Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babáknál hogy...

Tápszeres babáknál hogy működik az evés?

Figyelt kérdés

Első fiam tejcsin élt, de most a 2.-nál sajnos nincs így tápit kap.Nem tudom mi lehet a baj, biztos fáj a hasa, már sok mindent kipróbáltam de semmi sem hat (infacol,grape water, ánizs tea, édeskömény tea).

Ha etetem a tápszerrel, feszíti meg tekergeti magát, visít, köpködi a tejet.(7 hetes)

Nagyon nehéz megetetni.90-120 ml-t eszik.

Nem jön ki napi szinten a 700 ml.Nem is hízott még egy kg-ot sem :(

3450.-el született, most 4300g.

Mitől lehet ez?Beba sensitivet adok neki.


2012. jan. 8. 22:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A MILUPA tápszerek "finomabbak" mint a többi és nem okoznak általában hasfájást se.

Viszont szerintem ahhoz képest hogy 7 hetes elég jó a súlya a születési súlyhoz képest, és nem kevés a 90-120 ml se.

Az én kicsim is tápszeres, ő akkor szokta tekergetni magát, kiköpni és "visítani" amikor túl meleg vagy hideg a tápszer. Lehet ez a baj, vagy csak nem ízlik neki az a fajta

2012. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én is így voltam illetve mi! Anyósom akkor azt kérdezte forralom e neki a szenkirályi babavizet? Most én is ezt kérdezem? Mert neki akkor mintha javult volna! Én hülye gondoltam csak baba víz! A másik ami még segített espumisan cseppek minden evés előtt 25 csepp! Ja és ha ezek sem válnak be lehet dokinénivel felíratni Novalac hasfájás elleni tápit :D Az mindenkinek segített eddig meg hát persze a többi tápival szemben finom is :D Állítólag nagyon jó árban van vényre, mert ez egy igen drága tápi! Mi bukás ellenit eszünk és nem lehet íratni! De nem számít mert nagyon be vállt :D Meg ami még jó volt nekünk az a borostyánkő lánc itthon csak a fogzásnál említik de ez mindenre jó! Az is van egy hónapos korától! azóta minden ok volt vele!
2012. jan. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Miért kéne 700 ml-t ennie. 4,3 kg*150 gr= 645 gr De még az sem baj, ha ennyit sem eszik, nem szentírás. Lehet hogy nem akar többet enni, mert jóllakot, és azért tekereg. Az én fiam is a Beba sensitivet ette/eszi de sosem evett belőle annyit, amennyi a súlyához számolva "kellett" volna, mégis már 8 kg (5,5 hónapos). Viszont egyszer váltottunk AR tápszerre Abból minden alkalommal 60 ml-vel többet evett, mint a sensitivből, persze utánna ki is bukta a bukás elleni tápszer felét, szóval visszatértünk a sensitivre.
2012. jan. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Kerria ***** válasza:

6 hetesek vagyunk, doki tanácsára Beba sensitiv és Milumil Komfort 1-et keverve kap, hasfájós, általában 60-90 ml között eszik, nekem akkor tekergeti magát, és köpi ki, ha már jól lakott. Akkor feszít és erőlködik ha hasfájása van.

Nem mindig kell gyarapodnia a babának, ne aggódj emiatt szerintem, de ha mész dokihoz azért kérdezz rá!

2012. jan. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hasfájós, de nem biztos, hogy a tápszer az oka. Mi Milumilt használunk, mégis fájt a hasa, az anyatejtől meg még jobban. Nekünk bevált az Infacol, Anti-colic cumisüveg, torna és Mg-foszforikum kombinációja. El nem múlt, de nagyon sokat javult. Most 4 hónapos, még adom az Infacolt, de már csak azért, hogy elfogyjon. Több napig próbáltad egyébként? Mert úgy kell, tényleg több nap, mire eredmény van, és nyugodtan emelheted az adagot is.
2012. jan. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Disi ***** válasza:

Hát szerencsére mi ne voltunk hasfájósok, de tápisak sajnos igen. Az én babóm 60-70 dkg-ot hízott egy hónapban és most hogy elmúlt 6 hós most eszi meg csak a "nagykönyv" szerinti adagját, előtte mindig jóval kevesebbet evett. Úgyhogy emiatt szerintem ne aggódj. Nekünk Nestlé Beba Pro HA volt sokáig, aztán az 5 hó után ( 15 dkg-ot bírt hízni egész hónapban, mondjuk akkor már pörgött hasra meg vissza) kaptunk Milumil AR Optimát, ez bukós babáknak van. Ja és éjjel is elkezdett ébredni kajcsizni, ezért kaptuk, hátha jobban tele lesz vele a pocija. Ennek tényleg sokkal finomabb az íze, a babám szerint is, addig 130-150 ml-eket evett egyszerre, most már 200 alatt nem áll meg. Mondjuk ugyanúgy kelünk éjszaka, de ezt most betudom a mozgásfejlődésnek.

Lehet, hogy hülye kérdés, de magamból indulok ki, mert velem előfordult: a nózija tiszta? Nekünk hetekig szívni kellett az orrát, száraz a levegő a szobában. Egyszer ezt csinálta amit leírtál, én már mondtam a férjemnek, hogy refluxos a babánk, aztán fél óra múlva észrevettük, hogy szegény nem kap normálisan levegőt. Tényleg bocsi a kérdésért, nem akarlak megbántani, de én első babós vagyok, mindenféle tapasztalat híján...

2012. jan. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is elsőre az jutott eszembe, hogy vagy nem ízlik neki vagy túl meleg. ill. hideg neki.

Nekünk hasfájásra az Espumisan csepp jött be.

Ha nincs különösebb kikötés (bukás elleni...stb) kell neki, akkor szerintem próbálj meg másikat adni neki.

Szerencsére az én lánykám nem volt finnyás, bár neki a bukás ellenit kellett adni Milupa/vagy milumil nem emlékszem pontosan (3 éve volt).

2012. jan. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk pocakfájásra a Sab Simplex vált be. Kipróbáltuk az összeset, de ez volt a legjobb. Persze minden babának más a jó.
2012. jan. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 6 hónapos.sajnos nekem sem volt elég tejem emiatt 6 hetes korától tápszert kapott.sok mindent kipróbáltunk de nekünk csak a humana tápszert vált be.szerintem nem jó neki az a fajta tápszer ezért próbálj ki másikat.de én a humana tápszert tényleg nagyon ajánlom neked.
2012. jan. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sokat is eszik, az én lányom 4 hónapos és 700ml eszik naponta.....a fiad jól fejlődik! Ne pánikolj, min 500ml kell egy nap még neki....
2012. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!