Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hogyan foglalkoztok...

Mennyit és hogyan foglalkoztok 7-8 hetes babátokkal egy nap?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy én vagyok flúgos, de nekem lelkiismeret furdalásom van, amikor pl. délután már másfél órája elvan a hintájában (persze zenél, meg forgó színes állatok is vannak rajta), én meg már megcsináltam mindent és leülök netezni. Nem tudom, hogy nem kellene ilyenkor fejleszteni valahogy, foglalkozni vele, vagy még nem kell? Egyáltalán lehet valahogy? Persze szoktam beszélni hozzá meg énekelni, dúdolni és a játszószőnyegen is játszok vele, piszézünk meg puszilgatom is, de általában délelőtt foglalkozok vele többet és délután kicsit pihenek, de ilyenkor mégis lelkiismeretfurdalásom van.
2012. jan. 1. 18:15
 1/4 Kerria ***** válasza:
100%

Szia, az én babám egy hónapos, én azt az időt szánom magamra amikor alszik, de valószínű a tied már többet van ébren.


Ne legyen lelkiismeret furdalásod, amíg nem hanyagolod őt el, addig nyugodtan szánj magadra is időt... szerintem.

A fejlődéséhez meg az is kell, hogy egyedül is el tudjon lenni.

2012. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:
Ja, nekem megvan az "Anya taníts engem" című könyv, ebben vannak tippek, ötletek, mikor milyen feladatokkal tudjuk fejleszteni (látás, hallás, stb). Nagyobb könyváruházakban szerintem lehet kapni
2012. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert neki még minden dolog új, mindenből tanul, anélkül is, hogy egyfolytában vele foglalkoznál.

Idővel úgyis jobban fog téged igényelni.

Én foglalkoztam is a lányommal, de volt, hogy én is pihentem mellette (ha nem volt nyűgös és jól elvolt magában is, akkor én annak örültem, és kihasználtam, hogy kicsit a saját dolgaimmal is törődjek - minden rossz indulat nélkül).

Most 14 hónapos és ha kellek neki már ki tudja magát "fejezni" - fogja a kezem, rángat, úgy néz...és ez alakult a hónapok alatt, szóval idővel úgyis több lesz köztetek a kommunikáció. S szerintem örülj, hogy néha magában is jól elvan a babád! Hidd el, ez áldás.

2012. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem megvan pdf formátumban az Anya, taníts engem! c. könyv, ha érdekel, elküldhetem e-mailben.

Irj nekem, s elküldöm szivesen. :)

2012. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!