Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! 6 hetes kisbabám náthás,...

SOS! 6 hetes kisbabám náthás, eldugult az orra! Mivel segíthetnék Neki?

Figyelt kérdés

A két ovis tesó hazahozta a bacikat az oviból és a pici is elkapta :(

Kizárólag szopik, mégsem úsztuk meg a betegséget :(


Nem lázas, de az orra el van dugulva, nehéz az alvás és a szoptatás is.

Porszívós orrszívóval sok váladék szívható a nózijából, de a dugulás nem múlik.


Adjatok tanácsot, mert itt a hétvége és nem tudom, hogy mit tehetnék!


2011. dec. 17. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
3%

el kell menni patikába és venni neki megfelelö orrcseppet ami megszünteti a dugulást, meg sósvizet is venni amivel kilehet mosni neki a leszívás elött.


de ha van 2 gyereked akkor tudnod kellene. ja és párologtatni ahol alszik és ne legyen túl meleg.

2011. dec. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kioktatást!


Természetesen orrcseppet használunk, párologtatunk DE ez mellett is dugul az orra!

Az, hogy van 2 gyerekem nem jelenti azt, hogy az a két gyerek 6 hetes korában náthás volt és gondot okozott náluk a szoptatás!

Szerencsére addig SOHA nem voltak betegek amíg 2 héttel ezelőtt elkezdték az ovit!

Lehet, hogy neked beteges a gyerek és ezért van tapasztalatod, szerencsére nekem nem voltak még betegek.

Sajnos a pici nem úszta meg az óvodai bacikat :(



HA van valaki aki nem kioktatna,hanem bevált praktikája, tippje ami egy 6 hetes babánál alkalmazható azt szívesen venném...


Köszönöm!

2011. dec. 17. 17:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Nasivin sanft-ot kaptunk ebben a korban gyerekorvostól, az én kicsim a védőnőnél szedett össze egy csúnya betegséget, hetekig köhögött,lázas volt,mert egy okos anyuka betegen vitte a tanácsadóba a szeme fényét. Sólámpát bekapcsolva hagytuk egész napra, ittam ezerrel a kamilla meg hársfa teát,valamennyi neki is átszívódott a tejbe. Éjszaka is kellett szívni az orrát,az nem volt egyszerű,de muszáj. Napközben többször is érdemes megmérni a lázát.
2011. dec. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még nem próbáltam, kisfiam 4 hónapos, szerencsére eddig nem volt beteg, kop-kop-kop

Azt mondták többen hogy anyatejet lehet csepegtetni a nóziba, oldja a váladékot és gyulladás csökkentő is.

2011. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is anyatejet csepegtettem az orrába! Az a legkíméletesebb! Én is porszívóztam az orrát, kijött egy csomó váladék, de nem tisztult ki teljesen! Ekkor a védőnő tanácsára kézi orrszívót vettem, és ha azzal szívom ki neki, akkor evés alatt nem dugul be az orra!
2011. dec. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!