Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szót fogad 1,5 éves babád?...

Szót fogad 1,5 éves babád? Tanácsra lenne szükségem.

Figyelt kérdés
van pár dolog amiben kislányom nem hallgat ránk soha, pl. a tévét csapkodja, vagy felmászik a kanapé háttámlájára és le akar ugrani, kihúzza a lámpa zsinórját a konnektorból és ha rászólunk akkor mindent beleadva folytatja és huncutul mosolyog, már próbáltuk neki többször megmagyarázni stb. de semmi eredménye, amugy nagyon okos kislány, sokat beszél és ha magyarázunk dolgokat megérti rögtön. Nem tudom, hogy kellene ezt megfékezni, mert késöbb csak rosszabb lesz amit persze nem akarunk! biztos vagyok benne , hogy van pár hasznos tanácsotok nekem!
2012. jan. 8. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
1.5 évesen csak az van, hogy következetesen tiltod a tilos dolgokat, és nem sokat, csak ami veszélyes lehet számára, ha pl. féltesz egy vázát, akkor inkább rakd el, hogy ne csak az örökös tiltásból álljon az életetek. Tehát csak a szükségeseket tiltani, azt viszont határozottan és még így is jó néhány hónapba fog kerülni, mire egyszer sikerül elengednie, amikor mondod. Jelenleg még minden túl érdekes neki. Érdekesebb, mint amennyire tiltod. Türelem, kitartás, következetesség. Ebben a korban csak ez segít.
2012. jan. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Téged se ártana!
2012. jan. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy másfél éves baba már megérti, ha valamit nem szabad. Legyél határozott, ha valamit nem szabad, főleg, ha rá nézve veszélyes dologról van szó. El szoktátok vinni a tett helyszínéről?

Legyél türelmes, de határozott.

2012. jan. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen, elvisszük mindig , és amikor látja, hogy közeledünk, nevet és gyorsan tömi a kezét a konnektorba vagy gyorsabban és nagyobb erövel üti a tévét, majd próbálkozok...
2012. jan. 8. 20:37
 5/8 anonim ***** válasza:
A tapasztalatom, hogy a tekintet és a hang megváltozása nagy hatással van a gyerekre. Menj oda, kerülj vele pontosan szemmagasságba és erőltess szemkontaktust. Határozottan, picit mélyebb, keményebb hangon, és nagyon komoly tekintettel, szúrós szemmel mondd, erőteljesen, hogy "NEM szabad, mert bajod esik".
2012. jan. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

ilyenkor még bőven elég a nem szabad! szóösszetétel, nem kell elmagyarázni, hogy miért nem ? Max. annyi, hogy veszélyes, vagy bajod lehet, de mindent csak röviden, emrt még elvonná a figyelmét a hosszas magyarázat, hogy ha rosszul lépsz a kanapén, akkor leeshetsz, megütheted magad, sebes lehet a térded és akkor az fáj. Ez túl hosszú még ebben a korban.

2012. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ne izgulj,nekem 2 éves és ugyanez van,hát már jo ideje tart,talán nekünk is 1,5 éves kortol,vagy még elöbb,és még mindig ugyanott tartunk.h nem fogad szot,kinevet,egyszerüen kezelhetetlen.már mindent bevetettem,bünti sarok is van,de ugyanugy elköveti azokat,oda se neki,nálunk is tévét ütögeti,dobálozik,stb.talán a korral elmulik,nemtudom,én is várok tanácsokat
2012. jan. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pont így csináljuk, letérdelek mellé, mondom neki nézz anyára, ö rám is néz, határozott hangon elmondjuk, nem szabad! esetleg néha hozzáteszem, hogy veszélyes! eddig nincs eredménye...
2012. jan. 8. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!