Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék még gyereket,...

Szeretnék még gyereket, normális vagyok?

Figyelt kérdés

2 gyerekem van, eléggé küzdés volt az elején, mivel a férjem is alig van itthon, a nagymamák meg enyhén szólva le sem sz...-nak bennünket. Most 2 éves a fiam, és mániákusan elkezdtem vágyakozni egy kisbaba után. Pedig a férjemmel megbeszéltük, hogy nem lesz 3. gyerek. Inkább már örülnöm kéne, hogy túl vagyunk a nehezén, mégis elszomorít, hogy nem lesz több kicsi a házban. Egyébként is minden józan megfontolás szerint elég két gyerek, anyagilag sem állunk túl jól.

Ti is éreztetek már ilyet? Elmúlik? A szoptatást is 3 hete hagytam abba, az is nagyon hiányzik.



2012. jan. 8. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Nem pont a kérdésedre válaszolok, de hasonló.

Nekem még csak 9 hónapos a babám, de már nagyon hiányzik az a finom újszülött - és babakor, ábrándozom, hogy milyen jó lenne megint szülni, és igen, félek az elválasztástól is, imádok szoptatni. Remélem, lesz még babám, de azt is tudom, hogy bele fogok betegedni, amikor majd "le kell állnunk" ...

2012. jan. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia! nekem még csak egy kisfiam van 8,5 hónapos,de nekem is hiányzik a terhesség mikor rugdosott, és nagyon szeretnék még legalább 2 gyereket,de még várnom kell vele kicsit, teljesen normális vagy ne aggódj,sokan vagyunk így :)
2012. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális, amit érzel, ne aggódj! Én is ugyanezt éreztem, aztán valahogy elmúlt. A kislányom óvodás lett, én visszamenetem dolgozni, és már iskolás lett a nagy, mire a férjem rá tudott beszélni a kicsire, aki most 11 hónapos.:)
2012. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még csak az elsőnél járok, de én is titkon vágyok egy másodikra. Pedig úgy döntöttünk már az elején, hogy csak egy lesz, és ezt csak megerősítette a hasfájós időszak amit nagyon nehéz volt túlélni. Az anyagiak sem nagyon engednék a másodikat. Bár amíg kicsi, nem visz annyi pénzt, de ha már iskolás les, egyre több pénz kell rá és a fene tudja addig mi lesz még.
2012. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is arra vártam hogy majd kinövöm a kisbaba utáni vágyakozásomat de nem sikerült!Az első két gyerekem között 18 hónap van,a harmadik a második után 7 évre született és most 9 év után újra babám lesz.-)Még 7 hetem van a szülésig de már sokszor azon kapom magam hogy tervezem a következőt.Szóval én biztosan bolond vagyok:-)Most fontolóra vettem az elkötést hogy megvédjem magam egy következő terhességtől.


33hkm

2012. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor ez biztos a génjeinkben van. :)

Én is gondolkodom rajta, hogyha vállalnánk egy harmadikat, az is megnő, és akkor biztos szeretnék még egy kicsit, és akkor ennek soha nem lesz vége?

Jelenleg még lehetséges, hogy nem lenne gond a 3. gyerek, de valóban onnantól kerül sokba, ha iskolába mennek. Én igyekszem magam lebeszélni a dologról.

A 2. terhességem sem volt zavartalan, szóval az a 9 hónap sem igazán hiányzik.

2012. jan. 9. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!