Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki év...

Van itt olyan anyuka, aki év közben íratta be bölcsibe gyerekét?

Figyelt kérdés

ha van, mikor írattátok, hogy be is jutott? S hogyan?

Az én fiam január végén lesz egy éves, s szeretném, ha minél előbb, max. 11-12 hónaposan bölcsibe menne.

Sajnos munkahelyem nincs, s ki szeretnék járni egy kereskedelmi tanfolyamot, aminek az a lényege, hogy fél évig ingyen dolgoznék napi szinten a vasárnapot vagy a 7végét kivéve, már nem emlékszem, hogy volt, napi 8és fél órát, s azt követően két szakmát kapok, s ha jó eredménnyel végzek, munkám is lesz. Már egyszer felvettek, csak akkor tudtam meg, hogy terhes vagyok. Sajnos ez a jelentkezés úgy történik, hogy felhívom őket, s beregisztrálok, majd mondják, hogy a folyamatban lévő tanfolyam eddig tart, s várhatóan ekkor értesítenek. Szóval előre nem tudom megmondani a bölcsiben, hogy mikor is kezdenék, de szeretném minél előbb elkezdeni, mert sajna após velünk él, akivel nem jó a viszonyunk, sajnos nem nézi, hogy kisgyerek van a lakásban, s el szeretnék minél előbb menni innen.

Mert állítólag most augusztusban mondta a védőnő, mindenképp szól, ha beíratkozás lesz, s csak jövő szeptemberre lenne hely. S nem is biztos hogy pont akkorindul tanfolyam, s minél előbb el szeretnék menni dolgozni. A szakmáimmal nem értem semmit, a pincérrel azért nem mert nem nagyon megy az idegen nyelv, s itt pesten, ahová felvettek volna, avégett nem mertem elvállalni. A szoc. munkához meg pályakezdőként, s nyelvvizsga hiányában nem vettek fel. S GYES így jár? Vagy ha bölcsibe íratjuk, ez nem jár?


2011. aug. 2. 00:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Apuka is megteszi?


Nos a kiszemelt bölcsit már vagy fél évre előre felkerestük és ott a legjobb helyben megkérdezni, hogy mik az esélyek és feltételek, mert bölcsődéje válogatja és nagy a szórás.

DE!

Én lebeszélnélek róla, hogy egy 11-12 hónapos gyereket bölcsődébe rakj ha elkerülhető.

Egyrészt nálunk volt olyan, hogy a kicsi nem tudott beszokni, koránál fogva és visszapasszolták az anyához.

Másrészt iszonyú törést ez neki ilyen fiatalon, amit nehéz feldolgozni és kínszenvedés ez neki.

Az én fiam 2 évesen ment bölcsibe és annak hatására dadogni kezdet. Nem tudom, hogy megmarad-e ez neki, de nem akarja elhagyni. :(

Bár a másik véglet se biztos, hogy szívderítő, mert volt olyan akiről hallottam, hogy az anya azon készült ki, hogy nem hallhatta gyermeke első szavát és, amikor éjszaka rosszat álmodott a gyerek, akkor a bölcsődei gondozó nőt hívta nem az anyját.


Végül pedig nálunk úgy volt, hogy csak úgy mehetett a gyerek a bölcsibe ha az anya visszament dolgozni és erről volt papírja, másképp nem.

Ez talán el is dönti a kérdést.


Amúgy ez a munka-tanulás kicsit kamu helynek tűnik, na nem a részedről hanem az volt ilyen amikor engem pénzügyi tanácsadó ügynőknek próbáltak beszervezni.

Milyen az a két szakma amit 6 hónap alatt meg lehet szerezni?

Ennyit nem érhet az, hogy a gyereket cserben hagyod.

2011. aug. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 1 éves volt, mikor bölcsibe ment, február elején kezdte másfél éve. Szombathelyiek vagyunk. Bementem az Egyesített Bölcsődei Intézménybe, ami a központi intézménye a városban az összes bölcsinek, és közöltem, hogy vissza kell mennem dolgozni, nincs választásom, és bölcsibe kell adnom kislányom. Kb. 10 percen belül megvolt, hogy melyik bölcsi lesz az, hol van éppen hely.

