Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám újra felébred éjszaká...

Kisbabám újra felébred éjszakánként, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Kisfiam négy hónapos, és már egy ideje végigaludta az éjszakákat. Viszont az ünnepek alatt tesomék Velünk voltak egy hétig, Kisebbik lányuk 11 hónapos, nagyobbik iskolás. A kicsi sokszor felébredt éjszakánként, és ez miatt az Én kisfiam is.Amíg tesómék itt voltak, azóta a babuci visszatért az éjszakai felkelésekhez, kevesebbet beszélget, elég rosszul eszik, közbe sokszor sír. Ez az egy hét nagyon megviselte. Szerinted mit csináljak? Úgy sajnálom, főleg amikor tudom, hogy éhes, és képtelen enni, csak ordít. A szívem szakad meg. Próbálom megnyugtatni, de nem sok sikerrel. Ha megnyugszik, a cicin újra sírni kezd. Sokszor örülök, ha 6-7 percet eszik. Ráadásul én sem pihenek, megvisel ez az egész. Félek, hogy a tejemre is rossz hatással lesz.van Valakinek jó tanácsa?
2012. jan. 3. 13:35
 1/3 sedacurforte ***** válasza:
A babám 5 hónapos, jó pár hétig alig fogadta el a cicit. Nagyon nyűgös éjjel és nappal is, éjjel többször kér pici cicit, pár kortyot. A foga indult meg szerintem, és az viseli meg ennyire. Ami nála bevált: este Viburcol kúp. ( homeopátiás) Attól kicsit jobb.
2012. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Szereintem ne a tesódékat okold érte hanem magadat hogy gyerket szültél és nem kiskutyát.

Bocs.


De a gyerekek ilyenek. Nem tarthatod elzárva és lesz még ennél sokkal nmagyobb változás is az életében, amit át kell élnie. Ez normális. Az agy is fejlödik. Söt én a lányomnál azt vettem észre ha valaki nálunk volt pár napot, utánna ö is megváltozott kb 2-3 napig ordított (gondolom nem volt közönség és unatkozott), majd egy hirtelent ugrott valamiben, pl mozgásban, vagy más dolgot megcsinált amit elötte nem.


Amit leírsz pont tipikus felödési ugrásnak tünik. Nem beszél annyit, rosszul eszik stb... ne lepödj meg ha elkezd pár dolgot csinálni amit eddig nem.

2012. jan. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem csak véletlen egybeesés, hogy a tesódék pont ott voltak ekkor. ha egy baba 2-3 hónaposan átalussza az éjszakát akkor az közel se azt jelenti, hogy mindig így lesz. el se tudod még képzelni mennyit fogtok éjszakázni. próbáld meg ezt elfogadni, ha most kivagy, mit fogsz csinálni mikor hetekig fogtok éjjel virrasztani mert jönnek a fogai? :S

nappal igyekezz többet etetni. az, hogy nem akarja elfogadni a cicit is teljesen normális, szinte minden baba átesik ezen, szopi sztrájknak hívják, olvasgass utána, sok hasznod tippet találsz a neten.

az meg, hogy 5-10 percig szopizik szintén normális, 3-4 hónapos korára már annyira ügyesen és hatékonyan tudnak szopizni, hogy 5 perc alatt annyit bevágnak mint előtte egy hónappal fél óra alatt :) ezen tényleg ne idegeskedj :)

2012. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!