Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babam 10 hetes, lapos a bal...

Babam 10 hetes, lapos a bal oldalon a feje, hogyan tudnam"kenyszeriteni, hogy hasznalja a bal oldalat is?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 18:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt ilyen problémánk, én forgattam elalvás után és a hátát is kitámasztottam egy kispléddel, hogy ne tudjon visszafordulni, és kérdeztem a gyermekgyógyász orvost. Ajánlott egy gyógytornászt, aki kétnaponta jött és tornáztatta, mert kötöttek voltak az izmai a nyak- és vállövben. Oldani kellett a görcsöt és nyújtani kellett az izmokat.

Három hétig jött minden második nap a gyógytornász, míg rendbejött...

2012. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
48%

Létezik olyan, hogy Clevamama baba pozícionáló, ami egy memóriahabból készült fekvőfelület csecsemőknek, amely a leírása szerint speciális anyaga miatt megelőzi a fej deformálódásának, laposodásának, asszimetriájának kialakulását.


Létezik Clevamama memóriahabos párna is kifejezetten csecsemőknek, ami testmelegre felpuhul és ahol érintkezik vele, felveszi a fejének az alakját,a leírása szerint így természetes helyzetben megtartja a fejecskéjét, és nem bántja a gerincét sem ez a fajta feltámasztás. Ezt is fejdeformálódás ellen ajánlják.


Van olyan is hogy Lovenest párna, ami egy szív alakú lapos párnácska, a közepén és a nyaki részén lyukkal, ami megakadályozza hogy hátul lelapuljon a fej, erre is rákereshetsz a neten. Itt a gyakorikérdéseken olvastam , hogy ezt egész kicsi, kb 4 hónapos kor alatti babáknál ajánlják, a nagyobbak már egyszerűen kiveszik a fejüket belőle és arrébb csúsznak-forognak, a nagyobbaknak mondták a memóriahabos termékeket,hogy jobban bevált.


Van elfordulásgátló párna is többféle, ami teljes oldalfekvésben tartja a babát, elől hátul egy-egy háromszögletű vagy henger alakú, egymáshoz rögzített párnával megtámasztva őt, így a feje hátul és hátul-oldalt nem nyomódik. Ilyen pl a Brandonban több színben is kapható. A mérete is állítható.


Nem felel meg a valóságnak amit korábban valaki beírt, hogy a fejdeformálódás megelőzésére 70-80 éve volt "divat" megoldásként a gyermek forgatását(naponta váltott oldalon illetve hason altatását) alkalmazni.Ez egy átlagos anyuka szinte egyetlen otthoni eszköze ma is a fej lelapulásának akadályozására, és a házi gyermekorvosok és a védőnők ma is ezt ajánlják mindenhol, legalábbis tudomásom és személyes tapasztalataim szerint.

Nem felel meg a valóságnak az sem, hogy a fej eldeformálódása majd bizonyosan elmúlik csak úgy magától később, "ha felül", vagy egyáltalán bármikor. A kisebb mértékű deformációnál történhet ez így, a nagymértékűnél már nem.

A nagymértékű deformitás kisbaba korban műtéti úton korrigálható bizonyos esetekben. Olvastam róla hogy speciális kötözéssel is tudják befolyásolni egy ideig az asszeimetriát, illetve létezik egy eljárás, amelynek során speciális sisakkal nyomást gyakorlnak az érintett fejterületre, de ez utóbbiakat nem tudom hogy hol végzik és hogy Magyarországon elérhető-e.

2012. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!