Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy "tanítsam" 16 hónaposomat?

Hogy "tanítsam" 16 hónaposomat?

Figyelt kérdés

Nem hajlandó kislányom egy percre sem leülni könyvet nézegetni,nem érdekli a mondókázás,stb.

Egész nap meg sem áll,értelmes,ügyes kislány csak nem igazán lehet "tanítani"

Ti miket és hogyan tanítotok hasonló korú gyerekeiteknek?


2012. jan. 2. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

semmit.


minek tanítani egy ennyi idös gyereket. mire akarod tanítani szorzó táblára? vagy írni olvasni?


mindent maga tanul.


lányom is ennyi idös. pl egyik nap elkezdte maga az arcát mosni. nem én tanítottam, csak minden nap csináltuk, így megtanulta.


lányom sem olvas, az egyetlen amit tesz hogy lapozza ezerrel a könyveket. (kis barátja is ennyi idös az meg ezerrel nézi benne a képeket)


amit tehetsz hogy te akkor is végig olvasod a könyvet vagy végig nézed hangosan a könyvet ha öt nem érdekli. te mondokázol, énekelsz ö meg félfüllel mindig hall.


pl mondokás körbe és tornázos körbe(ott is sokat énekelünk) járunk. van hogy egy gyerek sem csinálja velünk. nmi meg csináljuk tovább és mindig 1-1 vissza tér, néha ott van velünk az összes és csinálják. volt egy nö aki a mondókát tartotta és ha a egy gyerek nem csinálta rögtön abba hagyta és várta míg jön (minden gyerek 3 év alatti) , na öt le is váltottuk gyorsan mert ez nem lóverseny, itt a gyerekeknek semmit nem kell csinálniuk ha nem akarnak. mi megadjuk a lehetsöéget nekik, és azért 70%-ban csinálják velünk.

2012. jan. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom én tanítani neki a szorzótáblát meg ilyemit.

Csak itt sokszor azt olvasom,hogy hasonló korú gyerekek,már felismernek és mutogatnak minimum 10 féle állatot és még a hangjukat is utánozzák,beszélnek meg ilyenek.

Csak az ilyenek miatt érzem úgy,hogy le van maradva a kicsim.

2012. jan. 2. 18:09
 3/7 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva, egyébként tényleg ne izgulj, fog mindent csinálni és se butább se lassúbb nem lesz, ha 1-2 hónappal később csinálja a dolgokat. Csak sokan már versenyt csinálnak belőle. Olvass neki mindig, egyszer csak érdekelni fogja.
2012. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ismered az Anya taníts engem című könyvet? Ha nem, add meg az email címed priviben és átküldöm. Nagyon hasznos.
2012. jan. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Milyen könyveitek vannak? Nekünk szinte egy kisebb könyvtára van a lányomnak (szintén 16 hós), és imád könyveket lapozgatni. Lehet, hogy nem eléggé érdekesek neki a könyvei. Nálunk ezek nagyon nagy kedvencek:


Lépésről lépésre sorozat

Alexandra kiadó 100 fotó az állatokról

Hörcsög Ödön

Panka tündér

Kedvenceink Állatok a háznál (Aksjomat)

Kedvenceink Állatok a falun (Aksjomat)

Kedvenceink Kisállatok (Aksjomat)

Kvízkönyv kicsiknek - Állatok a falun (Aksjomat)

Kvízkönyv kicsiknek - Állatok a háznál (Aksjomat)

Kvízkönyv kicsiknek - Állatok a vadonban (Aksjomat)

A vidám pöfivonat

A három nyúl

Erdőszéli mondókák (STB kiadó)

Kerekecske dombocska (Vida Kata rajzaival)

A török és a tehenek (Pásztohy Panka rajzaival)

Iciri-piciri (Pásztohy Panka rajzaival)

Zengő ABC (Pásztohy Panka rajzaival)


Ezek jutottak most eszembe. Konkrétan nem tanítom őt sehogy, úgy ahogy az egyik hozzászóló írta, leutánoz minket, amit lát, azt ő is csinálja. Ha pl. adok neki egy nedves rongyot, akkor elkezdi törölgetni a tv állványt vagy az asztalt. :-))

Az állatokat nemcsak könyvből tanulta meg, hanem vannak neki lego duplo állatkái és gumiállatai, ha nem kötik le a könyvek, esetleg próbálkozhatsz nála így is.

2012. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Dehogy van lemaradva! Egyszerűen más érdekli!

Minden gyerek más és más! Pl. az én kislányom később kezdett járni, hamarabb beszélni, mint tesómé. Pedig mindketten "energiabombák"! (5 hónap korkülönbség)

Hidd el, ami érdekli, azt érti és tudja!

2012. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Képzeljétek!

Pont miután ezt a kérdést kiírtam,leültem hozzá egy állatos fapuzzle-val játszani.Egyszer megmutattam neki,hogy melyik állat hova való,aztán már ahogy adogattam neki a formácskákat a helyükre pakolgatta:)

Most olyan büszke vagyok rá:)))))(na nem csak most egyébként is)

2012. jan. 2. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!