GYES jár, természetesen, az utolsó szabályozás szerint akkor, ha max. 6 órában dolgozol. Teljes munkaidő mellett nem jár. Illetve, ha nem vagy GYED-en, tehát dolgozol, akkor GYES jár, és a gyermek 1 éves korától igényelhető.

Nem tudom, hogy szerencsém volt, vagy határozott a fellépésem, de amint közöltem, hogy mennem kell vissza dolgozni, ami így is volt, nem kamu, azonnal segítőkészek voltak, és volt bölcsihely kislányomnak.

2011. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A penny honlapján van, de nem tudom belinkelni, mert karbantartás alatt van az oldal. Honlapja www.penny.hu.

Élelmiszer és vegyiárú kereskedő, s pénztárosi. Pénzt nem kapnék a gyakorlat alatt.

Én se így terveztem az életem, de apósnak tovább nem vagyok hajlandó tűrni, s ha a kicsim egészségét nézem, minél előbb mennék innen. Olyannal hogy éljek, aki miután megtudta, hogy babát várok, első reagálása, hogy vetessem el, mert még fiatalok vagyunk. Én 27, párom 28 éves, s 9-10 éves korunk óta ismerjük egymást.

Régebben úgy voltam vele, bölcsibe soha, de ha már így alakult, ezt tartom jónak a fiamnak. S szeretnénk kis korkülönbséggel kis tesót, de előtte mindenképp dolgoznék.

Ha 2 évesen íratnám bölcsibe a kisfiamat, akkor mire megkapom a pennys tanfolyamot, amit mindenképp megkockáztatok, mert ha 2,5 év alatt nehéz volt a szakmáimban elhelyezkedni, így ezzel még megpróbálkoznék, s mellette más munkahelyeket is néznék.

Egy eladóra mindig szükség van, s ha a suli végén nem is vennének fel, el tudom mondani, van két szakmám, s mellette fél év gyakorlatom. S a fiammal minél előbb el tudunk költözni, na meg az apjával, ha kivételesen nem hallgat apósra, hogy ha elmegyünk inni fog. Eddig is ezzel láncolta magához a fiát, de nálam eddig tartott, hogy tűrtem apósnak! Elegem van belőle, már rosszul vagyok, ha látom nap mint nap a konyhában, s a házban. Nem tudom tőle nyugodtan a dolgom csinálni, s hiába próbálom arra szoktatni, ha elkezd majd kúszni mászni a fiam, ne hagyjon gyerek számára veszélyes dolgokat mindenhol, gyerek számára elérhető helyen. A gyerek kisterilizált dolgait hiába letakarom, mégis kenyérmorzsa tartónak használja, vagy sikerül leöntenie.

Ha fürdetem a gyereket, nem érdekelte, hogy újszülött, s tél van, ki nyitotta a konyha ablakot, ajtót is, ahonnan pont a szobánkra jön a levegő, s még neki állt feljebb, hogy bezártam.

Inkább a bölcsőde. Hidd el, tudom mi a jobb a fiamnak. Jövő szeptemberben 1 éves 8 hónapos lesz, de én íígy nem szeretnék addig várni. Jó lenne akkor ha enm is 11 hónaposan, de 12 hónaposan vagy max 14-15 hónaposan bölcsibe íratnunk.

Ha meg kapnék olyat, akkor miért szültem, így alakult, szerettünk volna babát, igaz nem így, ide, de 30 év alatt mindenképp, s mivel volt egy műtétem, ami miatt nagyon kis esélyem lehetett a babára, (cyszta), így nem volt kérdés, hogy megtartsuk-e, főleg hogy a férjem is nagyon örült neki.

2011. aug. 2. 11:47
 4/8 A kérdező kommentje:

"Apuka is megteszi"?


