Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha nem szeret...

Mit lehet tenni ha nem szeret enni/inni a cumisüvegből a baba?

Figyelt kérdés

Babócám anyatejes. Első hónapban, amikor csuklott adtam neki teát-szépen megitta, nem volt gond. Aztán egyszerűen megutálta a teát és a cumisüveget is.Nem erőltettem főleg mert hallottam hogy anyatejes babának nem kell folyadék elegendő az anyatej. Szerencsére nem szorulunk rá a tápszerre sem. Kérdésemet is csak azért írom hogy felkészüljek mindenféle eshetőségre: mi van ha egyszerűen nem kell majd neki a cici? Ha majd a cumisüvegre szorulunk? Akkor majd mi lesz? Hogyan fog enni? Tudom sokan fogják írni a kiskanalas variációt, de az én babám mohó és éhes állandóan és mire kiskanállal megetetném....

Ja és a cumisüveggel egyszerre utálta meg a cumit is. Mondjuk a cumit egy kicsit szoktam erőltetni nála, hogyha majd jön a foga legyen kedve hozzá, de hiába. Pedig már egy egész garnitúránk van belőle, mindenféle gyártótól, minden típus(hagyományos, lapos, kis- és nagyfejű stb.).


2012. jan. 2. 18:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom most múlt 16 hónapos. A többi mellett még mindig cicizik...

A cumisüveget soha nem fogadta el (a csőrös poharat sem). A cumit pedig nem is lehetne a szájába erőltetni. Köszöni szépen, a hüvelykujja finomabb.

Kb. 10 hónapos volt, amikor kipróbáltuk, tud-e szívószállal inni! Na, az bejött neki! Vettünk a "százforintosban" 3 db fedeles, szívószálas poharat 235 forintért, azóta az a sláger!

2012. jan. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez tök jó ötlet, soha nem jutott volna eszembe. Köszönöm szépen a választ.
2012. jan. 2. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

A cumi az enyémnek sem kellett, de nem is értem, miért erőlteted. Ha majd jön a foga, betömi az öklét a szájába, meg minden mást is, amit megkaparint. Leleményesek ezek a kis kölykök ám!


A cumisüveget soha nem is próbáltam, a csőrös pohár nem kellett neki. 8 hónapos kora óta pohárból iszik.


Ne aggódj ezen, hogy nem kell neki a cumisüveg. Miért szorulnátok rá? Hiszen szépen cicizik. Ha esetleg netalán valami miatt mégis, ráérsz akkor agyalni rajta. Tök korán megtanulnak ám pohárból inni, nagyon ügyesen! Először kifelé forduló szélűvel érdemes próbálkozi, abból könnyebb.

2012. jan. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!