Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretném, ha nem cicin...

Szeretném, ha nem cicin aludna el. Tudnátok jó tanácsokat, praktikákat írni? Egyáltalán hogyan kezdjek hozzá? 14 hónapos.

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 12:00
 1/4 anonim ***** válasza:

ha evett, akkor tedd le az ágyába. Nincs más módszer. az változhat, hogy utána hogy viselkedsz vele, csak simogatod, vagy ki is veszed újra, vagy ott hagyod....ez már nevelési elv kérdése.

Berakhatsz egy tevékenységet az ágyban (mese, játék a kézbe,zene.....)

2012. jan. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nehéz ...

Az enyém még csak 9 hónapos, de én is azon "dolgozom" pár hete, hogy egyedül aludjon el. Én azt próbálom, hogy, amikor már látom, hogy álmosodik, megszoptatom, de nem az alvós, nyugis helyiségben, hanem mondjuk a szóló rádió, Tv, vagy a működő mosógép közelében, tehát, hogy véletlenül se gondolja, hogy altatni akarom. Utána pedig szépen, halkan suttogok a fülébe, miközben besétálok vele a kiságyához, hogy "álmos a baba, megy alukálni stb ...".Picit ringatom, megpuszilgatom. Leteszem, és változó, mennyit ordít :-(((

Van, amikor nem is sikerül, mert egyszerűen nem bírom hallgatni, olyankor marad a jól bevált cici, és 2 perc múlva alszik. Egyelőre ilyen átfedésekkel, lazán próbálom, aztán meglátjuk. Most mindenesetre 10 perc nyűglődés volt, most alszik ...

2012. jan. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le, hogy mindent ugyanúgy csináltam (összebújtunk az ágyon simiztem, stb) csak cicit nem kapott. Első két nap kínlódott, de azután így is jó volt neki. Csak sajna azóta se hajlandó egyedül elaludni, valaki haját muszáj simogatnia elalváshoz:D
2012. jan. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le a cicin alvásról (9-10 hósan), hogy eleve nem engedtem, hogy elaludjon, beszéltem hozzá, énekeltem neki, hangosan ment a tévé, stb. Ha véletlen mégis bealudt,akkor még rázkódtam egy kicsit, büfiztettem, hogy egy kicsit magához térjen, és csak utána raktam be az ágyba. De én soha nem hagytam egyedül elaludni, hanem simogattam, ott maradtam vele, amíg el nem aludt. Valahogy rugalmas volt ilyen téren a babám, mert soha nem sírt, 1-2 hét alatt simán átszoktattam, nagyon könnyen és jól leszokott a cicin elalvásról. Nem gondoltam volna.
2012. jan. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!