Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok le róla,...

Katus007 kérdése:

Hogy szoktattátok le róla, hogy kezdjem el? Tanácsra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Kisfiam 9 hónapos és mostanában ha dühös üt és rúg.

Öltözéskor,evés közben,pelenkázásnál,ha nem az történik amit ő gondol.

Mondom hogy nem szabad, ha picit rá paskolok a kezére visszaüt. Még ezt szerintem nem érti, vagy nem akarja.

Amúgy mosolygós, kiegyensúlyozott baba.

Nem szeretném, hogy ez a jó szokása megmaradna.


2011. júl. 6. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy mondod, hogy nem szabad.Amikor a szintén 9 hónapos lányom megkarmol, mondom neki,hogy nem szabad, anyának ez fáj, és abba is hagyja.ebben a korban már sok szót megértenek.Még ha azt gondolod is, hogy nem érti, lehet, hogy érti.Pl. azt, hogy nem szerintem már értik.Sajnos ennél többet nem tehetsz.Egy dolgot nem szabad: nevetni rajta, még kínodban sem:))Mert akkor viccesnek fogja fel,és csak megerősíted benne, hogy ez anyának tetszett.Ha rúgna, én lefognám a lábát, és mondanám: nem!Más ötletem nincs.
2011. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tehát ráütsz,h hagyja abba verekedést?:))Látod az ellentmondást?

Ne így próbáld leszoktatni,mert csak összezavarod,és pont az ellenzőjét jelzed neki mint amiről beszélsz.MINDIG határozottan és azonnal szólj rá,röviden,érthetően.Nem kell prédikálni vagy édibédi hangon beszélni hozzá.Érezze a hangsúlyodból,hangszínedből is,h ez rossz.

Le fog szokni róla.

2011. júl. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne üss rá, te is írod hogy visszaüt, 9 hónaposan még nem értik, miért kapják, azt hiszik játszol.

Sajnos tényleg rojtosra kell beszélned a szádat, nálunk a pofozkodás és az orrbanyúlás ment ennyi idősen, napjában 2000-szer megfogtam a kezét, a szemébe néztem, és elmondtam hogy ne csinálja mert ez anyának/apának stb. fáj. Utána megsimogattuk az ő arcát, aztán az enyémet stb. Kitartás, el fog múlni.

2011. júl. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Tényleg ne üss rá, mert hajlamosak utánozni a szüleiket, főleg ebben a korban.Nagyon kell vigyázni, mit tanulnak el.És szerintem is játéknak fogja fel, és ez folytatódni fog!
2011. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!