Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyan ápoljátok cscsemőtök...

Hagyan ápoljátok cscsemőtök éppen csak kibújt fogait?

Figyelt kérdés
ha használtok fogkrémet hogyan öblititek ki a szájából?
2011. dec. 30. 18:49
 1/10 anonim válasza:
0%
FOGKRÉMET?
2011. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első!

Igen, fogkrémet, lehet kapni kifejezetten kisbabáknak valót, Nenedent-nek hívják.

Nagyon kicsiknél nem hiszem, hogy érdemes fogkrémet használni, inkább csak a fogmosás rituáléját gyakorolni. Mi fürdés közben pici fogkefével szoktuk átdörzsölni neki, vacsora után már nem lehet, mert szinte azonnal elalszik a tápi után.

2011. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

És mit mosol le róla?? Anyatejet?????SEMMIVEL!


Jézusom...

2011. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan már lehet foga és lehet hozzátáplált is, vagy tápszeres baba. A kérdező nem kérdez hülyeséget, nem értem, mit háborogsz. Egyre többen, nagyon helyesen, már korán elkezdik a kicsiknél a fogápolást. Ez nem azt jelenti, hogy 3 percig fogkrémmel, meg fogselyemmel kell ápolni a fogacskákat, de azzal csak jót tesz a szülő, ha minél korábban hozzászoktatja, hogy a fogápolás a tisztálkodás része.

Ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, inkább ne fáradj az írással, mert felesleges.

2011. dec. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én minden evés után odaadom neki a fogkeféjét. Kicsit rágcsálja, én kicsit "sikálom" neki. De ez inkább még csak játék. A lényeg, hogy megszokja, hogy evés után jön a fogkefe. Mondjuk 10 hónapos a kislányom, és még csak 2 foga van, az sincs kint teljesen. :)
2011. dec. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha már kibújik a foga, akkor kell, már csak azért is, hogy szokja. Vannak baba fogkrémek, mint ahogy az egyik válaszoló is írta.
2011. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5 hónaposan jött ki a kisfiam alsó 2 foga. Kb. féléves korától mossuk neki az Auqafresh kids 0-6 éves korig való fogkrémmel. persze ez az egész nem tart kb. 20 másodpercig sem. Most 11 hónaposan egy kicsit harcolunk, de úgy vagyok vele, hogy ez az élet velejárója.
2011. dec. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Aki jézusomozik,az jobban tenné ha hallgatna inkább..

Szerinted az anyatejben nincs cukor? De,elárulom,rengeteg van benne .mellesleg nem mindenkinek 3 hónaposan jön ki a foga,hogy csak anyatejet enne

2011. dec. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A lányom 10 hónapos, most jön a 6. foga, és születésétől tápszeres, 4. hónap után kezdtem el a hozzátáplálást.Fogkefét már régen adok neki játszan, de abban nem vagyok biztos, hogy elég e ha fogkrém nélkül kaparászom neki.Vagy ártalmas e ha napi rendszerességgel fogkrémmel mosom neki, és azt lenyeli?
2011. dec. 31. 19:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem,csak fluoridmentes,kifejezetten gyerekeknek való fogkrémet vegyél. A fluoridosat lenyelni mérgező
2012. jan. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!