Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom buta kérdés, de lehet...

Tudom buta kérdés, de lehet valahogyan segíteni a hajnövekedést?

Figyelt kérdés

16 hónapos lányomnak még mindig alig van haja. Sokszor megmosolyogják őt, hogy a feje tetején már van pár szál haja, ami hosszabb, és elég érdekesen tud állni. De oldalt még mindig ki van kopva.

Anyósom már olyat is mondott, hogy kenjem neki Nittyforral (tetűirtó) mert hogy attól hogy nő a haj. Áááá de most komolyan??? Nem 100-as anyóspajtás.

Persze tudom sokat jelent a haj, hiszen én is másképp néznék ki kopaszon. Van valami természetes hajnövesztő? Férjem szerint vágjuk le neki kopaszra, de én ebbe nem egyeztem bele. Szegénynek végre van valami legalább a feje tetején, biztos le nem vágom.

Köszönöm ha válaszoltok.

Szívesen várok olyan válaszokat is, hogy kinek a babája mikor növesztett úgy igazából hajkoronát.


2011. dec. 30. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem buta a kérdés,mert az én csodálatos arcú másfél évesemnek is 2 szál van 3 sorban :(Igy a drágámnak nagyon jól áll a sapka,mert takarja kis kopasz buksiját,mert az arca tényleg csodaszép.Egy kis haj meg még feldobná...
2011. dec. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A mi családunkban minden lánynak csak 2 évesen kezdett nőni a haja, nekem is, most viszont már hosszú, dús és göndör, szóval türelem.
2011. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen tényleg feldobná a kis arcát... próbálok türelmes lenni, de hát nehéz :-)

Tudom úgyis megnő előbb vagy utóbb, de jó lenne előbb :-)

2011. dec. 30. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés.Annak idején 10éve,nem tudtuk a barátnőm picijének mitől nő a haja olyan gyorsan,mikor csak pár szál volt neki.Be is sűrűsödött nagyon.Aztán kiderült.A kislámjy imádta a grapefrui levet.Szóval attól.A bnőm mindig frissen facsart neki.Érdemes utánaolvasni!:)Dus hajú babákat Nektek:)
2011. dec. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia! Én csak 17 vagyok, és nem tudom, hogy mit lehet egy kisbabának, de nekem nagyon megritkult a hajam a mandulám miatt, főleg a fejem tetején:S

Tudom ajánlani a Ricinus olajat, a patikában 150 ft egy üveggel, csak vigyázni kell vele, hogy ne nyalogassa, mert eredetileg hashajtó hatása is van,1-3 órát kell rajta hagyni, és aztán lemosni..bár inkább hajápolásra jó,de nő is tőle, meg a bánfi termékek, bár tényleg nem tudom, hogy babának lehet-e bármelyiket is.:S


Meg ha picit masszírozod a fejét minden nap körkörös mozdulatokkal, akkor beindul a vérkeringés, és elkezd nőni a haja:).

A mandula műtétem 3 hete volt, és előtte is próbálkoztam szeszekkel, de nekem a ricinus olajtól kezdtek el nőni az új hajak, most már kb 1-2 centisek, és mindenhol előjöttek.


De ha bemész a patikába, tanácsot kérni, biztos segítenek.

Remélem tudtam segíteni azért egy kicsit:)

2011. dec. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen nektek is a választ.

Grapefruit? Kétlem, hogy meginná a kisasszony, de egy próbát mindenképpen megér.

Ricinus olaj van itthon, de nem merem bekenni a fejét vele, félek, hogy megfogdosná, hogy milyen a feje, és aztán meg a szájába tenné a kezét. :S

Bánfi sampon is van itthon, és valahogy ez eddig eszembe sem jutott, hogy akár azzal is megmoshatnám neki néha :-)

Mégegyszer köszönöm, és Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

2011. dec. 31. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!