Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 15 hónapos, és a...

Kisfiam 15 hónapos, és a kukacán még nem tudom lehúzni a bőrt. Már használtuk az aaaaaadvantan krémet, de nem lett jobb Mit fognak csinálni vele a Heim Pálban (hétfőn megyünk)?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk a 15 hónapos viziten és a doktornéni elküldött minket a Heim Pálba az urológiára. Azt mondta ameddig nem megyünk addig kamillázzam a kukacát, mert elég piros. Ma észrevettem, hogy a felső bőrréteg hámlik le a kukijáról és kicsit be van repedezve a bőr.
2012. jan. 5. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam is ilyen idős, és Neki egyáltalán nem lehet felhúzni egy ici-picit sem a bőrt. Az urológus azt mondta hogy 2 éves koráig nem baj ha nem megy fel. Majd akkor kell újra visszavinnem.

Minden este próbálkozunk fürdésnél, azt mondta ne aggódjak, szépen lassan kis fog tágulni a bőr és fel fog menni.

Nem azért repedezett be a bőre mert húzgáltad Neki? Azt javasolta az orvos, hogy nagyon óvatosan bánjunk a "cerkával" mert csak rosszabb lesz ha sérül. :(

2012. jan. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is megmutattam a gyerekorvosnak a fiúkét egy hónapja, 16 hósan, és azt mondta a doki, hogy fürdésnél tornáztassam nekik, de 3 éves korukig nem bántják már a mai nézet szerint. Addig kell feljönnie. Én a helyedben nem vinném szenvedni a gyereket, ha nem szükséges. Szerintem kérdezz meg más dokit is.
2012. jan. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 krisztivan ***** válasza:
16 hós a fiam és neki sem foglalkozunk addig vele amíg pelusos.Majd utána megbeszéljük.Ezt mondta a doki.Egyáltalán nem lehet felhúzni a bőrt,viszont szép ívben tud pisilni:-))
2012. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Remélem nem azért piros amiért nekünk volt. Mi az ügyeletre kerültünk pár óra alatt 1,5 évesen.

Nagyon kicsi, olyan 2-3 mm volt a lyuk neki a fitymán, ez valahogy begyulladt-elzáródott a nyílás, nem tudott pisilni, csak úgy hogy közben "felfújódott" a bőr, és nagyon fájt neki. Vastagabb, piros lett.


A kózházban szerintem a súlyosságtól függően vagy hagyják, vagy kezelés, ami pár hetes szteroidos krémezés (lehet ilyenetek volt), majd a maradék felrántása lett nálunk. Nem akarlak ijesztgetni, csak remélem hogy ez kimarad az életekből. Meg ami utána van :(


Nekünk azt mondta a doki, hogy van akinéle lehet várni 3 évig, de mi voltunk akiknél egy évesen meg kellett volna csinálni. Persze ez gyanús hogy csak utólag volt ilyen egyértelmű.

2012. jan. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állítólag amíg pelenkás, addig nem is kell a kukiján húzogatni a bőrt.
2012. jan. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindennap egyszer, fürdés után, körömvirág krémmel bekrémezni, és egyszer óvatosan felhúzni (próbálni)! Ezt csináljuk 2 éve! Semmi gond nincs vele, a bőr vagy egy éve szépen feljön! Ajánlom próbáld ezt mindennap, eleinte minden pelenkázásnál is lehet, hátha engedne a bőr!
2012. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!