Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az alábbiakr...

Mi a véleményetek az alábbiakról? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Férjem itthon dolgozik, én általában éjféltől a kisfiunk szobájában alszok a földön, míg ő az ágyunkban általában reggel 6-7 kor kelünk mindannyian. Férjem lemegy kávé, stb... aztán mikor mi is lemegyünk, akkor én megetetem a fiunkat, majd ő átveszi egy olyan 40-45 percre, amíg én megreggelizem, megmosakodok, stb. aztán visszaveszem - és általában este 17 körül befejezi a munkát a férjem, az utóbbi időben mivel le akar szokni a cigiről állandóan sorozatokat kell nézni, mert így nem akar rágyújtani. Kisfiammal végül mindig én megyek amerre akar. A férjem akárhányszor a gyerek nála van, berakja a tv elé bekapcsolja a gyermekműsort és a telefonján internetezik. És ez így van szinte mindig. Talán napi 15 percben foglalkozik a gyerekkel 100 % figyelemmel. Mi a véleményetek erről? Az hogy a párkapcsolatunk már nem létezik egy másik dolog...
2012. jan. 6. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan lenne párkapcsolatotok,ha te nem a férjeddel alszol?

A kisfiad aludjon egyedül a szobájában,és a kisfiad is szoktasd ahhoz,hogy egyedül is ellegyen. Akkor tudsz beszélgetni is a férjeddel,nem fog állandóan a gép előtt ülni.

2012. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos nem könnyű, látom a soraidból, hogy neked is nehéz. De vannak furcsa dolgok abban, amit leírtál. Például miért alszol a gyerekszobában? Az a gyerek helye, a tied a saját szobátokban van. Két gyerekem van, 20 hó különbséggel, mindig külön szobában aludtak és vannak nehéz éjszakák, amikor ott kell kicsit maradnom, de mindig kijövök és mindig az én ágyamban alszom, ott ébredek. A nagyobbik gyerkőcünk néha hajnalban átjön, néha hagyom, de leggyakrabban visszaviszem, mert nincs keresnivalója az ágyunkban (más persze egy reggeli vagy esti hancúr). Én azt is nagyon hiszem, hogy nem kell mindenkinek egyformán foglalkozni a gyerekkel, apa is szokott valahogy vele bánni, meg Te is. Amíg nem bántja, nem szabad beleavatkozni. A gyerek nem hülye, pontosan érti és tudja, mire számíthat. Lehet, hogy még nem tudja, hogyan játsszon vele. Az, hogy Te maximálisan kiszolgálod, az a Te döntésed volt és nem kényszerítheted rá a férjedet is. Nem kell mindenben a gyerek akaratának teljesülnie. És megint mondom, ez nem azt jelenti, hogy nem kell vele azt játszani, amit éppen ő akar vagy odamenni, ahova ő akar, de néha kell mást is tenni. De ha Te azt választottad, hogy nála alszol, minden kérésének azonnal és mindig eleget teszel, akkor az a Te utad, a férjed bánhat vele másként.

Persze azt megértem, hogy szeretnéd, ha Ő is játszana vele, foglalkozna vele, de ezt talán megbeszélhetnéd vele nyíltan és őszintén. Lehet, hogy akar, de nem tudja hogyan. Esetleg megpróbálta, de szóvá tetted, hogy nem úgy kellene. Fontos, hogy ha együtt vannak ők ketten, akkor Te ne szólj bele, ne bíráld, hogyan viselkedik vele. És persze, ha ledobja a tévé elé és ennyi, akkor amikor kettesben vagytok tett sóvá, beszéljétek meg. Mert az tényleg nem nagyon ok.

A férjem sokáig nem tudott a gyerekekkel játszani. És most sem úgy játszik velük, ahogyan szeretném. De nem az én dolgom, az övék.

Remélem nem bántottalak meg, én csak az elolvasott infók alapján próbáltam némi személyes tapasztalaton alapuló tanácsot adni. Kitartást! És ha szeretitek egymást, akkor szedjétek rendbe egymást is, mert a gyereknek azzal tehettek a legrosszabbat, ha csak úgy éltek egymás mellett. Döntsetek és cselekedjetek a szerint.

