Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy álltok a kiságyba szoktat...

Hogy álltok a kiságyba szoktatással?

Figyelt kérdés
Az elmúlt hónapokban sok kérdés volt ezzel kapcsolatban. Kinek hogyan, milyen módszerrel sikerült a szülői ágyból a kiságyba szoktatni a babát? Mennyi ideig tartott? Mennyi idős a baba?
2010. júl. 19. 11:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Én soha nem altattam egyik gyereket sem a mi ágyunkban. Az első perctől kezdve a kiságyukban aludtak. Amikor kicsit nagyobbak voltak,akkor hétvégén reggel jöttek át egy kics időre "hancúrozni".
2010. júl. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lányom 17 hós. Újszülött kora óta a kiságyában altattam, azt szokta meg. Mig pici volt, nehéz volt, mert ahogy leraktam, rögtön felébredt a reflex miatt. Akkor újból felvettem, elringattam, majd visszafektettem. Egymás után többször ha kellett. Később sokat játszottam vele az ágyában, hogy megszeresse. 3 hós korára már csak le kellett raknom alvásidőben és magától aludt el. Ma sincs gond ezzel. Néha alszik velem, de csak akkor, ha éjszaka közepén felébred, és kikéredzkedik az ágyából.
2010. júl. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy kiságyba szoktatás? Miért kellett volna bárhol máshol altatni a gyereket? Nem hallottam még ilyet. Megszületett, hazahoztuk és azóta a saját ágyában alszik. Nem kellett odaszoktatni. 2 éves
2010. júl. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az első perctől kezdve a saját ágyában alszik, meg sem fordul a fejemben, hogy az ágyunkba aludjon! Van olyan ismerősünk, akinek az 5 éves gyereke velük alszik, nem szabad! Most akarja vissza szoktatni a saját szobájába, ágyába, és nem megy...remélem nekünk nem lesz ilyen gondunk! Soha nem értettem, mi értelme a gyereknek a szülővel aludni, megvan a saját kuckója, azt szokja meg! Ha beteg a gyerek vagy bármi gondja van, jobb ha szülő megy a gyerekhez! Pedig sokat vagyunk egyedül éjszaka, míg a férjem dolgozik, de a lányom (aki nemsokára 6 hónapos lesz), igaz velem alszik egy szobában, de a saját ágyában, ott a helye!
2010. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az első gyermekem minden gond nélkül aludt a kiságyban az első perctől fogva. A második azonban nem nagyon. Hasfájós volt, sokat bukott szóval nehezebben ment. Kb. 5 hónapos kora körül sikerült. Újszülöttként aludt a kiságyában, de csak amíg a sárgaság tartott:) Utána közöttünk aludt, sokszor szopizott éjszaka is. Majd 5 hónaposan arra ébredt, ha mi megmozdultunk elkezdtük őt zavarni az alvásban. És szépen megvártuk amíg elalszik a nagyágyon, utána beletettük a kiságyba és azóta ott alszik reggelig. Már nincs éjszakai szotatás, csak esetleg, ha fozik. Neki több idő kellett, mint az elsőnek. Kaptam én is sok tanácsot, hogy hagyjam üvölteni a kiságyban, majd elalszik, de nem vált be... Napközben pedig, csak beteszem a kiságyba és álomba dünnyögi magát. Ja, most 8 hónapos.
2010. júl. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sehogysem állok.egy lépés előre kettő hátra.

6honapos.

2010. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi 4 hónaposan egyszerűen beraktuk az ágyába, azóta ott alszik, sokkal jobbat, mint közöttünk:)

Nem is sírt, örült neki nagyon.

2010. júl. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
röhejesen. újszülöttkorában abban altattuk, ott aludt el. majd apukája közel 1 éves korában kitalálta hogy milyen romantikus esténként a nagyágyunkban maga mellett altatni. :-). aha most romantikázom vissza a kiságyába 15 hósan. nem látok az idegtől néha.
2010. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát örüljön, akinek olyan babája van, hogy pikkpakkra elaludt a kiságyban elsőre. enyém még ezredszerre sem...

én 14 hós korában írtam ki legutóbb ezzel kapcsoaltos kérdést. hogy van-e még remény....bíztasttak, hogy próbáljam meg...na nem ment. előtte is próbáltam már párszro, de nem és nem. nálunk amúgy azért alakult úgy hogy együtt aludtunk, mert nagyon sokszor ébredt éjjel, én meg már zombi voltam.

16 hós korától viszont varázsütésre elkezdte átaludni az éjjeleket. az oldalt támlás kanapén, ahol előtte együtt aludtunk. most már egyedül alszik ott.

19 hónapos lesz a jhéten.

2010. júl. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!