Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nurofen-Fogzás. Ha csak este...

Nurofen-Fogzás. Ha csak este adok nurofent a fiamnak fogzás miatt, de akkor is csak kis adagot 10 esetleg 15 ml, ezt hány napig lehet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a nurofent magát max 4 napig adhatom, de ez teljes adagra vonatkozik? És hány nap szünetnek kell lennie a következő adagig?

És még mielőtt felkoncolnának egyesek, nem, nem akarom a gyereket fájdalomcsillapítóra szoktatni, esem azzal szedálni, csak most volt beteg, így adnom kellett neki a nurofent a lázra, de közben elkezdett jönni a foga is, és kész katasztrófa minden napunk, de nem szeretném, hogy az éjjeleket is ugyanilyen borzalomban töltse a gyerekem. Ezért adnám neki a nurofent, újfent.


2012. jan. 2. 09:38
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
7hónapos lesz
2012. jan. 2. 11:15
 2/12 anonim ***** válasza:
19%

nem lehet 4 napig csak 3!

és igen, ha csak 5 ml-t adsz is, hosz azért van mert ez gyógyszer, a máját, veséjét megterheli, ha fél adag is.


mondjuk én nem adtam soha fogzásra gyógyszert, van ecsetelő, dentonix pl. az lezsibbasztja az ínyét. de van homeos is, abból bármennyit kaphat.

akkor van vibrocul kúp, homeopátiás bogyó és még millió egy dolog, érdemes ezekkel próbálkozni

2012. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A nurofenből ebbena korban nem csak max. 5 ml lehet adni?
2012. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

tényleg, most néztem meg, 2,5 ml-t lehet maximum adni! 24 óra alatt pedig maximum 5ml-t


15ml-t majd 10 éves korban lehet adni!

2012. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Mi úgy gondoltuk, hogy nem véletlenül vannak az adagok megállapítva: a féladag nem félig használ hanem egyáltalán nem.


1-2 alkalom kellett fogzáskor, kúra sohasem, szerintem is a fenti hozzászólók által javasolt más vagy kombinációjuk lehet hasznos.


A homeobogyók mondjuk nekünk nem váltak be, az ecsetelő csak néha, de a szobahőmérsékletre vagy picit alá hűtött víz igen.

2012. jan. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
1ml-t akartam írni,te jó ég!Bocs a hibáért.Neki használ ennyi is,lázra kellett több.Dentinox napi 3 alkalom max,és 20percig hat,éjjelre nem ért semmit.Homeos kuruzslások semmire nem jók,hisz ha volna bennük hatóanyag nem lehetne tonnaszám enni,azzal max jól lakatom a gyereket,mert más nincs benne csak cukor.Sőt a borostyány láncot sem alkalmazzuk.Valaki tudna válaszolni a kérdésemre?Tegnap este adtam neki ma nem szeretnék,inkább ringatom.Tehát ha lement egy kúra ami 3nap,mennyi napot kell kihagyni?1hét?
2012. jan. 2. 16:26
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a saját gyerekorvosunk tanácsát tudom neked ajánlani. Ő azt mondta, hogy fogzás esetén ne Nurofent, hanem Panadolt adjak a fiamnak, mert annak kevesebb a mellékhatása. Egy fog, ha nem a rágó fogakról van szó, max. 3-4 alatt kint van, tehát addig nyugodtan adhatsz neki esténként. Mindenképpen teljes adagot adj, mert az használ. Gondolj csak bele, ha neked fáj a fogad, te sem fél szem gyógyszert veszel be. Max, ha nem fáj annyira. De egy babánál nem tudhatod, hogy neki mennyire fáj.
2012. jan. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 renata julia válasza:
en adtam a nurofent sokaig hetekig is akar ha ejszaka felkellt es sirt!nekunk nem lett semmi mellekhatasa enis kevesebb adagot adtam es hasznalt tudott aludni mar van 4 fogunk!es 7 es fel honapos Mate!szerintem adhatod nyugodtan nekunk hasznalt!nem azt irja a betegtajekoztaton hogy fogzasra alkalmas?akkor miert ne adnad?nekem patikusno ajanlotta
2012. jan. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
hetekig? tényleg nem megijeszteni akarlak, de kb. 1 éve volt a híradóban, hogy a doki fogzásra a nurofent ajánlotta. anyuka minden este hetekig adott egy fél adagot, majd egyik este leálltak a baba szervei és belehalt a máj-sokkba. azért ilyet ne csinálj :S
2012. jan. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a dobozon az van rajta, hogy 3 nap után le kell állni majd egy hét után a kúra ismételhető.


Addig kúp, ecsetelés mehet, azok is hatékonyak. De az is lehet, hogy nem a fájdalomtól sír, pl. anya, vagy cumi kell. Ahogy fent írtam a szobahidegre visszahűtött ásványvíz jött be nekünk, de beszéld meg védőnővel, dokinővel ha lehet ne gyógyszerezzük agyon a csöppséget.

2012. jan. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!