Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdjem el a hozzátáplá...

Hogyan kezdjem el a hozzátáplálást a 3 és fél hónapos kisbabámnál?

Figyelt kérdés
Kérem, csak azok írjanak, akik nem ítélkezni akarnak, hanem segíteni. Megtennétek, hogy részletesen leírjátok, hogy milyen gyümölcsöt mikor, hány napig, milyen formában adjak? Ha esetleg van valakinek részletes napirendje, az nagyon jó lenne. :) Előre is köszönöm!
2011. dec. 31. 16:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 4,5 hónaposan kezdtem és igy: Első 3 nap alma leve,két kanál aztán mindig kicsit több,és délelőtt,hogy lássam jol bírja-e.aztán jött az alma lereszelve,ebből is első nap kb.3 kanál és egyre több,mi pár nap alatt aljutottunk az egész almáig.Alma nem vált ki étkezést ,azt vedd figyelembe.Aztán krumpli jött az ebéd elején pár pici kanál,és naprol napra több.krumplit meghámoztzam kicsi kockákra vágtam,megfőztem jó puhára,aztán szürőn átnyomtam, hogy ne maradjon benne darabka.tettem bele tápit,főzelékes hígra csináltam.most öt hónapos és ebédet már kiváltottuk krumplival vagy sütőtökkel és délelőtt bevág a picurka 1 nagy almát fél ledarált háztartási keksszel.A többi még tápi.Ja és most kezdtem kostoltani vele az őszilevet.Hát remélem valamit segítettem vele ha van még kérdésed írj!BÚÉK !

2011. dec. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
első vagyok megint,elfelejtettem irni, hogy minden baba más tempoban szokik hozzá az ujakhoz,izekhez,pociját és figyelni kell nem biztos, hogy a mi temponk jó a babádnak,de ezt ugyis kitapasztalod majd.
2011. dec. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ítélkezni akarok, de 3,5 hónapos babánál lehetőleg sehogy. Várd ki inkább a 6 hónapot (legalább)...
2011. dec. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az off-ért, de miért akarod ilyen korán elkezdeni?
2011. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Nekünk is ilyen korban javasolták elkezdeni krumplival, mert babám nagyon sokat bukott, tehát orvosi javaslatra. Hogy az talán benne marad. De neki minden megfogta a hasát. Így nem próbálkoztam, mikor már 5,5 hósan a védőnő unszolására lassan elkezdtem, de nagyon sajnáltam, mert semmit nem bírt a pocija. Tápszeres baba, de utólag én is azt mondom, hogy közel a 6 hónaphoz érdemes kezdeni.
2011. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!