Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen ruhába öltöztessem...

Milyen ruhába öltöztessem majd újszülött babámat a 25-26 fokos lakásba?

Figyelt kérdés
Távhős fűtés van nálunk, 26 fok körüli a hőmérséklet.Én nagyon izzadékony vagyok, nekem ez már túl meleg, félek, hogy babámat is hajlamos leszek túl lengén öltöztetni...
2012. jan. 6. 13:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a babádnak is túl meleg lesz. mindenképpen kapcsoljátok vagy zárjátok le a füttést ott ahol a baba alszik. ha 25-26 fok van a lakás többi részén akkor oda is jut kb 21 foknyi meleg. ilyen melegbe egy vékony hosszújju body és vékony nadrág, vagy összesen egy vékony rugi elég neki, max egy vékony takarót oda adsz.


egyébként az újszülötteknek is az a jó ha max 22-23 fok van napközben és melegen öltöztetve van, és éjszakára 20 foknál nincs melegebb, de melegen van öltöztetve.

a meleg száraz levegö tönkre teszi, kiszárítja a baba légutait és alergiás, aszmás lehet könnyen.

2012. jan. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

bármibe is öltözteted, ha melege lesz, látni fogod rajta, figyeld a jeleket, melegkiütés arcon, popsin! Én rövid bodyba öltöztetném, lábfejes hosszú nadrággal.

Éjszakára próbáljátok letornázni valahogy a hőmérsékletet, fullasztó 25fokban aludni, 20fok lenne az ideális, jobban is alszanak. És párásítsatok!

2012. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Túl meleg a lakás! Nem jó a babának. 19 fokot mondott a doki, de nálunk 21-22 fok van, fürdéshez 24 fok kell. Ha nem lehet változtatni, én hosszúujjú body-t és egy vékonyabb gatyót adnék rá, lábfejeset, vagy zoknit, éjjelre vékonyabb takaró. Kb., mintha nyár lenne.
2012. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!