Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fontos, hogy egy 4 hónapos...

Fontos, hogy egy 4 hónapos baba melyik kezébe adom a játékot? A jobba vagy a balba?

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem fontos,egyelőre maga a fogás technikája a lényeg,és nem az,h melyikkel fogja-tartja meg.Add neki egyformán a játékot mindkét kezébe,először mindkét agyféltekének és idegpályának fejlődnie kell,később specializálódik majd h balos lesz e v jobbos.Mondom ezt így laikusként(és balkezesként):)
2012. jan. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen

mindegyikbe kell mindig adni. azt hsiezm 4 éves kor körül kezd el egy gyerek balkezes vagy jobbkezes lenni. Addig fontos hogy mindkét kezét használja. A doki majd késöbbi, pl egyéves kétéves ellenörzésekkor kérdezni fogja, hogy mindkét kezét használja-e. ez fontos, mert ha nem akkor ott agyi gondok is lehetnek.

2012. jan. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az fontos, hogy ne erőltesd a másik kezébe, ha nem azzal akarja megfogni. Én úgy csináltam, hogy nem konkrétan a kezébe adtam, hanem nyújtottam neki és amelyikkel nyúlt, abba adtam.

Nagyjából egyformán használja mindkettőt, egyszer ballal, másszor jobbal nyúl érte és cserélgeti is a kezeiben. (De már nagyobb).

Később lesz nagyobb jelentősége, hogy ne szoktasd át.

2012. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Úgy csináltam mint a 12:50-es. Odatartottam a játékot és ő nyújtotta érte valamelyik kezét.
2012. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ikertesóm mikor megszülettünk rögtön nyujtotta a bal kezét és azt is használja mai napig, pedig erőltették h jobb kezes legyen szerintem nem szabad erőltetni semmit azt használja amelyiket akarja nem lesz baja.
2012. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!