Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás tünetei ezek? Csak...

Fogzás tünetei ezek? Csak akkor adjak Nurofent, ha lázas lesz?

Figyelt kérdés
7,5 hós a lányom és szerintem jön az első fogacskánk. Középen a bal alsónál az ínye pár napja megduzzadt. (dudor van rajta, de fehér) Nyála folyik és állandóan rágcsál, nyűgös. Van, hogy sikítva felsír. :( Ma 37,2 °C körüli hőket mértem. A foga a bűnös ugye? Lázcsillapítót mikor adjak neki? Nurofen van itthon, ez fájdalomcsillapító is. Vagy csak akkor adjam, ha láza lesz? Dologéllel bekentem az ínyét, így most végre alszik. Mikor várható, hogy áttöri az ínyét a fogacska? Annyira sajnálom szegénykémet.
2010. jan. 12. 00:53
 1/3 A kérdező kommentje:

Még egy kérdés :)

Ma egész nap csak tejcsit volt hajlandó elfogadni, a szilárd ételeket nem, se gyümölcsöt sem pedig főzeléket. Nagy baj ez vagy elég a tejcsi is neki?

2010. jan. 12. 01:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Amíg tart a fogzás sok baba nem hajlandó elfogadni mást, csak a tejet.

Én biztos, hogy adnék neki fájdalomcsillapítót (pedig ellene vagyok, én sem veszek be, csak ha már nagyon fáj, de hát ő egy ici-pici baba!), főleg, ha már felsikít szegénykém. Tuti a foga a bűnös, remélem, hamarosan kibújik. De ez kiszámíthatatlan, hogy mikor jön ki.

Egyébként én úgy csináltam,mikor ilyen sikítós estéink voltak (szintén fogzás miatt), hogy akkor egy jó pár napig éjszakára adtam fájdalomcsillapítót. Az orvosom is azt mondta, hogy akkor adhatom akár 1-2 hétig is, csak felváltva, egyszer ibuprofen, máskor paracetamol tartalmút. Így nem szokik hozzá a szervezete. És hát inkább, mint hogy úgy fájjon neki. 1 hétnél tovább sose kellett adni, remélem, eztán se, mert most még csak az első két fogacska van meg.

2010. jan. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én úgy csinálom hogy dologéllel kenem. Ha nagyon fáj neki akkor jön a dentinox amit csak napi 3szor lehet használni. Utána jön a nurofen. Kajcsi előtt is be szoktam kenni dentinoxal és akkor tud enni szilárdat. Én úgy emlékszem majdnem 3 hét volt mire kijött a fiam első foga de ez változó.
2010. jan. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!