Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keveset eszik a kisbabám? 5...

Keveset eszik a kisbabám? 5 hónapos.

Figyelt kérdés
Babám félig anyatejes, félig tápszeres. Napi 1-szer már eszik gyümit. Egy kis üvegeset simán megeszik (125 g-os), néha többet is. Egyszer eszik Sinlac pépet. Abból 90-120 ml vízzel elkészített mennyiséget. Utóbbi a ritkább. Tejből/tápszerből viszont max. 100-120-at, néha (este lefekvés előtt) előfordul a 150, de ez a nagyon maximum. Egyéként vidám, mosolygós, mozgékony. Van kaki minden nap. 6-szor eszik naponta, néha előfordul, hogy csak 5-ször, vagy a 6. evés egy fél adag. Az éjszakát átalussza (10 órát egyhuzamban). Normális ez, hogy csak ennyit eszik?? Nincs valami baj? Vagy elég neki ennyi? Hízik is végülis, már majdnem megkétszerezte a súlyát.
2011. dec. 19. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

esetleg egy részletes étrendet le tudnál írni? mondjuk, az én babám is annyikat evett, mint tied 5 hónaposan, és nagyon mozgékony kis ügyes baba még most is, és még mindig átalussza az éjszakát.

most sem eszik még sokat, az átlagnál kevesebbet, de nem igényel többet.

szóval, azért várom a leírást, abból jobban látni, mennyit eszik összesen, de szerintem nincs baj

2011. dec. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Persze!

Reggel fél 8-8 körül ébred, aztán szopi. Kb.100-120 szokott lenni.

10kor tízórai, ma megevett egy kisüveges almát, de van, hogy több is lecsúszik (ha én csinálom neki gyümit), a max.140 volt. Ezután ő már nem kér se cicit, se tápszert. Ma sem fogadta el, elég volt a gyümölcs.

13 órakor cici, ma csak 70-et cicizett, ezért megkínáltam még tápszerrel, amiből még 30-at evett. De kb.100.120 szokott lenni.

16-kor uzsi, ma sinlac pépből megevett 120-at, változó, 90-120 ml vízből készített adagot eszik. inkább kevesebbet szokott.

19-kor szokott cicizni, de ez szerintem inkább csak fél adag szokott lenni, hogy kibírja lefekvésig, mert a fürdés nálunk csak fél 9kor van. ma majd megmérem, kiváncsi vagyok. Szerintem 50-70 körül lehet.

21-kor lefekvés előtt cici és tápszer. Ez 100-150 mennyiség szokott lenni.

Aggódom, hogy nem kevés-e? Mit gondolsz, a leírt "napirend" jó így? Vagy valamin változtatnom kéne?

2011. dec. 19. 17:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Sztem teljesen normális, ha a súlya nem stagnál és mivel átalussza az éjszakát tuti elég neki.

A fiam 5,5 hós DE ő jóval többet eszik és mégse alussza át az éjszakát!!

neki alkalmankénti adagja kb 200ml és ez napi 5-7 alkalommal

2011. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!