Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit próbáljunk még ki, ami...

Mit próbáljunk még ki, ami hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Kislányunk beteg lett. Nagyon el van dugulva az orra, és szörcsög. De hiába fújunk sterimart, vagy hasonló cuccot az orrába és szívjuk, szinte semmi nem jön. Annyira sűrű, vagy annyira le van tapadva, nem tudom. Szegénykém csak a száján kap levegőt, alig tud aludni valamit. Adjatok tanácsot, mit tehetünk még, hogy jobb legyen szegénykémnek?
2012. jan. 5. 00:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Más tünete is van?Arra gondolok, hogy tényleg beteg vagy esetleg csak a száraz levegő miatt van ez?Nálunk is ez volt azért kérdezem mi aquamaris orrsprayt használtunk úgy, hogy porszívózás elött befújtunk picit vártunk és jól kiszívtuk neki majd utána is.Én még fülpiszkálóra is fújtam és bekentem orrbalzsammal a végét és azzal egy kicsit az orra belsejét bekentem.

Ha beteg lenne és nem a levegő miatt van akkor probáld ki az oscillococcilumot.

2012. jan. 5. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Vannak különböző legendák arról, hogy létezik háziorvos, hallottál már róla?
2012. jan. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzitek, van minek kijönnie, de nem jön ki, akkor minél hamarabb orvos, mert ha az lerakódik, akkor lesz csak a nemulass!

Egy ismerősöm elvitte a kislányát valahova az Üllői útra, ahol kiszívták neki nagy teljesítményű orrszívóval.

(nem a sote)

Beszélj a dokival, hívd fel, mit javasol.

2012. jan. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nasivin orrcsepp. Sterimar, orrszívás, utána korának megfelelő nasivin orrcsepp. Lehet kapni csecsemőnek (nullától egy éves korig), kisgyermeknek (egy évestől hat évesig) és gyermekeknek, ill, felnőtteknek (6 éves kortól). Ez összehúzza a nyálkahártyát így ha van váladék az orrában ki tud folyni.
2012. jan. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem meg orr-fül-gégész.

ez már lehet arcüreg- és homloküreg gyulladás is, ami gyerekeknél sem feltétlenül jár lázzal, fájdalommal.

Nasivint vagy vmilyen más orrcseppet a tengervizes mellé muszáj használni ilyenkor, mert az előzi meg a letapadást + cebion cseppek, lehet,hogy még fenistil/aerius is kell.

De szerintem vigyétek el orvoshoz.

2012. jan. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd orvoshoz!

Amúgy amikor orrspray-t fújsz az orrába,utána finoman masszírozd az orrnyeregtől kifelé a szem alatt,ez kicsit segít a letapadt váladék feloldásában,és utána porszívó!

2012. jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A Sterimar csak arra jó, hogy fellazítsa a trutyit az orrában, szívás után Nasivint adj Neki! Várj egy kicsit, hogy lecsoroghasson, majd újra szívás és megint Nasivin. Nekünk ez vált be ilyen masszív dugulás esetén.

Jobbulást!

2012. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
mit mondott az orvos?
2012. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Még a kérdés kiírás előtt voltunk orvosnál. Kapott antibiotikumot (cedax baby), simupret cseppet, javasolta az orrszívást sterimarral és nasivin sanftot szívás után. De nem nagyon akar tisztulni az orra. Egyéb tünet: láz, hányás. A hányás az orvos és a mi gyanúnk szerint attól lehet, hogy nem bírunk semmit kiszívni az orrából és fekvés, alvás közben lefolyik a torkára, gyomrába és az ingerli.

Ma már egy kicsit jobban van, tegnap este már egy kis váladékot is sikerült kicsalni az orrából. Láza már nincs, ma még hányás sem volt. Remélem, most már a gyógyulás útjára lépett.

2012. jan. 7. 17:17
 10/10 anonim ***** válasza:

ha van infra lámpátok, az nagyon jó ilyenkor. csak lámpázás után melegben kell maradni.

Jó lehet még, ha salvus vízzel párologtatsz neki/esetleg inhaláltok, ha van gépetek.

2012. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!