Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alszik éjjel a 14...

Miért nem alszik éjjel a 14 hós babám, szeparációs szorongás lehet, idegrendszeri fejlődés?

Figyelt kérdés
Kb. 2 hete, minden éjjel 15x kel, nagyon hulla vagyok. Este cicin szépen elalszik, de éjfél-egy körül kel, sír,nagyon hangosan nyekereg. Nem tudom visszaaltatni, először az ágyában próbálom, aztán már annyira sír, hogy kiveszem. Vállamon megnyugszik, visszaszundít, leteszem, de mire visszabújok az ágyamba újra kezdi. Sajnos, egyre többször hajnalban magam mellé veszem, úgy alszik. Félek, majd nem tudom visszaszoktatni az ágyába. Apa nem jó neki, csak én. Úgy gondoltam éhes, megszoptattam éjjel (bár 2 hós korától nem eszik éjjel), visszaaludt, de amint lettetm az ágyába....felébredt. Tehát nem éhes.Nappal már csak 1x 2órát alszik, kb 3 hete (néha 2x, akkor 40perc és 1,5 óra).Amikor a foga jön, akkor másképp sír és fájdalomcsillapítóval megnyugszik. Tapasztalatok az éjszakai ébredések, visszaaltatások terén? Köszönöm!
2012. jan. 6. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
szeparációs szorongás-- véleményem szerint
2012. jan. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szerintem összetett dolog, mondjuk ennyiből még tippelni is nehéz.


a sezparációs szorongás 2. hulláma kicsit később szokott lenni, 1,5 évesen.


én arra tippelek, hogy éhes, nem elég neki a nappali mennyiség ezért kel, te nem etetted meg hanem magad mellé vetted amit megszokott. így kel, hogy éhes aztán elvárja, hogy melletted aludhasson :)


mikor, mennyit eszik nappal, leírod?

2012. jan. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyanyáink, anyáink nem voltak kiváncsiak ilyen szeparációs butaságokra, mégis egészségesen nőttünk fel!
2012. jan. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Reggel 7-8 cici, 9 körül fél kifli vajjal, 10 kor gyümi joghurttal esetleg keksz bele, délben főzelék 150 ml aztán alvához kb 120 ml tehéntej, 16 kor főzi 120 ml, 19 kor 120-150 ml főzi vagy tejbegríz, kb. 100-120ml tehéntej, 20:30körül cici. Házi joghurt, házi tej, nagyon laktató. Ezért nem hiszem, hogy éhes.
2012. jan. 6. 14:59
 5/6 anonim ***** válasza:

hááát, 14 hónaposnak már nem a tej a laktató :)

most is arra tippelek, hogy éhes. az ebéd nagyon kevés neki (bár igaz, hogy nem lehet megtömni). adsz hozzá husit is?

uzsira nem szabadna főzeléket adni, meg eleve a napi 3 főzelék nagyon sok! uzsi legyen könnyű, vacsora legyen tápláló, szénhidrátban dús, mondjuk tésztás étel vagy a főzi előtt egy tányér leves sűrűje. utána egy kis kekszet is adhatsz nasinak.

biztos van tejed? kipróbálhatnád, hogy éjjel is tejet adsz neki ha már egyébként is csak 1x szoptatod, lehet már nem elég neki miután este kiszívja. ha éhes akkor ezzel megtudhatod

2012. jan. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a tej a laktató. A dokinő mondta, hogy 3x egyen főzeléket, mert 150 ml-nél nem eszik többet egyszerre, pedig 14 hósan 200 ml kéne ennie főziből. Meg vashiányos, vérszegény, ezért vasat is kap, C vitamint, és sokat kell ennie, tejtermékből is. Ezért etetem így. Megpróbálom az éjszakai etetést, de nem igazán szeretném visszaszoktatni az éjszakai evésre. Elég tejem van, mert 1 hónapja mértem őt szopi után és napi 400 ml anyatejet evett.
2012. jan. 6. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!