Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valakinek, gyorsan, hatásos...

Valakinek, gyorsan, hatásos ötlete?

Figyelt kérdés

10 hónapos kisfiam hetek óta köhög, több mindent kipróbáltunk, orvos utasítására. Csütörtöktől a Rhinathiolt adom neki. 3x kapott eddig. Már mostanában csak éjszaka köhögött, de ma nappal sokkal jobban , ment eddig, és most már aludni sem tud szegény. Olyan , mint aki meg akar fulladni . :( Félek, én ártottam neki, mert ez a gyógyszer még a gyógyszertárak gépeiben is úgy van , hogy 1 hónapos kortól adható, viszont a recepten , már az , hogy 2 éves kor felett. Mivel tudnám csillapítani neki?

Köszönöm a segítséget!


2011. nov. 18. 21:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lándzsás útifű szirup. A dr.Theiss féle, DM-ben és patikában is kapható.

Valamint, a hátát kend be vékonyan Baby luuf balzsammal.

2011. nov. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk ez válik be:


Stodal szirup (napi 2 kiskanál)

Lándzsás útifű (napi 1 kiskanál)

Hársfa tea (frissen, virágból forrázva)


Kb. 3 nap múlva látható a javulás.


Jobbulást a kis manónak!

2011. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Lásd az előttem szólót, mi ezeket használtuk és mindig segítettek.
2011. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

első vagyok...

Én a Rhinathiolt a múlt héten 2 nap használat után vágtam ki a kukába... Elfogyott a lándzsásunk, nem tudtam venni, és mivel volt itthon Rhinathiol, azt adtam neki mindkét reggel. Kár volt, többet ártott, mint használt.


Kapcsolj neki hidegpárásító készüléket, ha van, az nagyon jó éjjelre.


A köhögésére nagyon figyelj! Hurutos, vagy száraz?


Csak azért, mert mi 1 hónapja jártunk úgy, hogy a hurutos elmúlt egyik napról a másikra, és helyette egyik éjjel megjelent a kruppos köhögés.

2011. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából én olyan bajban vagyok a felismerésével.:(

Eddig olyan volt mint akinek szakadozik, most viszont száraznak hallom, és öklendezik. Közben szegényke meg sír.

2011. nov. 18. 21:46
 6/12 anonim ***** válasza:
A kakukkfütea is hasznos, csak elég keserü, de ha meg tudod vele itatni, akkor napokon belül megszünteti a köhögést. Jobb, ha sürübbre csinálod, és csak egy-egy kiskanállal adsz neki, utána meg valamit, aminek szereti az izét. 1 teáskanál kakukkfüvet egy dl vizzel forrázz le és 10 perc után leszürve adható.
2011. nov. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ambroxol köptetőt meg cataflamot írtak föl 9 hónaposan, pár nap alatt jobban lett. Van otthon sólámpánk,azt mindig bekapcsolva hagyom,ha van a közelben sóbarlang,az is jót tesz. itattam még vele kamillás teát,meg mivel szoptatok, én is ittam ezerrel a hársfa+csipkebogyó teát,hátha rá is hat... Jól felöltöztetve minden nap kimentünk a friss levegőre.
2011. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon figyelj oda, nehogy szamárköhögés legyen! Jobbulást!
2011. nov. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Wick WapoRub balzsam a mellére és a hátára,jól bekenni,áttekerni száraz textil pelenkával.

3-4nap alatt elviszi a köhögést.A másik a hársfa tea.

A harmadik pedig ha nincs otthon Wick WapoRub,akkor sertészsír.Ugyan úgy kell bekenni és betekerni száraz textil pelussal.

2 gyerekemnek,mindig ezt csinálom.

2011. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sertészsír, hogy felszakítsa a lerakódást.

A lányom 3 hétig szenvedett éjjel-nappal, mire helyrejött.

Visszavinném a helyedben dokihoz, mert nálunk két hét köhögés után röntgent csináltak, hogy nem-e tüdőgyuszi.A gyógyszerek ellenére rosszabbodott az állapota.Én nem hagytam békén a dokit, mert annyira szenvedett a gyerkőcöm, hogy már mindenki kikészült.

2011. nov. 18. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!