2012. jan. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igazából a hangsúly nem azon volt, hogy ki hol alszik. Párommal nem éjszaka szoktunk nemi életet élni, ha esetleg arra gondoltatok. Tehát innentől lényegtelen hogy ki hol alszik. Két hete alszok csak a kisfiamnál mert valamiért nem hajlandó hajnalban tovább az ágyában aludni csak a fotel lábtartóján vagy a földön velem egy matracon. A mi hálóágyunkban azért nem vittem be, hogy párom tudjon aludni, mert ha korán kelt akkor mindig rá akart gyújtani - ezzel őt segítettem a leszokásban.


Én a gyermekünket közös elhatározásból vállaltam, ezért úgy gondolom, hogy a gyerekkel való foglalkozás, játék nemcsak az én feladatom. Én nem tekintem foglalkozásnak, játéknak azt ha beb@sszuk a gyereket a tv elé.


A múltkor szóvá tettem, hogy esetleg néha beszélgethetnék, mivel beszélgetni bármikor lehet még akkor is ha gyerekkel foglalkozom, erre közölte, hogy miről lehetne beszélni a napi dolgokon kívül.


Kezdem úgy érezni, hogy szimpla lakótársak lettünk, és hiába próbálok vele erről beszélni tagad.


Azért köszi a válaszokat. Nem is igazán együttérzésre számítottam, de arra biztosan nem hogy nekem legyen felróva az hogy miért a gyerekkel alszom, vagy hogy biztos én b@szok el valamit.

2012. jan. 6. 20:03
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia!Amit írtál szerintem nagyon elszomorító,mert a gyereket ketten vállaltátok,ketten vagytok a szülei.Nálunk teljes megosztás van kezdetek óta ezt megbeszéltük még mikor csak terveztük őket.Éjszaka csak én keltem,mert szoptattam,illetve a férjem nem ébredt fel rá,de mostmár ő is felkel ha olyan van.A szabadidejében ha itthon van megbeszéljük mi lesz holnap,mert én akkorra szoktam időzíteni a takarítást,kerti melót,amiket gyerek mellett nehezebben vagy nem tudok megcsinálni,ilyenkor ő van a kicsikkel,és ő cserél pelust,etet,stb.Nekem az a furcsa hogy sorozatot KELL néznie mert éppen leszokik.Ez elhatározás és nem tv nézés kérdése.Ugyanúgy elterelhetné a figyelmét a gyerekkel is ha ez kell hozzá.Nekem ez inkább kifogásnak tűnik.Mondom ezt úgy hogy a férjem 20 év után hagyta abba tv nélkül.A véleményem hogy ez nagyon kevés amit írtál.Mióta a kicsik megvannak,nincsen hobbink,nem nagyon nézünk tv-t,csak este.De 1x kicsik a gyerekek és a régi kerékvágás is visszatér 1x.A kapcsolatotokat meg kellene beszélni,mert valami a baba érkezésével megváltozott,és ezt talán nem tudja megszokni a férjed.Jó vége igy ahogy leírtad nem lesz.Ne hagyd békén,beszéljétek meg.Sok sikert.
2012. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, 19:17-es vagyok. A hitvesi ágy, a közös hálószoba nem a szexről szól. Mármint nem csak a szexről, persze arról is, nagyon. :) De a lényeg, hogy közösen vállaltátok a gyereket, Ti együtt. A gyerek nagyon nagyon fontos, de Ti is nagyon nagyon fontosak vagytok. Épp annyira, mint a gyerek. Szeressétek kicsit egymást. Mekkora babáról van szó? Nem tudjátok a nagyiknál hagyni egy napra? Hogy kicsit csak Ti legyetek? Mert 2 hét az marha sok és tudom, hogy vannak nehéz napok (amikor nálunk megszületett a hugi, a nagy még csak 20 hós volt és hirtelen azt akarta, hogy mellette aludjak, amiről 1 hét alatt azért sikerült leszoktatni), de muszáj a gyerek igényeit a családhoz igazítani. Nem azt írtam, hogy Te rontod el, csak azt, hogy lehet, hogy Ő is neheztel rád valamiért, talán jogosan, talán nem. De a lényeg, hogy ketten együtt épp olyan fontosak vagytok, mint a baba! Aludj a férjeddel, vacsorázzatok együtt, miután a kicsi elaludt, beszélgessetek. És kérd meg, hogy segítsen neked többet.
2012. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!