Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 5 hónaposan korai a hozzátá...

Ha 5 hónaposan korai a hozzátáplálás, akkor a védőnő miért akarja hogy a 2 hónapos gyerekemnek leveket adjak? És a gyerekorvos is mondta.

Figyelt kérdés
Nem értem az itteni védőnőt és orvost! Semmi esetre sem kezdem el a levek bevezetését még. Azt mondta a védőnő hogy a tápszereseknél korábban kezdik az ételek adását. Kislányom 5800g szépen fejlődik de sajnos tápszeres. Ezek szerint a tápszerek sem jók?!
2009. máj. 24. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Általános javaslat: anyatejeseknél 6 hónaposan, tápszereseknél 4 hónaposan elkezdeni a hozzátáplálást.

Ne kezdd még el, ne törődj vele, mit mondanak.

A tápszer teljes értékű, nincs szüksége másra.

2009. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám is tápszeres születése óta(sajna). Én három hónapos korában kezdtem el teával is itatni, úgy, hogy kevesebb granulátumot kevertem a vízhez.

Egyébként állítólag a tápszer fedezi a babák napi folyadékszükségletét, de miért etessem meg, ha csak szomjas szegény ebben a melegben. Minden védőnő és orvos mást mond, onnan tudom, hogy költözés miatt nekünk váltás volt.

A leveket csak négy hónaposan vezettem be, de a piros gyümiket és a szőlőt a mai napig kihagyom. 8 hós a babám.

2009. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azért lehúzni sem orvost, sem védőnőt, sem hozzászólót (engem lehet nyugodtan), mert mást mondanak, mint amit a nagy átlag elfogad. A régi időkben sem voltak ilyen megszorítások, hogy most csak ezt vagy azt ehetnek a kicsik; kaptak mindenfélét és állítom stapabíróbbak voltak a ma idősek gyerekként, mint a mostaniak. Én is 2,5hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást tápszeres babámnál. Elmúlt a hasfájós korszak, kivirult, kis pirospozsgás, vidám kislány. Nem tudom, miért kérnek egyesek tanácsot, ha utána meg lenézik, mindennek elmondják az illetőt, ha nem azt a választ kapják, amit hallani akarnak.
2009. máj. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!