Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell a tápszert elkezdeni?

Mikor kell a tápszert elkezdeni?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom. Nagyon hullámzó a tejem mennyisége, de eddig még nem kapott mást. A védőnő azt mondta,amíg szépen gyarapszik, addig nem kell pótlás. Viszont sokszor előfordul, hogy bizony rágja az öklét és sír a cicin és ilyenkor én is érzem, hogy alig-alig jön belőle. Bizony akkor lakik igazán jól és alszik éjjel is nagyot, amikor "feszülő" ciciből kap enni.

Teljesen tanácstalan vagyok, ma este is keservesen sírt, felbontottam a tápszert, de csak 2-3 kis kortyot ivott, annak is a fele nyakában landolt.


2012. jan. 2. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én estére adnék neki cumisüvegből lefejt tejet. Aztán ha megy a cumi, a tápszert is fogja inni. Vagy keverd mellé, lehet, hogy nem ízlik neki a tápszer.
2012. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs mit fejni.
2012. jan. 2. 23:02
 3/6 anonim ***** válasza:

De amikor van. Azt írtad, akkor lakik jól, ha feszülő ciciből eszik.

Ha nincs annyi, akkor meg sajnos türelem, mert néhány baba elutasító először a cumival és/vagy tápszerrel. De én is adnék mindenképp pótlást. Sokan fogják írni, hogy tedd gyakrabban cicire, biztos másnak beválik, nekem nem jött be. De én szerencsés vagyok, mert a gyerekeim gond nélkül elfogadták. Még az jutott eszembe, hogy nagyon éhes, vagy fáradt lehetett, és hamar kiborult? Vagy nagy a lyuk a cumin. Az a jó először, ha dolgoznia kell vele, hiába 3 hónapos, a kisebb lyukon szívni kell, mint a cicit, tehát 1. méret. Ha már megy, jöhet a 2. Nekünk a Tommee Tippee Closer to Nature vált be, az hasonlít.

2012. jan. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ha nincs mit fejni akkor kezdj el szopi után 1,5 órával fejni, 2-3 nap alatt annyival több fog termelődni! mindig igény szerint termel a szervezeted, tehát minél többet cicizik a babád, másnap annyival több tejed lesz.

biztos egy növekedési hullám van.

ez a legnehezebb. túl kell élni, sűrűn, igény szerint szoptatni.

ha adsz tápit akkor sajnos nem igen van megállás, mert anniyval kevesebb tejed fog termelődni nap mint nap ezért minden nap annyival több tápit adsz, 2-3 hét és elapad a tejed :(

2012. jan. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
előző vagyok, bocs az lemaradt, hogy természetesen ez csak addig igaz míg hízik és kiegyensúlyozott!
2012. jan. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes a gyerekorvostól vagy a védőnőtől megkérdezni, milyen teát vagy homeopatikumot ajánl a tejtermelés serkentésére. Tudom, hogy van valamiféle homeopátiás készítmény, amit kis ampullában árulnak a gyógyszertárak és csak meg kell inni azt a pár millilitert és nagyon szépen beindul a tejtermelés. Nem tudom mi a neve, mert nekem annyi tejem volt, hogy több babának is elég lett volna, de vannak ismerőseim, akiknek kevéske tejük volt és ez segített.
2012. jan. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!