Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Őrjöngve alszik el a 10,5...

Őrjöngve alszik el a 10,5 hónapos babám 3 hónapja?! Valami idegrendszeri baja lehet vagy természetes?

Figyelt kérdés

Napi 2x alszik. Napirendje pontos, 7kor ébred 10-10.30kor alvás, szemét dörgöli, kezd nyűgös lenni, ebből is látom, hogy alvásidő.

DE!megszoptatom és nemhogy elaludna, hanem csapkod, csíp, rúg, őrjöng, tajtékzik szó szerint. Ha felveszem 1 perc múlva a kezemben is sír. Mellettem alszik, mellette vagyok altatásnál, próbálom simogatni.

De napok óta már annyira tehetetlen vagyok és semmi nem használ, hogy 30-45 perc visítás, fetrengés után álomba sírja magát.

És ez van a délutáni altatásnál és az estinél is.

Mi a baj?

Mit tegyek?

Nem hagytam eddig sírni, de már nemtudom, hogy mit tegyek, így hagyom. Mégsem hagyja abba.

Fáj valamije vagy idegrendszeri probléma vagy mi????

Jaj, segítsetek légyszíves!!!!


2012. jan. 8. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy így vezeti le a felesleges energiáit?Biztos, hogy álmos amikor leteszed?Próbáld ki, hogy tényleg akkor tedd le amikor már nagyon nagyon álmos.Nálunk is ugyan ez volt mint nálatok és én azt csináltam, hogy amikor jelezte, hogy álmos mutattam neki egy kedvenc játékát és ha még mosolygott egyet akkor még nem volt álmos és játszottunk még egy 10 percet aztán simán ment aludni.
2012. jan. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Egész nap egy kisangyal, hangja sincs, minta kislány. Egyedül is nagyon jól elszátszik, pakolgat, sétálgat.

Morog, nyűglődik, dörgöli a szemét, ilyenkor felfekszünk az ágyra, megszoptatom, ha látom, hogy kipattant a szeme, még az ágyon puszilgatom, beszélgetek vele. De egyszer csak le szeretném fektetni, akkor kezd el kiabálni, visítani. Ő a babakocsiban sem aludt el soha.

Lehet, hogy utál aludni?

De az altatások után reggel 1-1,5 órát alszik, most délután is 2-2,5 órát. Éjjel 20-21-től pedig 7-ig. Éjjel szopni kell 2-3x, de csendben visszaalszik.

2012. jan. 8. 15:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Mást nem nagyon tehetsz ,mint amit eddig is tettél,biztosítod neki a mozgáslehetőséget,hogy jól elfáradjon,aztán ha álmosság jeleit mutatja szépen lefekteted,próbálod megnyugtatni.

Ő ezek szerint érzékenyebb kislány,nehezebben tud elaludni,ezért sír annyira.



A kisfiam volt ennyire nehezen elaltatható,sajnos még arra is rászoktattuk tehetetlenségünkben,hogy magunkon altattuk,magunk közé vettük az ágyba,hogy ne sírjon.


Később kiderült,hogy hiperaktív,valószínű nálunk ez volt az oka annak,hogy az elalvás mindig nehézséget okozott neki.


Egyik nap a kocsiban azt mondta nekem,hogy milyen jó lenne ,ha soha nem kellene aludni,mai napig utál aludni 6 évesen is. :-)


Máig is minimum egy óráig kell vele beszélgetni,mesélni neki,puszilgatni,ölelgetni mire elalszik.

2012. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"minimum egy óráig "


Nem hajnali egy óráig,hanem egy órán keresztül.

2012. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Van egy kisfiam, ő csecsemőkorában sokkal nyugtalanabb volt. Mai napig túlmozgásos, rohangászós. 3 éves. Ő talán hiperaktív.

de a kislányom, nagyon nyugodt, mindent átgondol, megfontolt, nem esik le az ágyról, lemászik, látom kettejük között a különbséget.

Ez az egyetlen furcsa van benne, az altatások.

Tényleg, inkább lassú, játékokat is forgatja,nézegeti, eljátszik egy helyen akár 15 percet is, nem pörög túl, komótos.

2012. jan. 8. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!