Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes anyukák, a...

Több gyerekes anyukák, a második, harmadik stb. gyerekkel könnyebb volt az első 6 hét, mint az elsővel? A másik/többi gyerkőccel ki foglalkozott addig, amíg te kivoltál a kicsi miatt? Hogy oldottátok meg/éltétek túl?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Mindhárom esetben vagy az anyukám vagy anyósom volt velünk 6 hétig.

A nagyobbak pedig nem voltak hozzám szoktatva. Eljátszottak egyedül is,és elvoltak az apuval vagy a mamákkal is.

2012. jan. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
A férjem maradt itthon az első 6 hétben amikor megszületett a harmadik baba. Könnyebb volt a rutin miatt. Már rögtön tudtam mikor éhes, mit csináljak a hasfájásával, és hogy nem hal bele ha 5 percet sírdogál, mert a másik kettő miatt nem tudom azonnal felkapni.
2012. jan. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2 hétig volt itthol a férjem, utána egyedül. Annyiban nekem is könnyebb volt hogy nem izzadtam le ha 2 percig sírt mert nem tudtam felvenni. Szerencsére a 2. babám nagyon sokat is aludt napközben, a nagy meg már 2 éves volt, és pont akkoriban kezdett nagyon jól eljátszani magában. A napirend legfontosabb része, a napi 2-3 óra játszótér délelőtt megmaradt, mert akkor aludt a kicsi. Így a nagy lefáradt, boldog volt, a maradék időben elvoltunk bent együtt.
2012. jan. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen határozottan az elsőnél halálra idegesítettem saját magamat (is) paráztam féltem, azt hittem kb. belehal ha egy percet is sír összecsaptak a fejem fölött a hullámok, azt hittem már sose lesz 2 percem se megenni egy vacsorát vagy vmi.

A második egy álom baba volt és sokkal rutinosabb is voltam, semmi problémám nem volt vele az első 6 hétben. Jó mondjuk kinek mi a probléma, én azt hogy 3 óránként kelek hozzá éjjel is és hogy éjjelente volt egy 2 órás időszak amikor nem aludt vissza ezt teljesen normálisnak tekintettem mert amúgy meg egy angyal volt evett-aludt:)

A harmadik megint kicsit macerásabb sírósabb, hasfájós baba de közel se vagyok olyan ideges mint az elsőnél, tudom hogy véget ér ez az időszak és akkor visszasírom majd (nem a problémákat, hanem hogy ilyen kis pici még).

2012. jan. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Irigylem azokat, akiknek hetekig volt segítségük!

Az elsővel is egy hetet volt itthon.

A másodikkal csak néhány napig tudott itthon maradni.

Amikor a másodikkal kórházban voltam, a nagyobb oviba járt, reggel Anyu vitte, délután a párom hozta el, este átvitte Anyuhoz és ott aludt. Persze ő nem annyira anyás, simán elvolt mindenkivel.


Az elsőnél még pátyolgattak, de a másodiknál annyi minden összejött, hogy a gyermekágyas pihenés gyakorlatilag a kórházban töltött 4 napra szorítkozott.

Persze a nagyobb (3,5 éves) már elég önálló, és a kicsivel már én is tapasztaltabb voltam.

2012. jan. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont azt szerettem volna közbekérdezni, hogy túlélhető-e a kezdeti (és a későbbi ...) időszak, ha nincs segítsége az embernek. Az én Babám igazi többemberes baba volt kb. 7 hónapos koráig, a frász kerülget, ha az első hónapokra gondolok, pedig (kedves Előző :-)) tényleg olyan jó volt, amíg picike volt ... Szóval, nem tudom, mi lesz, ha a következő babám is hasonló vérmérséklettel születik, mert nekem nem lesz segítségem, az tuti. Viszont nagyon szeretnék még babázni ...
2012. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bocsánat, a 4. válaszolóra gondoltam :-)

(6.)

2012. jan. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Elsőnél egy hetet volt itthon a férjem, most a 2-nál kettőt, utána egyedül voltam/vagyok.

Nehezebb, könnyebb is nekem. A nehézség abból adódik, hogy a kicsit (8 hetes) és a "nagyobb" (2,5 éves) gyereket szinkronba kell hozni, a könnyebb része pedig hogy már tudok "elemi" dolgokat. (pl. szoptatás, fürdetés). Ez első babánál szokatlan és új volt, most már gördülékenyebben ment egyből :)

2012. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sajnos egyik gyerekemnél sem adatott meg kipróbálni, milyen az, ha nem csak magamra számíthatok, elém tesz valaki egy tányér levest, amikor hazaérünk a kórházból, stb.

4 kislányom van nagyon kis korkülönbségekkel, persze többedik alkalommal a rutin miatt minden könnyebb, de a nagyobbakkal való foglalkozás miatt mégis egyre nehezebb az a bizonyos első időszak. A férjem akármennyire akart

nem maradhatott velem, bár az 5 nap szabit megkapta, azt arra használtuk fel, hogy maszek munkákat intézzen és egyéb dolgokat.

Például az utolsó esetben épphogy hazaértünk a kórházból a 3 kicsivel és az újszülöttel, hívták egy bedöglött bojler miatt. Hiába mondta, hogy nem ér rá esetleg holnap, mert ma jöttünk haza a kis babával, azt mondta a kuncsaft: Hát, ha nem ér rá, akkor keresünk mást, nem jó a holnap..

Soha nem bosszankodtam ezek a dolgok miatt, én nem tettem volna ezt annak a kuncsaftnak a helyében, de ennnyi. Örülök, hogy én más vagyok, és minden nehézség mindig csak megerősít.Ezt kell nézni, nem a a negativ oldalát.

Pár hónap van az 5. baba születéséig, semmi sem lesz más most sem

2012. jan. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 4.válaszoló vagyok, nekem is csak a férjem volt ő is csak 1 hétig, azaz amikor hazajöttem a kórházból onnantól még 3 napot tudott itthon lenni. A 8.9. napon ráadásul éjjel se volt itthon.

Hát kicsit szorongtam hogy mi lesz 3 gyerekkel, egyedül, de végülis az első pár hét volt kaotikusabb.

Azóta furán hangzik de hozzászoktam a problémákhoz, hogy a középső féltékeny, a nagyobbam önellátása az tök kevés (enni is néha úgy kell mellette ülni és noszogatni vagy etetni stb.) és hogy a kicsi exxtra rosszul alszik.

Ja és nekem is a segítésből az hiányzott pl. nagyon hogy valaki elém tegyen egy tányér ételt amit nem nekem kell ott állva megfőzni.(borzasztóan fájt a gátsebem a harmadik születése után vagy 2 hétig állni alig bírtam sokszor négykézláb közlekedtem...)

Így én rendeltem az ételt 3 hónapon keresztül.

2012. jan. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!