Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónaposan adhatom már a...

5 hónaposan adhatom már a husit kislányomnak?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem a kóstoltatást, már ettünk almát, körtét banánt, répát, krumplit, sütőtököt. Elvan 5 hónapos a lányom, adhatok már neki kis csirkemellet vagy pulykát? És még mi újat kóstolhatunk ilyenkor? Köszönöm.
2012. jan. 6. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én adtam neki almapürét csirkehússal (üvegest) ízlett neki. Majd egy hét múlva megint adom Neki. Nem tudom milyen új ízeket lehet Vele kóstoltatni. Múltkor volt egy üveges kérdésem, most azokat próbáljuk. Jövőhéten a krumplipürét pulykával megkóstoltatom Vele.
2012. jan. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én várnék 6-7 hóig.


kezdésnek még cékla jut eszembe.

2012. jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még várnék vele. Egyébként a babák nem igénylik, hogy újabb és újabb ízekkel ismerkedjenek meg rövid időn belül. Itt egy cikk erről:


[link]

2012. jan. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olvastam a cikket, és csak az a problémám vele, hogy nem tudni, ki az a "correct" aki ezt írta.

Több ponton nem értek egyet az íróval:

a hozzátáplálást igenis el lehet kezdeni 4 hónapos korban (tápszeres babáknál indokolt is). Több gyermekorvos ismerősöm javasolta a 2,5 hónapos kislányomnál kezdjem el bevezetni az alma-, őszibarack-, paradicsomlevet kanalanként fokozatosan 30 ml-ig. Ezt azért túl korainak tartom, 2-3 hetet még várok. Főként azok az orvosok, védőnők, szakemberek fújják fel ennyire ezt a hozzátáplálási dolgot, akik a fiatalabb korosztályhoz tartoznak. Nem mondom, nem kell a gyereknek húslevest tölteni a cumisüvegébe (példának is borzasztó), de nézzünk már körül, mióta van ennyi allergiás gyerek. Ha nem szokja meg a gyerek szervezete a szép fokozatosan bevezetett gyümölcs-, zöldségfélét épp úgy árthatunk a jószándékú tudományoskodásunkkal. Édesanyám nálam is, húgomnál is 3 hónaposan kezdte szépen,fokozatosan (nem volt anyatej, tápszeresek voltunk), és nem vagyunk válogatósak, mindent megeszünk, az emésztésünk kiváló, nem vagyunk allergiásak. Szerintem ott kell a fokozott óvatosság, ahol van allergiás a családban.

Ugyanezt gondolom a tehéntejes riogatásról is: generációk nőttek fel rajta, makk egészséges felnőttekké váltak. 9-10 hónaposan igenis meg fogom kóstoltatni vele, mert a végén pont azért lesz allergiás rá. ÉS itt nem a tejporos tejre gondolok, hanem igazi, pasztőrözött tejre.

A gesztenye jutott még eszembe, azt is be lehet ilyen idősen vezetni.(Barack, szilva, bár ezek csak bébiétel formájában vannak most.)

2012. jan. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még, türelem!
2012. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fiam 5,5 hónapos, adtam már neki csirkemellet, amikor betöltötte az 5 hónapot, de nem az új íz miatt, hanem mert már ki volt váltva az ebéd, és szerintem kell bele a fehérje is, nem csak a szénhidrát és a rost. Eddig sütőtököt, almát, barackot, céklát, krumplit, rizst, cukkinit és tököt kapott plusz a husit
2012. jan. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!