Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idosen tehetem a...

Renata julia kérdése:

Mennyi idosen tehetem a gyereket jarokaba? A fiam 7 honapos mult de meg nem maszik

Figyelt kérdés
2011. dec. 26. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szia ne akkor tedd bele ha már tud mászni mert fel lesz háborodva hogy nem halad:) tedd bele már most napi 2x legalább fél-fél orára hogy szokja, mert különben ha most nem szoktatod bele, késöbb nyekeregni fog benne, és nem marad el, inkább most szokja meg, de hakicsit májog, ne vedd ki rögtön, inkább adj neki pár érdekes konyhai dolgot, nálunk as habverö és egy tépőzáras cipő nagyon érdekes volt, és még egy jo tanács. sose legyen bent a járokában 2-3-nál több játék, esetleg akassz szines sálat a szélére, vagy valamit amiért megindulhat.
2011. dec. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
koszi h irtal mert a ferjem le akar ol beszelni a jarokazasrol mert szerinte artalmas lehet!
2011. dec. 26. 20:45
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ilyenkor, ha nem csinál nagy helyzetváltoztatásokat, ártalmas lenne, max. ha nagyon mozogna, és nem tud, sírni fog.

Én mondjuk sosem voltam a híve, nem is volt, amíg nem kúszott, a játszószőnyegén elvolt, utána meg szerintem fel is háborodott volna járókában. :)


Amúgy arra jó, ha már kúszik-mászik, akkor amíg elszaladsz wc-re, stb., addig tutira ne csináljon semmi galibát a lakásban, vagy kárt ne tegyen magában véletlenül.

2011. dec. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én semmiképpen nem tenném járókába. A férjednek igaza van, ártalmas. Bekorlátozod, nem tud felfedezni, mászni ami a későbbiek során nagyon fontos szerepet tölt be majd a tanulásnál.


A neves Ranschburg Jenő pszichológus kifejezetten elveti idézem véleményét ezzel kapcsolatban:

" de be kell

vallanom: hét hónapos kortól nem igazán javaslom

a „hempergôt” (vagy a „járókát”, ahogy régebben

nevezték), mert úgy érzem, a gyereket ketrecbe

zárjuk általa. A baba mozogni szeretne, „bemászni”

a teret, amelyben él, ehelyett rácsokkal

határolt, falatnyi kis területtel kell beérnie.A baba, aki szabadon

mozoghat, nemcsak ügyesebb, hanem a be gyûj -

tött tapasztalatok révén okosabb a többieknél, ráadásul

kevésbé nyûgös is, ami azt jelenti: amit elveszítettünk

a vámon, azt visszanyerjük a réven!"

2011. dec. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal. Ha berakod a ketrecbe, lehet hogy már nem is fog mászni, csak rögtön feláll (6 hónaposan), majd lépeget...

Sok járókás gyereknél kimarad a mászás - sajnos :(

2011. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok - bocsánat!

A "6 hónaposan feláll" - t arra értem, hogy a járókás gyerekek ezt 6 hónaposan így oldják meg, a sok anyuka meg büszke...

2011. dec. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 alaszka ***** válasza:
Enyém 6 hónapos, pár napja használjuk a járókát, mert most kezdett el forogni, és így a kiságy már kicsi neki, az ágyról félek hogy leesik, a szőnyegre meg nem szívesen rakom úgy le, mert a hideg a padló nálunk, ha meg alá rakok takarókat, akkor attól megfordulni nem tud, kúszni meg végképp nem tanul úgy meg. Szóval én beletettem, és nagyon élvezi, köré rakok játékokat, hasrafordul benne, meg vissza, matat, játszik. Nyilván egész napra nem jó neki benne, de azt úgyis jelzi, meghát úgyis kiveszed magadtól is, ha már jelét látod annak, hogy kúszni próbál, akkor kiteszed a szőnyegre, de ott legalább biztonságba tudod, ha ki kell menned. Nekem az első lányomnak is ez volt a játszókuckója, és nem maradt el a fejlődésben, mikor már mászott, akkor meg azért volt hasznos, hogy ha kimentem, akkor tudtam, hogy ott nem ránt magára semmit, és nem ér el veszélyes dolgokat. Szóval mindenképp kell szerintem. Az első lányom, nem állt fel ettől hamarabb, előbb mászott, és utána állt, és nem is a járókában állt fel, hanem bútor mellett.
2011. dec. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hihetetlen!!!! Van még valami olyan dolog amit használni lehet a gyerekeknél és nem káros????????


Az enyém újszülött kora óta napi szinten bekerül a járókába néhány percre, olykor fél órára is. A dolognak nagyon egyszerű oka van, van egy 3,5 éves nővére és a kicsi biztonsága érdekében ez tűnt a legésszerűbb megoldásnak.

Jelentem a kicsinek semmi baja, 11 hónapos, 7 hónaposan mászott, rá pár napra fel is állt és a napokban indult el.


Én a nagyot is beraktam járókába annó, főleg mikor már aktívan helyváltozatatott. Ő még nem volt 7 hónapos mikor mászni kezdett és 10 hónaposan elindult.

Inkább fél óra a járókában, mint valami baja legyen, míg főzök, vagy valami olyan dolgom van, mikor nem tudok kizárólag rá koncentrálni. Szerintem a járóka nem akkor ártalmas, ha egy-egy percre beleteszed, mondjuk míg kiszaladsz át venni egy levelet a póstástól, hanem ha egész nap abban tartod. Na az már tuti nem tesz jót neki.


Lehet lepontozni!

2011. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem is hallottam rola, hogy karos lehet. Mi szuletestol kezdve hasznaljuk, most 11 honapos a baba. Kb. 6-7 honaposan kezdett maszni. Rengeteget maszik, jar, szinte mindenhol leengedjuk. De a jaroka jol jon, ha ki kell menni egy pillanatra vagy ilyesmi. Nem szereti mar, de nincs is bezarva. Max. par perceket van ott. Meg nem rakjuk el. De amig csak fekudt, hasznat vettuk sokszor.
2011. dec. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tudjátok...lassan eljutunk oda, hogy gyereket felnevelni már csakis steril szobában, egy darab kiságyban, egy darab játékkal, egy darab ruhácskában lehet,kizárólag anyatejjel lehet etetni 17 éves koráig, mert minden káros:-(

Utálom.

6 hónapos kisfiú 36 éves anyukája.

2011. dec. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!