Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma 5 hónapos a babám, de még...

Ma 5 hónapos a babám, de még mindig nem fordult át. Csak az oldalára és vissza. Hasról-hátra vagy hátról-hasra még nem. Nagy baj?

Figyelt kérdés
Már kezdek aggódni. Ismerőseim gyerekei, akik majdnem egy idősek az én lányommal már 3-4 hónaposan átfordultak a hasukra.
2012. jan. 3. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogy baj!!! :)
2012. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Enyém se csinálja. Ne aggódj ... én már kisírtam magam miatta. Nem tudok mit tenni. Állandóan foglalkozom vele, már - már megőrül tőlem, de szó szerint.. úgyhogy most hagyom, hogy felfedezze még jobban a világot. Ha kellek neki úgyis 'szól', remélhetőleg :))))


Valamelyik nap jöttem rá, hogyha megfogja a kezem, akkor felhúzza magát ülésbe. Igaz csak max. 2 percig bír ülni, de szépen tartja magát.

Valamint most mintha kúszni akarna, csak az a bökkenő, hogy hátra felé.

Úgyhogy most ennek nagyon örülök, de ki tudja, hogy erre is meddig hajlandó!

Látszik rajta jelenleg, hogy mindent félig megcsinál aztán ennyi :DDD


Nálunk leginkább az a gond már 2 hónapos kora óta, hogy jönnek a fogai .. ráadásul elől a két páros (fent, lent) és jobb oldalon az őrlő foga. Fel van neki duzzadva. Reménykedem benne, hogyha kijön végre valamelyik foga(i), akkor végre belelendül a tornázásba, mert most az a legfontosabb, hogy a kezei a szájába legyenek :))))))

2012. jan. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 és fél és pár napja fordult át hátról hasra, de ma pl. egyszer sem. Fordítva meg még csak egyszer. Oldalára simán fordul, csak a keze van mindig rossz helyen. Ne izgulj, eljön az ideje. :)
2012. jan. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Próbálom neki mutatni, hogyan kell. Ha az oldalára fordul akkor besegítek neki, hogy hasára forduljon. A kezei nálunk is mindig útban vannak. Egyébként "erős" baba. Ülni ül már, bár kicsit billegve. De nagyon jól tartja magát. Nálunk is van, hogy megfogja a kezem és húzódzkodik fel. Vagy amikor beleteszem a babakocsiba, akkor nem teszi le egyből a fejét, hanem fent tartja, erőlködik egy kicsit. Mintha fel akarna ülni. (Olyan, mint amikor hasprést csinál az ember).

A védőnéni azt mondta, hogy tegyem le a földre, szőnyegre, ott keményebb a talaj, ágyon nem jó. Én viszont nem szívesen teszem le a földre, de lehet, hogy akkor kénytelen leszek.


A másik gond, h szerintem jön a foga. Már egy jó ideje csorog a nyála, tömi az öklét a szájába, de ezen kívül más jel még nem volt. Ma viszont nagyon nyűgös volt, nem lehetett vele mit kezdeni, semmi nem volt jó neki. Adtunk neki most estefelé rágókát (akkor jutott eszünkbe, h talán ez a baj) és attól megnyugodott. Az ujjunkat is beveszi a szájába és harapja. Valószínűleg ez fogzás lesz, igaz? Mert még nem érezni semmit.

2012. jan. 3. 21:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez a fogzás. Patikában lehet kapni Chamomilla ch 15-t. 5 golyót 50 ml vízben feloldasz (nem egy hamar oldódik, én rázni szoktam, mintha tápszert csinálnék) és étkezés és ivás előtt vagy után 30 perccel odaadod neki. Ez homeopátiás bigyó.


Lehet még használni Dentinoxot és Dologélt is.

Dentinoxot napi 3× szigorúan, de a dologélt 5× is lehet. Én ezzel szoktam kenni a foga helyét. Imádja és megnyugszik. Estére meg kapja ezt a chamomillát, mert nekünk már vészes éjszakáink voltak. Fel-fel nyögött, sírt, "kiabált" az amúgy nyugodt és kezdetek óta átalvó lányunk. :|


Rakd le a földre, hidd el jobb lesz neki! Én is ágyon vagyok vele sokszor, mert nekünk mellette van egy másfél éves tacskónk is. Nem bántja, imádja a lányunkat. Ha szólok neki csak akkor jön oda és akkor is messze ül le tőle. Tehát a kutyussal nincs gond ebből a szempontból, de tény, hogy a kemény talajon azért másabb mozogni, mint egy ágyon :)))


Én leraktam a földre egy régi függönyt, ami nem kellett, de használhatsz ágyneműt is. Ráraktam az egyik nagyobb takaróját a lányomnak és ott tornáztatom, ültetem és játszom vele.

Látszik rajta, hogy élvezi. Gondolom más a 'környezet', még eddig nem látott dolgokat fedez fel. :))))

2012. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6,5 hónaposan fordult hasról hátra először a lányom.Vannak lustibb babák,ha meg nagy súlyú is,akkor eleve nehezebb neki.Nyugi,nincs itt semmi gond.
2012. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Fiam 5,5 hónaposan fordult a hasára, majd 6 hónaposan vissza. Én nem lustának nevezem, hanem megfontoltnak :)

Mindent csak akkor csinál, ha az már tuti!

2012. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ma 5 hónapos! :)

Ő sem forog még. 1x-1x megmutatta, hogy megy neki hasról hátra és hátról hasra is de azóta se. Oldalára is csak akkor hajlandó fordulni ha cicit lát. :)

Még csak most kezdi felhúzni magát ülő helyzetbe ha fogom a kezét de még nyeklik-nyaklik mindenfelé. Ne aggódj majd beindulnak! :) Ja, egyébként a kisfiam 8100g szóval neki nehezebb is mocorogni mint a könnyebb babáknak...

2012. jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor megnyugodtam. EGyébként nem nagy súlyú. 6700 gramm, de elég azt is emelgetni :P
2012. jan. 4. 06:42
 10/11 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 5 és fél hónapos volt mikor magától ügyesen hasra tudott fordulni, úgy hogy a kezét is ki tudta húzni. Ennek ellenére 7 hónaposan állt, ülni viszont nem tudott még:) Még nem volt 11 hónapos, mikor elkezdett járni. Most 8 éves, tökéletesen működik:)

A kicsi nekem is 5 hónapos, pár napja kezdett tudatosan segítség nélkül fordulni (gyakorolja már egy ideje, de most kezd ügyesedni), de a kezét még nem tudja kihúzni a duci hasa alól:) és ő sem tud ülni, csak emelgeti a fejét, meg hagyja, hogy felhúzzam, de ha elengedem eldől:) Szerintem ne aggódj, nincs semmi baj. De az igaz, hogy keményebb felületen ügyesebbek!

2012. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!