Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem nagy étvágyú 26 hónaposoma...

Nem nagy étvágyú 26 hónaposomat hogyan tanítsam meg önállóan enni?

Figyelt kérdés
Már külön kisasztala van és marhára szégyenlem sokszor magam ,mert úgy etetem ,hogy mindent kitalálok neki pl. így készült ez az asztal vagy éppen a tévé megy .. Tudom EZ Rossz !!! De örülök ,hogy eszik és akkor inkább én adom a falatokat a szájába ... Én hátráltatom őt tudom de alig eszik így ezt nem merem bevállalni ,hogy ő próbálkozzon ! Mit tegyek ??? Köszönöm a válaszokat !
2011. nov. 17. 12:48
 1/8 anonim ***** válasza:

vegyél egy nagy levegőt és engedd ki a kezedből az irányítást. Lehet hogy a nemevésnek az is az oka, hogy veled dacol. Ne akard megetetni, hanem kínáld csak fel neki, de fogadd el, ha ő azt mondja nem kell.


Fiam (kb uennyi idős), nagyon motiválható, ha a büszkeségéről van szó. Ha vmit ügyesen csinál, ráadásaul egyedül, majd szétveti az öröm.


Illetve, maradhat az étkezés vicces, de ő egyen. Tegnap nálunk pl krumlislepény volt vacsira, amire házi ketchupből rajzoltam arcot. Úgy ette, öröm volt nézni, egyszer a "fülét", majd az "orrát" stb.

2011. nov. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
érdekes amit írsz, nem gondoltál arra, hogy azért nem eszik mert te eteted? 2 évesem 3 falatot eszik ha etetem, 2 tányérral, ha kanalazhat vagy ha villával szúrkálhatja.
2011. nov. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is tudna már önállóan enni, csak add oda neki a kanalat, és egyél te is a saját tányérodból. Ha nem kell neki, akkor max nem eszi meg, ne aggódj, nem fog éhenhalni, előbb utóbb nem dacol, hanem eszik.:)
2011. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hagyd rá és egyél vele együtt,vagyis üljetek le enni EGY ASZTALHOZ,ne külön, és rakd elé te pedig kezdj el enni,ha nem is egyből,de pár alkalom után enni fog.Csak hagyd hogy ő egyen,még ha össze is ken mindent esetleg.Hajrá,mi ezen már túlvagyunk,kopp-kopp,nehogy elkiabáljam:)Majd írj,hogy mi vált be.Egy kalappal..!
2011. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia a kislányom 22 hónapos velünk eszik egy asztalnál.

És egyedül.ha etetem már el sem fogadja.

Mikor elkezdett egyedül enni mindig dicsértük milyen ügyes és meg is tapsoltuk ez nagyon tetszett neki és azóta egyedül eszik villával vagy kanállal nagyon ügyesen már előke sem kell.Pohárbol is egyedül iszik.Próbáld meg magatokhoz ültetni rakd elé az ételt és hidd el enni fog és utánozni fog titeket.Sok sikert.

2011. nov. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia!Csatlakozom az előttem szólókhoz.Nálunk Apával szembe ül.Már 1 éves korától van kanál a kezébe,most 22 hós lesz és mindent egyedül eszi már.Úgy kezdte hogy egyet én egyet ő,aztán nem engedte hogy én etessem,nézte apát,és utánozta,olyan jókat derültünk az arcán ahogy figyelt.Lehet hogy amit eszik az neki elég,nem fog éhen halni nyugi:)
2011. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem nagy étvágyú. Sokáig én etettem éppen ezért, amiért te. Aztán egyszer csak magától elkezdett enni. Nagyon ügyesen kanalaz, de így sem eszik sokat. Azt meg hogy én etessem nem hagyja már. Hiába a mese, vagy figyelem elterelés, akkor sem. Szerintem is ez a dackorszakból ered most, ahogy ezt már valaki leírta itt.

Hagyd rá, majd egyszer rájön hogy magától akar enni, és akkor is csak annyit fog enni, amennyit ő akar. Nem tudsz mit csinálni. Addig meg etesd, örülj neki hogy még belé tudod könyörögni az ételt, legalább addig is többet eszik. Bár még én is etethetném, legalább az utolsó pár kanálnál, annyira keveset eszik egyedül.

2011. nov. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 19 hós, és alig eszik, de ez születésétől így van. Fél évesen kevesebbet evett, mint más babaák 3-4 hetesen. Néhány hete úgy eszünk, hogy ki van minden készítve. Ő mindenre rázza a fejét, azt mondja NEM, azaz nem kell, semmit nem enged a szájába tenni. Akkor én elkezdek enni, meg apja is. Ő meg kér. Egy-két falatot megeszik ebből, aztán abból, ügyesen kanalaz, ragaszkodik a villához, amikor mi azt használunk, sőt, kés-villával próbálkozik(természetesen ilyen reszelős, tompa kést kap) stb. Szóval csipeget. Nagyon keveset, de így is több, mint amíg én próbáltam etetni. Nem készítek külön semmit, csak kis babadeszertet, de azt is én kezdem el kanalazni...

Az előttem válaszolóknak én is köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugtattatok.

2011. nov. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!