonként vagy kanalanként, mert egy kicsi gyerek hamar kiszárad. Kapjon répát, almát, ezek jók a hasmenésre.
2011. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal gyerekorvos! Veszélyes lehet ilyen picinél ez, hamar kiszáradhat.Semmiképpen ne kísérletezz otthon, vidd orvoshoz.Ha ma is volt hasmenése, akkor nem egy egyszerű gyomorrontás, hanem valami komolyabb.Mit evett tegnap?
2011. máj. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. máj. 31. 08:30
 5/15 A kérdező kommentje:
Tegnap Reggelire:Tojásrántottát Ebédre kis főzeléket de alig evett. Este meg csak a kakaóját itta meg. Nem igazán volt étvágya.
2011. máj. 31. 08:32
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem volt étvágya szegénynek, mert már bujkált benne valami.Lehet, hogy vírus. Ha alig evett, az is azt jelezheti, hogy beteg lesz.:(( Ezért kell orvoshoz mennetek!Majd írd meg, mi volt, ha van egy kis időd!
2011. máj. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy azért nem volt étvágya, mert bujkált benne valami - szintén vírusra gyanakodnék.

Vidd dokihoz, de amit ilyenkor szoktak: Smecta, sok folyadék kortyonként (limonádé a legjobb), HIPP ORS 200 is nagyon jó, Normaflore napi fél ampulla, rágcsálni sós keksz, ropi (sópótlás miatt fontos), egyébként pedig kímélő kaják, amik fogják a pocit: répa, krumpli, rizs, és felejtsétek el egyelőre a tejes dolgokat, tejtermékeket. Doki szokott még felírni - ha kell - Normolyt vagy másfajta ásványi anyag pótló szert (ezt nekünk a limonádéba kellett feloldani, és napi 1 litert kellett meginnia, 24 óra leforgása alatt.

2011. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a helyedben megmutatnám a dokinak!


Üdv:16 hetes baba anyukája

2011. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
szia,egy cipőben járunk,ma voltam negyedszerre az orvosnál,semmi újat nem mondtak,csak hogy ez ezzel jár,és hogy nincs kiszáradva.szerencsére még szopik, de vizet csak a panadolos csepegtetőből fogadja el.láza már nincs.ha ugyanaz a vírus,akkor csillapítsd a lázát,mert nagyon felmegy, és utána, vagy ezzel párhuzamosan a hasmenést csökkentsd,de mindenképp vidd el orvoshoz!!nekem most eég jól van a kisfiam, de reggel,mint ahogy írtam is,újra hnyt,és hasmenése is volt.ropit fogadott csak el,és pirított grízt.Gyógyulást!!
2011. jún. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ma már 3x hányt és 4x ment a hasa. Nekem sem mondanak semmi ujjat. Csak az a baj hogy alig eszik. Amit eszik is ki is jön belőlle :)

Félek nehogy valami baj legyen.

Kap. Normaflort.

2011. jún. 2. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!