Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet véres a lepedő?

Mitől lehet véres a lepedő?

Figyelt kérdés
2 hónapos babám délutáni alvásából felvéve a lepedőn kevés már beszáradt vért találtam a fejrésznél. Aggódom, mi lehet. Kesztyűje sosem volt, mert nem tűri meg, és láttam egy kicsiny kaparást az arcán, amit magán ejtett, de nem tudom, mennyire biztos, hogy a vér onnan van. Tiszta anyatejes baba, mikor felvettem, gagyogott, és vidámnak tűnt, aztán evett, mint szokott, nem látszott rajta, hogy bármi fájdalma lenne. Mégis aggaszt, hogy honnan vérezhetett, mert semmi nyom, hogy honnan jöhetett a vér, se a fülén, se az orrán nem láttam semmit, szemén sem. Valaki tapasztalt már ilyet?
2012. jan. 5. 21:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szájába körbenéztél?
2012. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%
Akkor viszont szerintem tényleg az arcán ejtett kaparásból lehetett. Én a kisfiam előkéjén találtam vércsíkocskákat, és beletelett pár napba mire rájöttem, hogy megkaparta magát a füle mögött és attól lett olyan. De először én is frászt kaptam, hogy honnan van :)
2012. jan. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, alaposan körülnéztünk a szájában is apával, de semmi.
2012. jan. 5. 21:07
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Az arcán levő "seb" lehetett.

A babák bőre irtó gyorsan regenerálódik, tehát mire felébredt, már be is gyógyult, épp hogy csak látszott még.

Ne aggódj! Egy baba nem vidám-gagyogós, ha valami baja van...

2012. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Alinaaa ***** válasza:
40%

Nem ijesztgetésnek szánom: Seb volt a mellemen, meg elég csúnya is volt, és ahogy visszajött neki véres volt a tej.

Én is nagyon megijedtem.Aztán jött a véres büfi.... Rendbe kellett hozni a mellem, mert annyira vérzett.

Nézd meg a melled is.

2012. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
10%
off utolsó, te sebes mellből szoptatsz?! Gratulálok, szeretnék a gyereked lenni ... úristen...
2012. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A száján is lehet pici repedés, ami beforr, nem látszik mire felkel. Az enyémnek folyton ettől véres a lepedője, de itt szerintem is a pici seb volt az arcán. Úgy tudnak vérezni azok a pici sebek, aztán meg mire eláll a vérzés már alig látszik.


Ne aggódj szerintem, figyeld, hogy lesz-e még, de nem valószínű!

2012. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A mellemen nem látok semmit, ami sebre utalna, szopi közben is néha kivettem megnézni, de semmi különös. Reggelig várunk, ha megint lenne, akkor doki, addig próbálok nem idegeskedni.

Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 5. 21:54
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Off-osnak üzenem, hogy nekem a szoptatási tanácsadó is mondta, ill. nézz utána szakkönyvekben is, hogy írják, hogy ha a mell kisebesedik, akkor is mellre lehet tenni a babát. Alaposan meg kell mosni, és nem fogsz vele ártani. Egy idő után megedződik a mell is.

Lányom a fülét kaparta meg, alig tudtam elállítani a vérzést, és fél óra múlva nem is látszott neki.

2012. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Alinaaa ***** válasza:
És itt is azokat a tanácsokat kaptam, hogy nyugodtan szoptassak. Amúgy aztán fejtem amíg rendbe nem jött.
2012. jan. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!