Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól "illik" bölcsibe...

Mikortól "illik" bölcsibe adni a gyereket?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy a felvétel nem akadály, mikortól "szabad" mondjuk heti 2-3 napra bölcsibe adni a babát?


Pusztán elméleti kérdés, az 5 hetes kislányomnak bőven mellettem a helye :)


2012. jan. 1. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Az,ohgy egy pici babát ki mikortól ad bölcsődébe nem illem kérdése.

Az,hogy mikor és milyen közösségbe kerül az függ sokmindentől elsősorban a te családod anyagi helyzetétől attól,hogy m mikor kényszerülsz visszamenni dolgozni. Tehát onnantól "illik" neki helyet keresni ahol vigyáznak rá míg a szülők dolgoznak.

Tehát ez nem illik nem illik kérdése.

Igazából minden gyereknek az anyja mellett a helye ahogy és ameddig csak lehet.

2012. jan. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából azért kérdezem, mert szeptembertől egyetemre mennék, ahová igazából nem kötelező bejárni, és ha be is mennék, apuka tudna rá vigyázni, csak akkor meg ő lenne dög fáradt (mivel éjszakázik). Arra gondoltam, az első félévet kihúznánk apucival, vagy bejárás nélkül, viszont 15 hónaposan már kibírná, ha hetente 2-3- napot bölcsiben töltene (ha felveszik).
2012. jan. 1. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:

bölcsibe nem illik és nem is 2-3 napra "adják".

a bölcsi a dolgozó szülőknek van, nem véletlenül csak munkáltatóival veszik fel a gyerekeket. és ha anya dolgozik nyilván heti 5 napra 8-10 órában lesz beadva.


ovi az már kell neki, 3 éves kortól lehet beadni

2012. jan. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért írtam, hogy a felvétel nem gond, mert ismerem a bölcsi igazgatóját.
2012. jan. 1. 14:07
 5/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. közben írtál kommentet. csak magánba vagy csanába tudnátok adni.

enyém bölcsis, én azt mondom inkább legyen apa fáradt de 15 hónaposan ne adjátok be. pont a szeparációs szorongás 2. hulláma, akkor lesz nagyon anyás, nincs még időérzéke, megviselné. én 2 évesem is teljesen kivan a bölcsitől, pedig ő már megérti, hogy érte fogok menni :(

2012. jan. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyerektől is függ. Én kicsit kevesebb, mint másfél éves voltam, mikor bölcsibe mentem, és gyakorlatilag azért lettem beadva, mert imádtam a közösséget, és unatkoztam anyukám mellett. Semmiféle szeparációs szorongásom nem volt, az első pillanattól tökéletesen elvoltam. Ha a te kislányod is ilyen, nyugodtan add bölcsibe, nem fogja megsínyleni :) Viszont, ha félős, nagyon anyás, akkor megfontolandó, hogy kicsit később kéne beadni.
2012. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, én 10 hónaposan lettem bölcsis, mert anyukámmal már nem tudtam jól eljátszani, igényeltem a közösséget.


Majd meglátjuk, még messze van :)

2012. jan. 1. 17:13
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Bölcsődébe 6 hónapos kortól vesznek fel gyereket, de kb 15 hónapos kor az amikor érett rá, hogy közösségbe menjen, és elszakadjon az anyjától, x időre. De ez is gyerek függő, van akit jobban megvisel van akit kevésbé, ez beszoktatáskor dől el. Az meg baromság hogy 10 hónaposan nem tud egy gyerek a saját anyjával elleni, egy 10hónapos még nem igényli a társaságot, a bölcsődés korú gyerekek nem egymással játszanak, hanem egymás mellett ülve játszanak játékokkal. Ilyen kicsi korban még nincs szocializáció! Csak rossz anya-gyerek kapcsolat, és helytelenül kialakult kötödés.
2012. jan. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
ja és az még lemaradt, hogy nem hencegnék azzal, hogy ismim a vezetőnő, mert mások güriznek, mert muszáj, és muszáj a gyereket is beadni, és még sem veszik fel már vagy másfél éve a bölcsődébe, mert a csókos benyomja a gyerekét a felszabadult helyre!a dolgozó szülő meg szív!
2012. jan. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem rossz a kapcsolatom az anyámmal, sőt, nem tudom, honnan veszed ezt a hülyeséget.

Egyébként pedig nem hencegek, csak felmerült a kérdés.


De ha már itt tartunk, neked pedig nem kéne megsértődnöd, mert feltettem egy kérdést.


Köszönöm a válaszokat.

2012. jan. 2. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!