Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanácsra lenne szükségem,...

Tanácsra lenne szükségem, hogy babatejet, vagy tehéntejet adjak a babámnak?

Figyelt kérdés

1 éves, most szokott le a cicizésről. Tanácstalan vagyok, hogy mit kapjon. Fura érzésem van a tehéntejjel kapcsolatban, nem tudom miért. Talán mert mindenhonnan az folyik, hogy milyen allergén, stb.

De a babatej az meg micsoda? Honnan tudjuk, hogy az nem allergén? Az meg mű, nem?

Nem tudok dönteni, ezért más véleménye sokat számítana, s ha esetleg megindokolnátok, hogy miért kap/nem kap a babátok tehéntejet. Nagyon köszi!


2011. nov. 24. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én 1 éves kora óta 3.5-es tejjel itatom a kisfiamat, nekem mondjuk nincsenek fenntartásaim a tejjel kapcsolatban. A babatejből kivonták az "allergén" anyagokat, hááát, nem tudom, nekem ez is egy kicsit " a szülők horror árat képesek fizetni mindenért amiről elhitetik velük hogy sokkkkal egészségesebb" szagú ez a babatej dolog... Én kikértem az orvos és a védőnő véleményét, mindkettő egyértelműen a tehéntej mellett voksolt. Igazából csak évek múlva tudom meg hogy allergiás e a gyerek valamire, az meg sohasem fog kiderülni hogy a tejtől-e, a színezékektől-e, a hozzáadott mesterséges dolgoktól-e, amit nap mint nap óhatatlanul megeszünk....
2011. nov. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek Veled teljesen, nekem is ez a véleményem a babatejről. Csak olyan nehéz dönteni, mert mindenki mást most. Nekem az orvos a tehéntejet javasolta amúgy, de sok ismerősöm ezt gáznak tartja, s engem is elbizonytalanítottak....
2011. nov. 24. 10:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan bízz az anyai ösztöneidben, azt add neki amit te jónak találsz. Anyukák gyakran szeretik úgy éreztetni a környezetükkel hogy ők aztán 1000%osan nevelnek gyereket, ezért is keresnek olyan jól rajtuk a "babtej gyártók". Ez az igazi gáz szerintem:)
2011. nov. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó szerintem jól leírta.Az a baj,hogy ez már nagyon fel van fújva.A babatej nem a legolcsóbb,ebben a gyártóknak nagy hasznuk van.Az én kisfiam 11 hónapos korától 2,8-as tejet iszik.Semmi baja.Azóta már 1,5 éves.Amúgy ha a baba tejallergiás,akkor a babatejet sem kaphatja,így maradna a hipoallergén tápszer.Ha a tejtermékre nem allergiás próbáld meg.És tényleg később derül ki,hogy allergiás-e a baba,de akkor már tényleg nem fogod tudni,hogy mire.Itt minden tele van adalékokkal.Ennyi erővel semmit se ehetünk.

Remélem tudtam segíteni.De kérdezz nyugodtan!!

2011. nov. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Az elsőre gondoltam,de addig többen írtak neked.De mindenki jót írt!!
2011. nov. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ellenérzéseim voltak a tehéntejjel kapcsolatban, annyi vacakkal tömik a teheneket. Áthidaló megoldásként került képbe a szomszéd tehene. Róluk tudom, hogy mivel etetik, így a tej minőségében is megbízok.

Rá kellett jönnöm, hogy tényleg nagyon sokat számít, hogy mit eszik a tehén. Tavasszal, amikor először csapták ki legelni, és nem száraz takarmányt evett, az én gyerekemnek néhány napig ment a hasa a tejtől. Aztán megszokta, és azóta újra minden rendben van.

Csak az a probléma, hogy városban nehéz megbízható tehenet találni:)

2011. nov. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én tejfehérje érzékeny lettem. 10 éves koromra, mikor már számos orr-fül-gégészeti betegségen/műtéten estem túl, számos hányáson, migrénes fejfájáson estem át, derült ki, hogy nem szimulálok/beteges vagyok, hanem allergiás. Azért ekkora, mert ennyi idő kellett, hogy a szervezetem már egy csepp tejszármazékot se tudjon tolerálni. Besokalltam. Egyértelműen kiderült, hogy a tej és tejszármazékokra. Egy évig semmi ilyet nem ehettem. Fantasztikus volt. Mikor még halat sem ehetsz, mert abban is van. Mindez miért történt? Mert anyukám nem tudott szoptatni, és abban az időben az úgy nevezett feles tej adása volt a menő. Hát nekem annyira ez nem jött be. Persze vannak szerencsések akik kibírták.

Három gyerekem van. Egyenlőre egyik sem allergiás.

A legnagyobbam 5,5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, utána leválasztotta magát mert terhes lettem. HA-s tápszert kapott, amit annyira utált, hogy 14 hónapos korára arról is leszoktatta magát. De akkortól kezdve már azt sem fogadta el. 10 hónapos volt, mikor a savanyított tejtermékeket nagyon lassan, nagyon kis mennyiségben el kezdtük adagolni nála. Egy éves, amikor megpróbáltuk a tehéntejet, de nem fogadta el. Most 3 éves, tavaly a bölcsiben kezdte elfogadni a tejet/kakaót. Kb. napi szinten ha 2 decit megiszik belőle, akkor sokat mondok. De rengeteg más tejterméket fogyaszt.

Középső gyerekem 8 hós koráig szopizott. Sajnos tápszerre kellett áttérnünk. Annyira imádta még a HA-t is, hogy másfél évesen áttértünk nem HA-s 3-as tápszerre. Most 2 éves 2 hónapos. 3-as tápszert iszik, napi 5 decit. Pedig már nem kéne. De ragaszkodik hozzá. Kiszámoltuk, semmivel nem drágább, mint ha jó minőségű tehéntejet inna (igaz a tápszer DM saját márkás). Ennek ellenére megbeszéltük vele, hogy itt az idő, karácsonykor elviszi a Jézuska egy pici babának a cumisüveget, mert neki is szüksége van tápszerre. Amúgy iszik tejet/kakaót eszik tejtermékeket.

Legkisebbem még csak 7 hónapos. Anyatejes. Ha esetleg egy éves kora előtt elfogyna a mennyei kincstár, biztos, hogy először tápszerhez nyúlnék. Ha utána, akkor meggondolnám. Ha már terheltem tejtermékekre, és jól bírja, ha meginna 2-3 deci tejet naponta, akkor könnyen meglehet, hogy a tehéntej mellett döntenék. De csak fokozatosan terhelném vele, és nagyon figyelnék a tünetekre. Hogy miért? Mert ez a normális étkezéshez tartozik. Kivédeném, hogy még egy dologról keljen leszoktatnom.

2011. nov. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krisztivan ***** válasza:
Nálam nem én döntöttem hanem a fiam.Mindig is tápszert kapott kiegészítésnek.6 hósan (elkezdett kanalazni)nem volt hajlanó meginni a tápszert.Mindenkitől kértem kölcsön 1-1 adagot kipróbálásra-tápszert,tejitalt-de egyiket sem volt hajlandó meginni.amíg volt még anyatej addig a tejtermékeket kapta ,aztán kb.11 hósan elfogyott az anyatej és megkóstoltattam vele a tehéntejet.Mintha mennyei manna lenne úgy itta.Azóta tehéntejet iszik reggel-este és szerencsére semmi baja tőle.15 hós lesz.
2011. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!