Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babam 10 hetes, lapos a bal...

Babam 10 hetes, lapos a bal oldalon a feje, hogyan tudnam"kenyszeriteni, hogy hasznalja a bal oldalat is?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 18:29
1 2
 1/12 Kerria ***** válasza:
szia, amint elalszik fordítsd meg a fejét..., hogí aludjon a másik oldalán!
2012. jan. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne csinálj vele semmit. 70-80 évvel ezelőtt volt divat a baba fejét kipolcolni,vagy forgatni.

Azóta rájöttek,hogy semmi jelentősége,csak a babát fogja zavarni. Ha majd felül,akkor a feje is helyre jön.

2012. jan. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kerria ***** válasza:
háát, az én kislányom 4 hetes, és a doki nekünk ezt ost javasolta... lehet régi módszer, de szerintem a forgatással nem árt neki... vagy ha igen, jelezzétek, mert akkor én sem forgatom.
2012. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk is ez volt, kiderült, hogy hipotóniás, amiatt nem használja a másik oldalt. mindezt egy dévényes gyógytornász derítette ki. elég sokat jártunk hozzá, de 1 éves korára mindenbe behozta társait. mi 8 hetesen kezdtük.
2012. jan. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kerria ***** válasza:

hipotóniás... hm...ez hogy derült ki? Te vitted el, vagy a körzeti figyelt fel rá?


Ha nem gond, leírod? Köszönöm

2012. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is pont azt akartam írni, mint az előzők egyike.

Nem véletlenül tartja csak egyik oldalon a baba a fejét .El kellene vinned vizsgálatra, mert lehet, hogy nálatok is valami ilyesmi van. Nálunk feszes volt a lányom nyaka, ő is csak egyik oldalra fordította csak a fejét. Én vettem észre, elvittem gyógytornára, pár hónapig járnunk kellett, de rendbe jött.

2012. jan. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfeljtettem, hogy nekünk is azt javasolta a gyógytornász a torna mellett, hogy amennyit csak tudom, fordítsam át a másik oldalra.
2012. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

úgy derült ki, hogy ő is csak egyik oldalra feküdt és már látszott is a fején az "elfekvés". a házidoki szerint semmi baja nem volt, a védőnő is legyintett, hogy majd kinövi. Csak én gondoltam, hogy elviszem szakemberhez, mert szerintem sem véletlen, hogy valaki nem forgatja a fejét.

A dévényes tornásznál derült ki, hogy gond van. Magánúton vittem el. Valószínűleg szerencsénk is volt, mert kihatott volna az egész mozgásfejlődésére ez a dolog. Hason sem szívesen feküdt.

A második babámnál teljesen más ez a dolog, pici kora óta szívesen van hason. Újszülött-kora óta mindkét oldalát használja és a mozgásfejlődése is százszor gyorsabb. látszik rajta, hogy rugalmas, könnyed neki a mozgás. Így utólag teljesen egyértelmű, hogy a nagyobbik gyermekemnél valóban probléma volt és a legjobb döntésünk volt, hogy megnézettük szakemberrel. És ez még nem is komoly baj, könnyen és zökkenőmentesen orvosolható.

2012. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy nem forgatta a fejét. Egyik oldalra egyáltalán nem fordult?
2012. jan. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Minimálisan fordult csak az egyik oldalára, inkább nem, (magától nem nagyon, esetleg hangra összeszedte magát, de nem szívesen). amikor elkezdtünk járni a gyógytornára, akkor nagyon látszott a változás. később, mikor elkezdett pl. forogni, akkor is eleinte inkább csak a jobb oldalára fordult, a balra alig-alig. de akkor már tornéztunk, úgyh ezen is hamar átlendült. Kúszni kúszott jó sokáig, azt is úgy kezdte, hogy csak az egyik kezével, lábával húzta magát. a másik oldalát is tudta mozgatni, azzal is fogott, próbálkozott, csak egyértelműen látszott a dominancia, ami ebben a korban még nem kéne,hogy meglegyen. utána a mászás ment nehezebben, 11 hónaposan kezdett mászni, viszont az már szépen, gyorsan, szimmetrikusan, jól ment. 15 hósan indult el. Tehát kb. 11 hónapos korára lett teljesen kitornáztatva. Ha nem járunk tornára kimaradhatott volna a mászás, ami nem túl jó. lehet, hogy felállt volna már sokkal hamarabb, mert azzal magától is próbálkozott vagy ült volna, mert arra képes lett volna. Csak ugye jó, ha nagyjából legalább egymásra épülnek a mozgásfejlődés szakaszai. Sokan mondják, sok cikk van, hogy az agy összehangolt működéséhez a mászás nagyon fontos és ez később a tanulási képességekre (írás, olvasás, számolás) is kihat. Szóval fontos a szimmetria, fontos a jobb-bal agyfélteke összehangolása és én azóta azt mondom, hogy inkább potyára legyen egy gyógytornász vizsgálata, mint később szívjuk a fogunkat,hogy "nem gondoltuk"...

Neurológusnál is voltunk amúgy, ő is azt mondta, hogy semmi baj. mint később kiderült, ez orvosilag nem is baj amúgy, mert nem annyira súlyos (nem béna vagy ilyesmi), és 3 éves korára nagyjából korrigálódik magától is. Csak persze, majd 8 évesen a suliban derül ki, hogy vmi nem stimmel. Vagy a beszédfejlődés késik, csúszik stb.

2012. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!