Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is javasolta már a...

Másnak is javasolta már a védőnő a hozzátáplálás elkezdését 3 hónaposan?

Figyelt kérdés
Nincs elég tejem, eddig csak azt kapott, most viszont már pótolni kell tápszerrel.Én is úgy vagyok vele, hogy inkább főzeléket egyen, mint mesterséges tápot, de ezt a nézetet csak nagyon kevesen osztják, a védőnő viszont maga javasolta.Persze más a helyzet akkor, ha valaki tud szoptatni.
2010. febr. 22. 15:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nem. nekem pont kifejezetten azt mondta a védőnő meg a gyerekdoki is, hogy ha nincs is elég tejem, akkor si tápszert adjak és 4 hósan kezdjem a hozzátápit.

A kezdetektől tápis babáknak is ezt javasolják.

Nincs még 3 hósan megérve az emésztőrendszerük a rendes ételre szerintem.

2010. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ahány ember, annyi vélemény. Régen a 3 hónapos gyerekek már minden félét ehettek (köztük én is), akkor elég érettek voltak? A valaha íródott legjobb könyv gyerek témában (Spock) is 3 hónapostól javasolja, még anyatejeseknek is. Tény, hogy nem ma íródott, de számos generáció ezen nőtt fel.
2010. febr. 22. 16:09
 3/21 anonim ***** válasza:
Miért gondolja mindenki,hogy a tápszer méreg?
2010. febr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Én azt nem mondtam, hogy méreg, végül is, azt is gyerekeknek csinálták. De én meg azt nem értem, hogy miért gomdolják azt, hogy egy mesterséges valami, jobb, mint a főzelék? Természetesen tápszerre is szükség van, csak nem mindegy, hogy mennyire és mennyi ideig. Az én lányom pár napja kap csak pótlásként, és akkorára fölfújta, hogy szerintem meg ez nem egészséges. Főleg a fején látszik. De nem veszekedni akarok, csak kíváncsi vagyok más véleményére is, mert én is a legjobbat szeretném a babámnak.
2010. febr. 22. 16:19
 5/21 anonim ***** válasza:

Pár nap alatt felfújta a tápszer?? ilyet még nem is hallottam...

régen dohányoztak is anyáink környezetében mikor terhesek voltak meg mikor gyerekek voltak körülöttük, mégsem gondoljuk már azt hogy ez jó...fejlődés is van a világon.

Egyébként meg mindenki úgy táplálja a gyereket ahogy akarja, csak szerintem a védőnőnek nem ezt a nézetet kéne még jól meg is erősítenie az anyákban...

Hacsak nem 30 éve végzett védőnőként...

2010. febr. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A védőnő kb. 40 és 50 között van, de nem gondolom róla, hogy elmaradott lenne a gondolkodása. Teljesen képben van az új termékekkel is, mindenre tud valami praktikát, ami működik is. Többet ér, mint egy fiatal, főiskoláról frissen szabadult tapasztalatlan valaki.
2010. febr. 22. 16:28
 7/21 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Sinlakot adnám, ha nem akarod a tápit.

3 hósan még nincs felkészűlve a pocija a főzelékekre, egyébként is gyümivel szoktuk kezdeni, legalább is szerencsésebb.

De, végül is, persze Te döntesz, Én vagy tápi egy jobb fajta vagy a Sinlak mellett szavazok!

2010. febr. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Akkor én ellenpélda vagyok:)

3hós volt a kisfiam és elkeztem neki az almát,majd szépen lassan a többi gyümit!most 5hónapos és a főzelékeket is szereti, de a gyümit imádja!!nyugodtan kezd el!!!!!semmi baja nem lesz!!!üdv 5hós fiú anyukája

2010. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
25%
Spock bácsi felett eljárt kicsit az idő.
2010. febr. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

előző

fiammal elkezdtem 3 hónaposan hogy attól, vagy mástól, de ekcémás lett, 10 éves és még szenvedünk vele.

Végül 21 hónapig szopott.

Elavult gondolkodásra vall a védőnő részéről ez a dolog.

2010. febr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!