Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos múlt a kisfiam,...

9 hónapos múlt a kisfiam, újabban rászorít a cicimre és a 6 fogacskája mint a tüskék állnak belém. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amúgy 6 hónapig csak anyatejes volt, azóta már mindenfélét eszik, de sokat szopizik is, igényli. Ez a harapás egy új szokás, de nagyon fájdalmas!!! Olyankor elveszem, rászólok, hogy ne csinálja, fáj, de csak mosolyog.

Mit tegyek?



2011. dec. 20. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt amit csinálsz, mond meg neki ha megint ráharap befejeztétek a cicizést (már mint akkor ), elöször nem fogja érteni, de neked be kell tartani. megint ráharap akkor elveszed a cicit, befejezitek a szopást. pár alkalom után rájön hogy ha ráharap nincs cici.

ez neki egy játék ami arról szól hogy ráharap, elvezsed vissza dugod, vicces. szerintem. neked nem, ezért neked kell határt húznod és radikálisan befejezni a szopizást. szerintem 2-3 nap után csak akkor fogja megharapni ha már nem kell neki a cici.

2011. dec. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
erélyesen rászólni és elvenni. Bár én visszaadom neki, nem tudom h ez a része jó-e. Próbálj meg nem kiabálni a fájdalomtól, én sikeresen felordítottam, gyerek elkezdett bömbölni, vissza is vetette a szopizást kicsit. Eltelt 1 hónap, most jön a köv foga, megint bepróbálkozott, erélyesen rászóltam és emlékezett rá,azóta nem csinálja.
2011. dec. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elsö vagyok.


ha vissza adod és nem harap rá akkor nem baj. akkor baj vissza adni ha folyamatosan ráharap mindegy hányszor veszed el.


amúgy nem mindegy hány hós a gyerek ez 7 hós kor alatt sajna nem nagyon müködik, akkor azért harap mert tényleg fáj neki, majd kb 7 hós kortól elkezd játszani, és rájön ha harapok akkor vicces képet vág anya.

2011. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha nem adom vissza, akkor bömböl...

De megpróbálom.

2011. dec. 20. 13:31
 5/8 anonim ***** válasza:

persze hogy sír. mert elveszed töle. de meglátod pár nap után nem fog ráharapni.


ez olyan hogy egy nagyobb gyerek eszik. ledobja a kanalat. elöször vissza adod neki, majd megint ledobja. mit tennél ha már elég a dobálásból? elveszed töle, és megmondod nincs kanál mert ledobáltad. ezt még párszor eljátsza megnézi mikor szolsz rá megint, majd ha minden ledobás után elveszed és az akkori étkeésnél vissza sem adod, akkor pár nap múlva nem fogja dobálni.

2011. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Jó ez a praktika, és biztos beválik, de mint gyakorlatlan, kezdő anyuka megkérdezem:


ha nincs kanál vagy nincs cici, akkor hogyan lakik jól és pl. esti cicizés után hogy alussza végig az éjszakát?

2011. dec. 20. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:

ha nincs kanál a kezében van kanál a te kezedben, he nem ezsik így sem így járt


cicizésnél mindenképpen reggeli ciciésnél vedd el elöször és ha másodszor is megharap ennyi volt. elteszed a cicit és pá. aztán persze pár perc múlva nagyon éhes és ez az egyetlen kaja forrás akkor megszoptathatod megint, akkor már talán nem veszi játéknak. de ha megint akkor ennyi.


szerintem ha gyorsan tanul estére már nem fog harapdálni. de gondolom este már amúgy is fáradtabb lányom ekkor nem játszik már semmivel sem kaja közben csak benyeli a kaját és alszik.

2011. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak még csak 2 foga volt, mikor ezzel bepróbálkozott, de tényleg olyan, mintha pengével vágták volna a mellbimbómat... Milyen lehet 6 foggal??


Én meglepetésemben és fájdalmamban kivettem (kitéptem) a cicit a szájából és ösztönösen rákiabáltam szegényre. Háát ő nem nevetgélt. Nagyon elkezdett sírni, mert még soha nem szóltam úgy hozzá :(

Azóta egyszer csinálta, akkor ugyanezt eljátszottuk.


Most 9 hónapos 8 db foggal és kb. 3 hónapja egyszer sem fordult elő, hogy harapott volna.

2011. dec. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!