Ezt a kérdést nem értem. Ő velünk jön, mondta, ha még egyszer azzal zsarolná a fiát, hogy inni fog, ha elmegyünk, lesz@rja. Legalábbis mondta, hogy így lesz. Egyszer már elmentünk gyerek előtt albérletbe, s após az alkoholelvonón kötött ki, munkába menet elesett a lépcsőn, s egy járókelő hívta ki a mentőket, de olyan piás volt, hogy ott kötött ki. A kórházba ezzel hívta vissza a fiát magához, de tegnap meg is mondta, azért kellünk, mert sok a rezsi, s fizessük mi is, ne csak ő.

Ha erre voltál kíváncsi. Apa meg nem tud a gyerekre vigyázni, mivel egyik héten 2, másikon 3 szabadnapja van, s 10-21 között dolgozik, 9-kor indul-22re ér haza.

Apósra nem bízom, azóta, hogy egyszer rábíztuk, hazajöttünk s egész nap nem tudtuk megnyugtatni a kicsit, s egyszer mikor itthon voltam, főztem, sírt a kicsi, arra jöttem be, bent volt a szobában, s dugta le a száján a cumit, holott megmondtuk neki, cumira nem akartuk rászoktatni, azt ne adja oda neki, s mikor odaértem a kiságyhoz, a kicsi arca ki se látszott a hányástól, s ahelyett, hogy a 2 hós kisfiamat kikapta volna, dugta a szájába a cumit.

Ilyenre nem bíznám, s aki a saját fiát úgy nevelte, hogy ahelyett, hogy érte ment volna az oviba, a piát választotta, s elfeledkezett rendszeresen a feleségével, s apósával együtt a férjemről, hogy érte kellene menni az oviba. nagymama nevelte fel ezek után, s majd 13 évesen került vissza a szüleihez. Nekem ezért lenne fontos, hogy bölcsi, s minél előbb menjek innen, s a kicsinek is ez lesz a legjobb, mint az h nagyapa mellett szenvedjen.

2011. aug. 2. 11:55
 5/8 anonim ***** válasza:

"...Van itt olyan anyuka..." kérdezted te, erre írtam, hogy apukai is megteszi? :)


Figyu a tanfolyam így, hogy multi csinálja okés, de csak akkor ha a végén kapsz egy okj-s vagy azzal egyenértékű bizonyítványt, mert ha a fél év után nem vesznek fel, vagy egy év után elkerülsz onnan, akkor gyakorlatilag kukába ment az a fél éved.

Elméletileg jó esély van rá, hogy kapsz normális papírt róla, mert hivatalosan másképp nem dolgozhatnál kereskedelemben, de jobb ezt tisztázni.

2011. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ok, értem :) Apuka vagy :)

Igen kapok OKJ-s bizonyítványt, belinkeltem volna mire gondolok, ott le van írva részletesen, csak sajnos karbantartás alatt van az oldal. Nem is jelentkeznék olyanra, ahol nem adnak papírt, meg a mai világban meg főleg meg kell gondolni mit vállalunk el. Olyan helyre sem mennék, ahol én fizessek, hogy dolgozhassak.

2011. aug. 2. 23:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát sok sikert kívánok, de ez a bölcsődés elhelyezés sajnos nagyon nehéz téma, főleg ha a cég nem igazolja le a munkaviszonyt (még ha ingyenes is).


Üdv,

egy apuka...

2011. aug. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ettől én is tartok :(

Az a rossz benne, hogy lehet nem is adnának előre igazolást, mert míg fel nem veszik a bölcsibe, nem merek jelentkezni, fent írtam miért nem, nem megoldható a gyerekfelügyelet. Igaz van bébiszitter, de az meg egy fizu mellé drága mulatság :(

Bár védőnő szerint van esély, hogy így is megkapjam, ha szólok előre, hogy a tanfolyam elkezdése után tudom igazolni. Mindenesetre megpróbálom. De nagyon úgy tűnik nem lesz rá sok esélyem, nem sokan írtak eddig tapasztalatokat. Egy ismerősömnek mondjuk sikerült, de ő nappali suliba járt, mellette volt bejelentett munkaviszonya, s elmentek beiratkozni februárban ha jól emlékszem, s 2 hét múlva bölcsis lett a fia

2011. aug. 3. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!