Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan, ha csak 4X eszik...

6 hónaposan, ha csak 4X eszik egy nap, hogyan alakítsam?

Figyelt kérdés

Eddig így evett: 8-11-14-17-20 h


Most fél9 körül eszik először (addig alszik szerencsére:)

11-kor nem akar enni....na ilyenkor mit csináljak?


(eszik már mindent, amit lehet, ezeket kapta tízóraira, uzsira pedig tejpépet)


2012. jan. 1. 21:04
 1/6 A kérdező kommentje:

Tehát: sütőtök, alma, krumpli, répa, babakeksz, cékla....volt eddig tízóraira, uzsira pedig tejpép.


Most mikor adjak neki és mit? Főleg, hogy a hús is bevezetésre kerül?

2012. jan. 1. 21:05
 2/6 anonim ***** válasza:

Lányomnak is volt egy időszaka, amikor csak 4x evett egy nap. Nincs ezzel semmi gond, ha közben jól fejlődik. Lánykám ezt kb. 1 hónapig csinálta, aztán úgy alakultak az alvásai, hogy megint volt idő 5 evésre.

Tudom sokan mondják, hogy az 5 étkezés a jó, de mivel nem egyformák a babák igényei, ezért lehet néha eltérés. Figyeld a jelzésit, és szerintem idővel úgyis alakul majd.

2012. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, az lemaradt, hogy lányom így evett:

reggel szopizás

ebéd zöldség vagy gyümölcs hússal és utána szopi

uzsi gyümölcs vagy tejpép

vacsi szopizás

2012. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ment a zöld kéz!
2012. jan. 1. 21:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Babámnál sokáig úgy volt, hogy reggel 9 körül kelt, akkor tápszert kapott, ezzel olyan jól elvolt, hogy délben még nem volt éhes, de délben hatalmasat aludt, és így csak 2-3 felé ebédelt (mikor mit - zöldséget vagy gyümölcsöt), és aztán 5 óra körül kapott tejpépet, majd este 8 körül tápszert ivott.

Így ő is csak négyszer evett egy nap, de mivel szépen fejlődött, és az alvásán sem akartam változtatni, ezért jó volt ez így. Nála ez nem is tudom meddig tartott, talán 1-2 hónapig, aztán változott a reggeli ébredése, és tovább is bírta napközben, ezért beleért 5 étkezés.

Húst én a zöldségekhez adtam neki ebédre általában, és voltak húsmentes napok is.

2012. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lányom 6-7 hónapos kora között szokott le a tízórairól. Nem tudok vele mit csinálni, megtömni nem fogom. Reggeli 8-9 között valamikor. Aztán legközelebb az ebéd jön, uzsonna és vacsora.

Nem tudsz velem mit csinálni, majd alakul. De lehet, hogy így marad, az sem akkora katasztrófa. Pláne, ha mondjuk kiszámolod, hogy fél 9-kor reggeli, dél körül meg ebéd. A kettő között amúgy sem fér bele még egy kaja. :)

2012. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!