Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért viselkedik így a 2 éves...

Miért viselkedik így a 2 éves kislányom?

Figyelt kérdés
Közel egy hónapja, hogy nagyon megváltozott, nem tudja magát kipihenni, sír a délutáni alvás után, alig eszik, borzalmasan hisztis, 3 napja szinte magánkívül van olyan fáradt és ordít (ilyenkor hidegvízzel megmosom az arcát, így magához tér), állandóan ölben akar lenni, nem hajlandó a két lábán járni, egyszerűen nem ismerek rá a saját lányomra. És állandóan kéri a cumiját... Valami fejlődési ugrásban lehet? Már beszél és a fogzást is régen befejezte.
2012. jan. 8. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is. Így ahogy olvastam a szöveg elejét az jutott eszembe hogy valamitől nagyon félhet. De ahogy a cumis részhez értem az jutott eszembe, hogy nem-e született mostanában egy kistestvére, mert akkor szoktak a gyerekek "visszafejlődni" hogy a szüleik velük is foglalkozzanak sokat, ne csak az újdonsült kistesóval.


Lehet h nem született tesója, anem inkább csak nem foglalkozol vele mostanában annyit mint régebben, nem?

2012. jan. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Nem született kistesója a lányomnak. Viszont most vitte el az apja a nagyihoz és már jönnek is vissza mert ordít, nem lehet megnyugtatni sehogy sem. Komolyan mondom olyan a gyerekem, mintha bekattant volna. Az viszont igaz, hogy most kevés időt voltam vele, mert állandóan beteg vagyok, hazahoz mindent a bölcsiből, és a karácsony is kissé stresszes volt, de most voltunk 10 napot családostol üdülni és velem volt napi 24 órában (még velünk is aludt, sajnos...) a helyzet mégsem jobb hanem rosszabb lett. ha leülök vele játszani, akkor nem hajlandó játszani velem. valóban visszafele fejlődünk, csak azt nem értem, hogy miért. bölcsibe szeret járni, mert futva megy be reggel a gyerekek közé. Mondjuk egy hónapja nem voltunk bölcsiben, mert beteg volt aztán meg az ünnepek... lehet már a bölcsibe se akar majd menni :-(
2012. jan. 8. 16:43
 3/4 anonim ***** válasza:

háát ha ez továbbra is megmarad akkor lehet érdemes lenne egy gyerekpszichológussal beszelni, csak kikérni a véleményét, vagy ha nem akarsz erre pénzáldozni, biztos vannak a neten is forumok, amik baba tanácsadással foglalkoznak. Persze látatlanban kevés információval, nehezebb megmondani hogy mi lehet a baj.


Amúgy én ha ilyet csináltam, mármint hisztiztem (ami nem volt sokszor, talán egyszer kétszer összesen) akkor kaptam egy pofot és rögtön lenyugodtam. Ezt anyukám mesélte. Persze csak akkor szabad ilyet csinálni ha nagyon indokolt és utána rögtön elmagyarázod hogy ez miért volt és többet ilyet ne csináljon.


Adj neki valami nyugtató gyógynövényteát, fektesd le és mesélj neki egy szép mesét. Ha fél a sötétben akkor egy pici égőt hagyj égve neki. Biztosan van valami oka amiért nem alszik vagy nem tud aludni rendesen és ezért hisztizik...

2012. jan. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
na pofont aztkapott ma is :-(, egyszerűen nem értem mi lett a lányomból... 3 hónapos kora óta egyedül alszik el és 7 hónapos kora óta éjjel 13-14 órákat aludt át egy nyivákolás nélkül. nagyon nehéz ezt a változást elviselnem, ráadásul a párom ellenem van....
2012. jan. 8. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!